daňové přiznání - více zaměstnavatelů

DPH, daň z příjmu, daň darovací, daň z nemovitosti a vše z účetnictví, co se jinde nevešlo

daňové přiznání - více zaměstnavatelů

Příspěvekod Vojtkoj » pon 11. úno 2019 20:08:46

Zdravím a prosím o radu, zda jako účetní jsem povinna vystavit zaměstnankyni daňové přiznání (má příjmy od více zaměstnavatelů) a nebo je to čistě dobrovolné či si za to mohu něco inkasovat.
Děkuji moc.
Jitka
Vojtkoj
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát 25. bře 2016 11:00:26

Re: daňové přiznání - více zaměstnavatelů

Příspěvekod witty » úte 12. úno 2019 9:39:38

Jako účetní jste povinna jí maximálně dát potvrzení o zdanitelných příjmech (nebo srážkové dani) a s úsměvem jí poslat ... na finanční úřad.
Já třeba dělám některým kolegům přiznání buď z čirého přátelství nebo za flašku/čokoládu apod. (vím, jsem blbá). Víc než čtvrt hodiny mi to nezabere, pokud se jedná jen o příjmy ze závislé činnosti.
https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idp ... pert.faces - Daň z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti ze zdrojů na území České republiky (včetně daňových nerezidentů České republiky) - od roku 2016 včetně
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: daňové přiznání - více zaměstnavatelů

Příspěvekod refi » stř 13. úno 2019 9:58:54

witty, já to dělala kdysi výjimečně taky ... a za pár let se z toho stala téměř povinnost a když jsem pak najednou řekla ne, byl poprask na vsi :D ale dodržela jsem to a najednou si všichni dokázali poradit i beze mně, jedno jak.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: daňové přiznání - více zaměstnavatelů

Příspěvekod JitkaMan » stř 13. úno 2019 10:00:52

Já dělám doma daňovou evidenci a přiznání na živnost, takže jim to nabídnu, ale za poplatek :lol:
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: daňové přiznání - více zaměstnavatelů

Příspěvekod refi » stř 13. úno 2019 11:45:56

jedině tak ... já už měla tenkrát čokolád a káv po krk a dobrou klobásu nebo domácí špek nikdo nedonesl :x :rofl:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na DPH, daňová přiznání a jiné nezařaditelné ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník