kontrola na BOZP - kontrolují odbory

naše zkušenosti z kontrol v jakékoliv oblasti naší práce

kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod refi » úte 21. dub 2009 10:59:13

měli jste už někdo kontrolu na BOZP prováděnou ČMKOS? čekáme ji zítra, tak ještě zkouším, jestli se něco nového na poslední chvíli nedovím ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod Deny » úte 21. dub 2009 12:20:26

Ahojky,
kontrolu na BOZP od ČMOS jsme u nás měli asi před 6 lety, takže je to už dost dlouho, ale vím, že to byla
docela příšernost (teď nechci říct, že to musí být u vás taky). Vadili jim i někde pavučiny v koutech u stropu,
u každého elektrospotřebiče (kopírka, varná konvice apod.) jsme museli mít někde umístěno nebo nalepeno
na zdi "za provoz elektrospotřebiče odpovídá .. a jméno".
Na chodbách by měly být požární směrnice, seznam hlavních uzávěrů plynu, el. energie, vody .., evak. plán.
Podle poslední kontroly HZS by měly být únikové cesty ve škole bez plakátů, kytek a různých dalších věcí, které
by bránily v případě evakuace.
Třeba všechno tohle máte, ale to jen tak jak jsem si v rychlosti vzpomněla.
Tak držím palce, ať to dobře dopadne.
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod refi » úte 21. dub 2009 12:31:00

a jéééje :D děkuji za tipy, to může být koukám zítra pěkně veselo :D uvidíme, stejně je to hlavně o lidech, kteří na konkrétní kontrolu přijdou. dám pak výsledek opět tady, ať se poučíme všichni ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod ega » úte 21. dub 2009 13:20:07

My jsme za mě (poslední dva roky) žádnou kontrolu na BOZP neměli, ale taky mě to straší. Něco jsem vyčetla tady: http://www.e-bozp.cz/kontrola_nahlas_OIP.htm, ale to není ČMOS, ale Oblastní inspektorát práce.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod ega » stř 23. zář 2009 15:25:04

Asi jsem to zakřikla, tak už mě kontrola taky čeká. Zítra, připravili jsme se pečlivě, tak doufám, že to proběhne OK...



ega píše:My jsme za mě (poslední dva roky) žádnou kontrolu na BOZP neměli, ale taky mě to straší. Něco jsem vyčetla tady: http://www.e-bozp.cz/kontrola_nahlas_OIP.htm, ale to není ČMOS, ale Oblastní inspektorát práce.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod refi » stř 23. zář 2009 15:34:06

tak to držím samozřejmě palce, ale u nás to proběhlo naprosto v klidu, paní byla usměvavá a vše brala rozumně. napsala zápis, že máme vyměnit např. koberce, kde se už vlní a může se o ně zakopávat apod., prostě věci, které stejně nemůžeme řešit, dokud na ně nebudou peníze. ale opravdu jsme se báli zbytečně :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod ega » čtv 24. zář 2009 15:35:51

Kontrola BOZP z odborů byla bezproblémová. Dokumentaci máme, školení děláme, zákaz kouření vyvěšen, lékařské prohlídky probíhají... takže vše OK. :thumbs up:
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod refi » pát 25. zář 2009 9:38:09

ega píše:Kontrola BOZP z odborů byla bezproblémová. Dokumentaci máme, školení děláme, zákaz kouření vyvěšen, lékařské prohlídky probíhají... takže vše OK. :thumbs up:



blahopřeji, škoda že se člověk bojí dopředu zbytečně, ale o to větší je potom úleva :thumbs up: ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod jarda.beloch » pon 02. zář 2013 23:56:53

Dobrý den,
nemáte prosím někdo zkušenosti s podobnými online kurzy školení BOZP a PO, jako jsou například zde http://www.skolenibozponline.cz/kurzy-testy. Uvažujeme o tom, ale rádi bychom ještě nějaký nezávislý názor. Předem díky za jakoukoliv reakci.
Naposledy upravil jarda.beloch dne úte 29. dub 2014 12:27:45, celkově upraveno 1
jarda.beloch
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 24. úno 2012 16:21:57

Re: kontrola na BOZP - kontrolují odbory

Příspěvekod petrhosicek » pon 28. dub 2014 18:31:18

jarda.beloch píše:Dobrý den,
nemáte prosím někdo zkušenosti s podobnými online kurzy školení BOZP a PO, jako jsou například zde http://www.skolenibozponline.cz/kurzy-testy. Uvažujeme o tom, ale rádi bychom ještě nějaký nezávislý názor. Předem díky za jakoukoliv reakci.


Ano, my toto školení používáme pro 15 zaměstnanců už třetím rokem a jsme velice spokojeni. Vlastně skoro nic neřešíme, protože naši zaměstnanci si školení udělají buď doma nebo v kanceláři. Pokud musíte mít i dokumentaci BOZP, vřele doporučuji pořídit si také BOZP-SYSTEM (http://www.dokumentacebozp.cz/zakon-leg ... a-kontrola) od stejné společnosti.
Hošíček.
petrhosicek
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 24. úno 2012 16:30:44


Zpět na Co nám kontroly vytýkají?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků