Nové DP

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

Nové DP

Příspěvekod savy » stř 16. bře 2022 13:32:11

Prosím kdo máte malou školu, jakou jste dávaly přílohu k DP za r. 2021? Typ poplatníka - Ostatní, kategorie - Mikro. U účetní závěrky jsem dala vyhlášku 504/2002, rozsah údajů zkrácený, nebyla ověřena auditorem. Myslela jsem, že do příloh nahraju výkazy jak mi vyjednou z účetního programu, ale jde to jen u Přílohy. Rozvahu a VZZ musím vypsat ručně - jen některé údaje a v tisících. Když to nezaškrtnu, vyskočí tato hláška. Pro vyhlášku č. 504/2002 Sb. musejí být naplněny všechny výkazy. Nahrazení těchto výkazů s využitím E-příloh bude, s výjimkou případů účetních jednotek, které účtují a sestavují účetní závěrku podle Mezinárodních účetních standardů (§ 19a zákona o účetnictví), považováno za nedodržení zveřejněného formátu a struktury datové zprávy a povede k zahájení postupu k odstranění vad podání podle § 74 daňového řádu.
Co dělám špatně?
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Nové DP

Příspěvekod KateřinaK » čtv 17. bře 2022 15:31:29

Daňové přiznání mi připravila daňová poradkyně. Typ poplatníka zadala č. 3 - veřejně prospěšný, všechny výkazy vložila jako E-přílohy. Když zkouším nahrát do daňového portálu, ukáže se mi pouze u řádku 11 a v protokolu chyb hlášení "Na poplatníka se může vztahovat povinnost vyplnit elektronické přílohy v části Účetní závěrka." Tak snad to projde s E-přílohami.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Nové DP

Příspěvekod blahovah29 » úte 22. bře 2022 10:28:35

Vyhláška č. 504/2002 Sb. je určená pro neziskové organizace, pokud jste příspěvková organizace, účtujete podle vyhlášky 410/2009 Sb. pro vybrané účetní jednotky. Potom vkládáte přílohy jen jako přiložené ostatní přílohy, žádné vybrané údaje z výkazů se nevyplňují nebo nenahrávají z programu.
Viz pokyny k vyplnění daňového přiznání:
"Jestliže při zpracování účetní závěrky postupujete podle vyhlášky č. 410/2009 Sb., pro vybrané účetní jednotky, v platném znění, použijte pro vložení kopií jednotlivých složek účetní závěrky, resp. přehledů o majetku a závazcích a o příjmech a výdajích, pokud budou mít formu souboru typu .doc, .docx, .txt, .xls, .xlsx, .rtf, .pdf nebo .jpg, E-přílohy, dostupné na záložce Jiné přílohy."
Jen ještě poznámku. Podle vyhlášky je příspěvková organizace vždy velkou organizací - na str. 1 bod 7 Kategorie účetní jednotky KOD V
blahovah29
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 04. zář 2020 8:35:02

Re: Nové DP

Příspěvekod savy » stř 23. bře 2022 12:51:32

KateřinaK píše:Daňové přiznání mi připravila daňová poradkyně. Typ poplatníka zadala č. 3 - veřejně prospěšný, všechny výkazy vložila jako E-přílohy. Když zkouším nahrát do daňového portálu, ukáže se mi pouze u řádku 11 a v protokolu chyb hlášení "Na poplatníka se může vztahovat povinnost vyplnit elektronické přílohy v části Účetní závěrka." Tak snad to projde s E-přílohami.

Moc děkuji, upravila jsem typ poplatníka a vyhlášku na 410/2009, dala e-přílohy k účetní závěrce a zase mám hlášku Máte zvolenu vyhlášku č. 410/2009 Sb. a je přiložen menší než očekávaný počet e-příloh. Nedávala jsem k ř. 11, protože nežádám o předání ÚZ do sbírky listin. Tak to asi pošlu i s touto chybou, kdyžtak se mi ozvou a případně opravím.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Nové DP

Příspěvekod savy » stř 23. bře 2022 12:53:54

blahovah29 píše:Vyhláška č. 504/2002 Sb. je určená pro neziskové organizace, pokud jste příspěvková organizace, účtujete podle vyhlášky 410/2009 Sb. pro vybrané účetní jednotky. Potom vkládáte přílohy jen jako přiložené ostatní přílohy, žádné vybrané údaje z výkazů se nevyplňují nebo nenahrávají z programu.
Viz pokyny k vyplnění daňového přiznání:
"Jestliže při zpracování účetní závěrky postupujete podle vyhlášky č. 410/2009 Sb., pro vybrané účetní jednotky, v platném znění, použijte pro vložení kopií jednotlivých složek účetní závěrky, resp. přehledů o majetku a závazcích a o příjmech a výdajích, pokud budou mít formu souboru typu .doc, .docx, .txt, .xls, .xlsx, .rtf, .pdf nebo .jpg, E-přílohy, dostupné na záložce Jiné přílohy."
Jen ještě poznámku. Podle vyhlášky je příspěvková organizace vždy velkou organizací - na str. 1 bod 7 Kategorie účetní jednotky KOD V


Ano, děkuji, už jsem si mezitím dohledala a opravila, ale stejně mám pořád hlášku Máte zvolenu vyhlášku č. 410/2009 Sb. a je přiložen menší než očekávaný počet e-příloh, přílohy mám 3 v .pdf. Chtěla jsem se včera zeptat přímo na FÚ, ale je to teď nedobytná pevnost :D , tak už to asi nebudu řešit.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj

Re: Nové DP

Příspěvekod stredni skola » stř 23. bře 2022 13:43:28

Dala jsem Přílohu do záložky Účetní závěrka a Rozvahu a Výsledovku do záložky Jiné přílohy a už to bylo dobře. Skenujete a vkládáte prosím výkazy s razítkem a podpisem ŘŠ? Byla by chyba vložit výkazy nepodepsané? děkuji za odpověď, přeji hezký den.
stredni skola
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 04. bře 2009 13:13:59

Re: Nové DP

Příspěvekod savy » stř 23. bře 2022 14:19:10

stredni skola píše:Dala jsem Přílohu do záložky Účetní závěrka a Rozvahu a Výsledovku do záložky Jiné přílohy a už to bylo dobře. Skenujete a vkládáte prosím výkazy s razítkem a podpisem ŘŠ? Byla by chyba vložit výkazy nepodepsané? děkuji za odpověď, přeji hezký den.


Přílohy jsem vkládala do Účetní závěrky a v Jiných přílohách jsou vidět všechny tři. Já teda přikládám nepodepsané, protože celou podepsanou závěrku skenuju na soud a nechce se mi to skenovat ještě jednotlivě. DP taky fyzicky nepodepisujete, tak snad nejsou potřeba ani přílohy.
savy
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř 17. čer 2009 23:29:50
Bydliště: JM kraj


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků