Režim přenesené daňové povinnosti

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Režim přenesené daňové povinnosti

Příspěvekod macek1 » čtv 13. říj 2016 8:49:45

Od 1.října 2016 bude režim přenesení daňové povinnosti aplikován také na poskytnutí služby elektronických komunikací. Podle dopisu od O2 jsem pochopila, že se nás to týkat nebude. Píší toto: s ohledem na skutečnost, že telekomunikační služby, které Vám jako konečnému spotřebiteli poskytujeme dle příslušné účastnické smlouvy, nejsou určeny k dalšímu prodeji, předpokládáme, že naše telekomunikační služby dále nepřeprodáváte, a tudíž se shora uvedený režim přenesené daňové povinnosti k DPH se na Vás nevztahuje. Z tohoto důvodu Vám budeme nadále vystavovat daňové doklady ve standardním režimu DPH.
Na Finanční správě jsem našla ještě toto: Předmětem režimu přenesení daňové povinnosti budou dotčené služby poskytované pouze na velkoobchodní úrovni, tj. nikoli služby poskytované konečným spotřebitelům.
Jelikož jsme škola, plátci DPH, myslím si, že se nás režim přenesené daňové povinnosti u faktur za telefon. hovory netýká. Máte stejný názor?
Děkuji.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: Režim přenesené daňové povinnosti

Příspěvekod JPohn » pon 17. říj 2016 13:49:44

Našla jsem úplně stejné sdělení na stránkách Finanční správy. Chápu to stejně, režim PDP u telekomunikačních služeb bude pouze na velkoobchodní úrovni tj. u poskytovatelů, kteří své telekomunikační služby dále prodávají.
JPohn
 
Příspěvky: 145
Registrován: pon 19. lis 2012 0:26:24


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků