daňová informační schránka

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

daňová informační schránka

Příspěvekod refi » úte 23. dub 2019 14:44:21

radilky, naprostou náhodou jsem zjistila, že si snad každý "ičař", který je zaregistrován k placení libovolných daní, tedy jak osvč, tak organizace, může zažádat o zřízení přístupu pro oprávněné osoby do daňové informační schránky, viz http://adisspr.mfcr.cz/adistc/adis/idpr ... to_dis.pdf . znamenalo by to, že bychom si mohli kontrolovat chybějící hlášení, došlé platby apod. víte o tom někdo více nebo nějaká osobní zkušenost? moc děkuji za info ... :oops:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: daňová informační schránka

Příspěvekod rucmaj » stř 24. dub 2019 6:21:35

Ano, je to možné. Přes aplikaci EPO se lze přihlásit k nahlížení do daňové informační schránky.
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: daňová informační schránka

Příspěvekod refi » stř 24. dub 2019 16:13:31

děkuji za odpověď. a vy osobně používáte?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: daňová informační schránka

Příspěvekod rucmaj » čtv 25. dub 2019 8:32:42

Dobrý den,

ano využíváme jako kontrolu zaplacených daní (DPH, silniční daň, daně z příjmu).
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: daňová informační schránka

Příspěvekod refi » čtv 25. dub 2019 16:07:50

tak to mě těší, že využíváte a jste předpokládám rádi, že kontrolu máte. co mě ale vůbec netěší, že o tom zřejmě ani moc lidí a firem neví. mám pořád pocit, že se to finančáku hodí, aby mohli dodatečně účtovat pokuty a penále. kdysi jsem na to sama doplatila, když se ozvali po třech letech, že jim chybí vyúčtování daně za organizaci a já lístek z doporučené pošty po třech letech už opravdu nenašla. na poště mi řekli, že bych musela uvést přesný datum, kdy jsem to posílala, ale stejně by z podání nebylo vidět, co v obálce vlastně bylo. stálo mě to několik tisíc z vlastní kapsy a přitom by se stačilo vždy podívat do systému, že mám vše včas a komplet podáno. nyní jsem si zažádala o svůj soukromý přístup k mému dič, je to už pár dní, žádost je online zaregistrována a ticho po pěšině. žádné další slibované info. |:-(|
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: daňová informační schránka

Příspěvekod rucmaj » pát 26. dub 2019 6:28:37

Dobrý den,
fin. úřad má na vyřízení žádosti 30 dnů.....Ale nahlížení do daň. informační schránky lze vyřídit přes dat. schránku do několika minut.
Nahlížení máme po mé chybě (špatně jsem zaplatila silniční daň na účet DPH - vznikl nedoplatek a přeplatek.....)
O informační schránce jsem se doslechla na školení od Anagu, lektorka paní Voltnerová Maderová - účetnictví.
Na tato školení chodím pravidelně s paní lektorkou jsem spokojená.
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků