Opravné položky k pohledávkám

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Opravné položky k pohledávkám

Příspěvekod klarinka82 » čtv 30. lis 2017 13:06:15

Prosím o pomoc. Teoreticky je na to ještě brzy (ještě není uzávěrka konce roku...), ale chtěla bych se zeptat.
Jsme ZŠ, zřizovatel obec, účtuji ve zjednodušeném rozsahu. Vznikla nám pohledávka na nezaplacenou fakturu od Energie pod kontrolou (měli jsme přeplatek na energiích a neuhradili nám to) a jsou v insolvenci. Minulý rok mě bylo řečeno, že bych měla vytvořit opravnou položku dle tabulky jsem zaúčtovala cca 48tis. 556/199. (tím pádem jsme byli v mínusu).
Teď jsem byla na školení a tam mi paní Voltnerová řekla, že jednotky, co účtují ve zjednodušeném rozsahu opravné položky nevytváří!!!! :?
Pročítala jsem všechny možné zákony a knihy a jsem z toho pif paf. Prosím poraďte mi, zda pokračovat i letos v opravných položkách nebo to opravit, ale zřejme už mě to půjde na 408 :roll: :roll: |:-(|
klarinka82
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 30. bře 2017 15:24:41

Re: Opravné položky k pohledávkám

Příspěvekod skolka » čtv 30. lis 2017 13:59:37

já jsem asi 2roky v MŠ, visí tu neuhrazené faktury, mám to na účtě 377, auditorka mi řekla, že musíme žádat zřizovatele o odpis pohledávky, ale každý rok nám řeknou, že s tím zatím nic dělat nemáme :(...
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků