Neuplatněné DPH u potravin

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Neuplatněné DPH u potravin

Příspěvekod mirka1346 » pát 17. dub 2020 14:17:30

1/Dobrý den, jsme základní škola, čtvrtletní plátci DPH, koeficient 51% v daňovém přiznání. V účetnictví účtujeme krácený nárok na odpočet DPH na vstupu u faktur, které se týkají školní kuchyně. V hlavní činnosti vaříme pro děti/osvobozené plnění/, zaměstnance/zdanění na výstupu/. V doplňkové činnosti pro ostatní /důchodce …/ Máme sklad 112 účet stav bez DPH k 1.1.2020 82 tis. Kč, nákup potravin na 111 účet za 257 tis. Kč bez DPH, stav skladu k 31.3.2020 87 tis. Kč bez DPH. U dětí je spotřeba na účtu 501 k 31.3.2020 122 tis. Kč.
Chtěla jsem se zeptat, jak konkrétně účtujete o neuplatněném DPH u potravin, když uděláte přiznání k DPH?
Účtujete neuplatněné DPH i do doplňkové činnosti ve vztahu k nákladům/např. za energie, plyn ..../, pokud máte příjmy např. za pronájmy ?
2/ V dubnu pravděpodobně budeme vařit pouze pro zaměstnance /hlavní činnost/, důchodce – doplňková činnost. Pro děti nevaříme, v současné době nechodí do školy.Tak že nebudou osvobozená plnění . Jak účtujete faktury na vstupu /potraviny, opravy v kuchyni…/ opět částečný nárok nebo plný nárok? Jak to budete dělat? Nebo jak tuto situaci řešíte o prázdninách, kdy děti nechodí do školy a vaříte pouze pro důchodce?
3/ Dále jsem se chtěla zeptat, pokud mám v dubnu přijatou zálohu na stravné v sazbě 15%. Účtuji MD 241 Kč 25,-, D 602 Kč 21,74, D 343 částka 3,26. Pokud budu vracet tento převis zálohy po 1.5.2020, kdy je změna sazby na 10%. Jakou částku vracím? Bude se tento převis zálohy vracet ve stejných částkách strávníkovi nebo musím přepočítat DPH?
Děkuji.
Mirka
mirka1346
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř 25. led 2012 21:16:01

Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků