požadavek z KÚ ke kontrole

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

Re: požadavek z KÚ ke kontrole

Příspěvekod Slunecnice » úte 22. led 2013 10:28:33

ještě jsem přičetla úrok z FKSP nepřevedený za prosinec, odečetla jsem poplatky FKSP za prosinec, odečetla jsem FRM, výsledek hospodaření (kladný) a vyšel mi zůstatek ve výši bývalého fondu oběžných aktiv z doby vzniku organizace, nyní ho mám analyticky oddělený na účtu 401 - to ale nemají všichni. Uff, konečně jsem se dopočítala. Děkuji všem za inspiraci [:}
Slunecnice
 
Příspěvky: 86
Registrován: pon 09. bře 2009 17:46:33

Re: požadavek z KÚ ke kontrole

Příspěvekod Barusa » úte 22. led 2013 10:41:44

napište prosím přesně jaké účty přičítáte a které odečítáte a pak V8m vyjde částka, kterou máte na 241
Barusa
 
Příspěvky: 440
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: požadavek z KÚ ke kontrole

Příspěvekod danka » stř 23. led 2013 8:02:06

Baruso, nechci sem dávat žádný přesný výpočet. Ale podívejte se na Vaší rozvahu a vezměte položku po položce co všechno pro Vás představuje peníze - běžný účet, materiál na skladě, pokladna, ceniny, krátkodobé pohledávky, nezaplacené stravné a další podle Vaší rozvahy. Na druhé straně co všechno musíte mít kryté tzn. - nezaplacené faktury, odvod mezd a pojištění v lednu, odvod daně, krytý rezervní a investiční fond, výsledek hospodaření + - podle toho zda máte zisk nebo ztrátu. a zase další podle Vaší rozvahy. Nezapomeňte na převody FKSP v lednu za prosinec. Kdybych sem dala můj výpočet, tak tam bude možná chybět účet co používáte vy a já ne a už Váš výpočet nebude správný. Používám tuto kontrolu už od roku 2002, kdy byla naše PO zřízena jako samostatný právní subjekt a kdy jsem zaváděla účetnictví. Vezměte zůstatek 241 a přičítejte a odečítejte. Pokud máte vše správně, tak budete na nule.
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: požadavek z KÚ ke kontrole

Příspěvekod Janca » stř 23. led 2013 8:14:52

Máte někdo fond oběžných aktiv? Také tam do toho přehledu bude patřit? A musí to být ta částka co je na 401? Mě totiž když takto vše přičtu a odečtu zbyde částka, která se blíží částce co mám na fondu oběžných aktiv, ale ne úplně. Může se tato částka měnit?
Janca
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 29. pro 2009 10:41:15

Re: požadavek z KÚ ke kontrole

Příspěvekod MMM » pon 08. dub 2013 18:58:36

PPartep » pon 17. zář 2012 11:09:07

Podle jakého zákona to vám kontrola neřekla, to je proto, aby si usnadnili práci.
MMM
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob 16. dub 2011 17:52:21

Předchozí

Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků