Veřejnosprávní kontrola-POZOR

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

Veřejnosprávní kontrola-POZOR

Příspěvekod HanaBehalkova » pon 09. čer 2014 16:57:45

Dobrý den radilky,
Právě u nás proběhla veřejnosprávní kontrola chtěli všecky všechny předpisy a směrnice,
celý rok účetnictví, pokladnu, banku, vkladní knížky dětí,veřejné zakázky malého rozsahu,
dopravu- žádanky o přepravu, knihy jízd, sledování spotřeby PHM, cestovní příkazy,
vkladní knížky dětí, dále FKSP,IF, RF, vč. rozpočtů, objednávky, smlouvy, majetek a inventarizaci vč.
skladů. Prostě masakr!!!
Chyby jsme měli dle sdělení kontrolorů drobné, jako všude jinde.
V majetku- do celkové ceny jsem zahrnula i PHE což je nějakých 140 Kč u všeho majetku za rok 2013.
Propočet spotřeby pohonných hmot u soukr. vozidel mám špatně mám aritmetickým způsobem z technického průkazu, ale má být uveden kombinovaný údaj dle EU v TP, nebo pokud není uveden v TP tak aritmetický průměr. Dělá mi to 30 Kč u jednoho CP mám jich cca 10 takže asi 300 Kč.
Zásoby - to že jsem jsem nespotřebované pohonné hmoty v nádržích služebních aut nezahrnula do zásob. a nezaúčtovala k rozvahovému dni 31.12.2013. a dále mazadla a čistící prostředky na auto.Neuzavřela jsem se všemi dárci sponzorské smlouvy - sponzoři poslali peníze - smlouvu nechtějí( mám jen jméno)
Oblast časového rozlišení nemáme upraveno předpisem - chyba- zaplatila jsem Respect - pojistné dne 23.8.2013 na období ( 24.8.2013 až 23.8.2014)- musí být časově rozlišeno. Dělám to, ale tady mi to ušlo.Žádanky o přepravu nebyly číslované.
Prosím poraďte mi jak nejlépe vyúčtovat opravu u CP a u časového rozlišení?
Děkuji za rychlou odpověď
HanaBehalkova
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 09. zář 2010 11:03:47

Re: Veřejnosprávní kontrola-POZOR

Příspěvekod Katus » úte 24. čer 2014 14:54:32

Dobrý den,
pokusím se odpovědět. U toho CP to máte mít jako doplatek? Že jste vyplatila méně než jste měla? Potom by jste to měla doúčtovat do nákladů a vyplatit. To časové rozlišení bych asi neopravovala, protože to máte celé v minulém roce. A letos si to rozlište. A můžu se zeptat nato PHE? To nemá být součástí ceny pořízení? Kam to pak účtujete? Sice nevím, jestli jsem to na nějaké faktuře měla, ale já bych to napočítala do ceny |:-(| :bye:
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Veřejnosprávní kontrola-POZOR

Příspěvekod kočička » čtv 17. črc 2014 19:58:01

Dobrý den,
mohla by jste ještě napsat konkrétněji co chtěli vidět z účetnictví?

Děkuji.
kočička
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 17. črc 2014 15:49:06


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků