Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod marlenka » pát 12. čer 2015 11:17:35

Radilky, opět jsem zde po delší odmlce. Jelikož jsem již měla asi 10 telefonních rozhovorů s dámou z Finančního úřadu, prosím o pomoc. Není mi jasné, v jakém formátu musí být přílohy a daňové přiznání. Nejprve jsem jí poslala přílohy v XML (stejné jako posílám zřizovateli a do CSÚIS), to prý jejich počítač nepřečte. Poté jsem je uložila přes reportér (Gordic) do souboru v PDF jak mi radil programátor, opět paní není spokojená. Požadovala přeťukat veškerá čísla z DP a všech výkazů přes portál www.financnisprava.cz. Když už jsem vzdala boj a chtěla to udělat, zjistila jsem, že zde vůbec není formulář pro organizace, účtující podle Vyhl. 410/2009Sb. Po dalším telefonátu uznala, že to tedy přílohy nemám kde vyplnit, ale zase chce předělat formulář daňového přiznání (prý jsem jí ho poslala ve formálu XLS, ale ona potřebuje XML... Už vážně nevím kam dřív skočit a pořád se zabývám těmito nesmysly. Jsem povinna všechno 3x předělávat jen proto, že pracovnice na FÚ neví vlastně co chtějí? Kolegyně z jiné školy to poslala stejně jako já (přílohy v PDF) a prošlo jí to bez problémů, jenže spadá pod jinou úřednici. Víte zde někdo, který zákon upravuje formát nebo způsob, jak doručím elektronické daňové přiznání? Nemám čas to teď hledat, dva týdny jsem tu nebyla a nevím vůbec, kam dřív skočit. Mockrát děkuji za každou radu.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod Barusa » pon 15. úno 2016 14:09:09

Podáváte DPPO přes EPO? Nebo lze ještě podávat v papírové podobě na FÚ? Pokud je nutné přes EPO tak jak přílohy naskenovat?
Moc děkuji za pomoc
Barusa
 
Příspěvky: 440
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod kozmova » pon 15. úno 2016 14:21:51

DPPO musí být podáno přes EPO!! Pokud pošlete v papírové podobě na FÚ, je to považováno jako, že jste ho nepodala. FÚ nemá za povinnost vás na tuto skutečnost upozornit. :x Všechny výkazy jsem naskenovala do jednoho souboru a odeslala. Zatím se nikdo z FÚ neozval, tak nevím jestli to bude OK. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod danka » úte 16. úno 2016 15:16:42

Radilky, netýká se tato povinnost pouze organizací, které mají datovou schránku?
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod kokoska » ned 21. úno 2016 19:37:58

Já jsem na to narazila také a dala jsem dotaz na help desk daňové správy. Když podáváte datovou schránkou (a jinak to v této situaci snad ani nejde), tak musíte nejdřív udělat pdf nebo jpg z účetní závěrky (podobně, jako třeba děláte přílohy ke Schválení účetní závěrky, co se posílá do CSÚIS). Rvát to do EPA dost dobře nejde, obsah účetních závěrek zde obsažených není s tím naším srovnatelný.

Pak se musí vytvořit xml a do něj se vloží to pdfko (předpokládám, že zašifrovaně, ale už si to přesně nepamatuji). Takže to by měl umět Váš software, který generuje daňové přiznání. To xml se potom posílá datovkou (nikoliv pdfko).
Já teď marodím, ve středu asi půjdu do práce a zkusím vzpomenout, abych sem ten service desk vyvěsila.

Loni to myslím ještě šlo poslat jako pdf, letos přitvrdili. Jsou to lumpové, že si neumějí převzít formát, co chce CSÚIS. Nakopala bych je za to s prominutím nejradši do zadele :evil: . Softwary za několik miliard a neumějí spolu komunikovat.
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod refi » pon 22. úno 2016 0:07:43

radilky, připravme se na to, že formát xml v budoucnu nahradí všechna podání v pdf. pokud od letošního roku podáváte něco v pdf, tak si určitě ověřte, že máte podání na fú v pořádku. nevím, jak je to u podání dp z příjmu PO, ale u vyúčtování daní ze závislé činnosti už není možné podat jinak, než ve formátu xml a to buď datovou schránkou nebo přes epo s elektronickým podpisem. I pokud podáváte xml přes datovou schránku, tak doporučuji nejdříve nahrát xml na epo a nechat si zkontrolovat chyby a pak teprve poslat datovkou.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod rucmaj » pon 22. úno 2016 8:58:16

Loni jsem nesla na FÚ v papír. podobě (nemáme dat. schránku - a zákon zatím neukládá povinnost ji mít).
A letos chci zase poddat v papír. podobě - nebo se něco změnilo ?
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod danka » pon 22. úno 2016 17:40:13

Ověřila jsem si to na finančním úřadu. Povinnost podat elektronicky mají všechny organizace i když nemají datovou schránku. Vyplnila jsem tedy na daňovém portálu v elektronickém podání, pro organizace bez elektronického podpisu. Po vyplnění jsem vše nechala zkontrolovat, pak jsem vytiskla a dala odeslat. Ještě jsem vytiskla potvrzení o podání a to jsem podepsané poslala na FÚ. Ještě jsem si vytiskla potvrzení o stavu podání. Když si najedete na daňový portál, tak pak vás to dobře navede. Stačí se řídit pokyny vpravo nahoře.
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod refi » pon 22. úno 2016 23:33:50

a máte danko ověřeno, že se ještě letos může poslat poštou potvrzení o podání? já mám za to, že to bylo možné pouze do 31.12.15.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod Barusa » úte 23. úno 2016 8:06:53

A kam všechny přílohy výkazy a pod.? Naskenovat a připojit lze?
Barusa
 
Příspěvky: 440
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod rucmaj » úte 23. úno 2016 8:22:06

Dobře, DP pošlu přes EPO (mám Postsignum), ale jak posíláte rozvahu, výkaz zisku a ztráty a přílohu ?
rucmaj
 
Příspěvky: 81
Registrován: stř 19. říj 2011 9:06:51

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod danka » úte 23. úno 2016 8:36:06

Ano Refi, paní na FÚ mi řekla, že jí stačí poslat podepsané Potvrzení podání. Ale protože jsem měla Vyúčtování + přílohy vytištěné 2x, poslala jsem i to. Na portálu jsem vše "vyťukala" ručně. Skenovat to tam nejde. Vytiskla jsem si Potvrzení o podání písemnosti, kde je podací číslo a přístupové heslo a Potvrzení podání učiněné datovou zprávou, neopatřenou uznávaným elektronickým podpisem (to jsem poslala na FÚ). Pak jsou tam ještě Informace o stavu podání, tam už to po mě chtělo podací číslo a heslo. V Informaci je podací číslo, den podání a stav - Podání bylo přijato cílovým úřadem. Ale opravdu stačí pořádně koukat na obrazovku, když to vyplňujete a pak vytisknout kdeco :)
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod danka » úte 23. úno 2016 8:44:55

Účetní výkazy posílám přímo z programu do CSUIS, to mám nastavené v programu. Postsignum mám také, ale tady mi nějak nešel ten podpis najít, tak jsem to poslala bez podpisu. A ta volba tam skutečně je, buď s podpisem nebo bez něho.
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod kokoska » úte 23. úno 2016 12:07:30

Danko,

do CSÚIS není problém závěrku poslat, to už leta umíme. S vyúčtováním mezd je to sice protivné, ale existuje fungující elektronický formulář, který se dá vyplnit.

Leč u příloh přiznání k dani z příjmů (povinně mezi ně patří účetní závěrka) právnických osob jaksi není co na daňovém portálu vyplnit. V tom je ten problém. Zítra sem dám ten service desk a jsem rozhodnutá napsat na MF té nové paní náměstkyni pro daně, aby laskavě do EPA dodělali xml pro účetní jednotky účtující dle vyhlášky 410/2009. Tak jsem napnutá, co to udělá.

Jinak vidím, že nám téma pěkně bobtná, a to je teprve únor.
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: Elektronické podání DP z příjmu PO + příloh

Příspěvekod danka » úte 23. úno 2016 12:51:15

Kokosko děkuji, vidíte nad tím jsem ještě vůbec nepřemýšlela. Ještě vloni jsem posílala Přiznání k DPPO papírově a přiložila uzávěrku. Ale letos to skutečně tedy nevím :) :x
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Další

Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron