Harmonogramy směn

ostatní specifika domovů

Harmonogramy směn

Příspěvekod DD a ZŠ speciální » čtv 05. bře 2009 9:38:24

V souvislosti s vyplácením náhrady za DPN /vyplácí se za pracovní dny,tedy za dny kdy měl zaměstnanec pracovat /jsme od 1.1.09 museli na našem domově zavézt harmonogramy pracovní doby pro vychovatelky,pracovnice soc.péče a pro kuchaře.Na domově máme nepřetržitý provoz a zaměstnanci pracují ve směnách s různou délkou.V některém týdnu mají třeba jen dvě směny po 12. hodinách.jindy zase mají směn celkem pět.Vždy je ale dodržena týdenní délka pracovní doby - 40 hod.
Harmonogramy máme rozepsané od začátku školního roku t.j. od 1.9.2008 a proto jsme je od 1.1.2009 nechali beze změn.Nevím,jaké mám stanovit vyrovnávací období.Podle mě by to mělo být vždy od září do konce roku t.j. 4 měsíce aby se uzavřel kalendářní rok.Kdybych dala vyrovnávací období na 52 týdnů,byl by tam přechod z jednoho kal. roku do druhého a to by bylo asi špatně.Poradíte ?
Hujková
DD a ZŠ speciální
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 05. bře 2009 8:19:11

Re: Harmonogramy směn

Příspěvekod detdom » čtv 05. bře 2009 12:35:56

U nás psali vždy vychovetlkám měsíční pracovní plán - od 1.1.2009 pak plán na celý rok. Asi jsem nepomohla,co?
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Harmonogramy směn

Příspěvekod miluse » pát 27. bře 2009 15:49:16

U nás (dětský domov) jsou sice vyprácovávány harmonogramy směn, ale dosavadní praxe je taková, že se platí měsíční plat a za služby jsou příplatky (So+Ne;Sv, noční). V harmonogramu se sledují přesčasové hodiny, které se ke konci roku, v případě, že jich je více, proplácejí. Protože lidí je tak akorát a nemůžou si vybírat náhradní volna. Harmonogram je rozepsán na 2 měsíce, které se opakují. Už zde bylo několik kontrol včetně ČSSP i z okresu, zatím to nikomu nevadilo. Co s tím? Je to moc zlé?

Děkuji za radu.

:?
miluse
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 27. bře 2009 15:24:50

Re: Harmonogramy směn

Příspěvekod Hana Šilarová » úte 31. bře 2009 11:10:54

V našem DD máme vyrovnávací období rok. Mám to tak i ve mzdovém programu (Unicos) - ale máme to na kalendářní rok.
Nezapomeňte v harmonogramu zohlednit i nepřímou práci-i za tyto dny, kdy si dělá přípravu vychovatel má nárok od 4 dne na náhradu mzdy - podle plánovaných směn. Například u nás marodila vychovatelka po-pá. v pondělí a v úterý měla mít 12, ve středu a ve čtvrtek přípravu po 4 hod., v pátek volno. Dostala náhradu mzdy jen za 4 hodiny - za čtvrtek.
V DD je to s režimy šílené, dost často se to mění, je to práce pro vrahy... :( Hana š.
Hana Šilarová
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 02. bře 2009 13:37:08

Re: Harmonogramy směn

Příspěvekod MarieH » čtv 02. dub 2009 23:18:54

Od ledna 2009 děláme též harmonogram směn i s nepřímou vých.činností, u nás byla dřív tendence sledovat jen přímou vých.činnost.
Jsme tadé DD a je to šílenost tak rozepsat směny , aby se splńovaly dle ZP.
U nás pracují vychovatelé jen v odpoledních směnách 4,5 hod. PVČ a o víkendech 11,5 hod.
Na PVČ máme stanovené vyrovnávací období 12 týdnů ( t.j. asi 3 měsíce) ,delší by být nemělo, po této době jim proplatíme příplatek ze ped.činnost 200% ,
U přesčasů máme stanovené vyrovnávací období 1/2 roku t,j, snad těch 26 týdnů, delší vyrovnávací období nemůžeme mít, protože nemáme odbory.
Praktikujeme to tak od ledna 2009, zatím moc lidí nemarodilo.Měla jsem tento měsíc 2 náhrady za PN a strávila jsem tím spoustu času , než jsem to jen zadal do PC aby se to správně spočítalo.
Jak to máte v DD s vybíráním dovolených ? Vybírají si jí zaměstnanci celý rok ???
Ještě by mě zajímalo kolik hodin stráví na pracovišti u Vás vychovatelé ??
Jen přímou vých.činnost nebo celou pracovní dobu 40 hod ???
Děkuji za odpověď.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků