Prosím o rady

ostatní specifika domovů

Prosím o rady

Příspěvekod HAANKA » pát 12. lis 2010 9:01:35

Zdravím radilky, a moc Vás prosím o rady. Pracuji měsíc v Dětském domově (zřizovatel kraj), dříve jsem účtovala jen v podnikatelské sféře
a co se týče podvojného účetnictví, tak velmi jednoduché firmy. Proto Vás zkušené prosím co se týče účetnictví jsou mi jasné konečné stavy na účtech, ale v různé provázanosti 3xx, 4xx a podrozvahových účtu a tak podobně. Jo ještě mám
zmatek v investičním fondu. Prostě Vás prosím o cenné rady -co si ohlídat, na co si dávat pozor ..... A jakou odbornou "polopatickou" literaturu si opatřit.
Moc Vám děkuji za ochotu :oops Haanka
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: Prosím o rady

Příspěvekod Dája2 » čtv 18. lis 2010 10:44:01

Haanko, já Vám doporučuji si koupit knížku Účetnictví příspěvkových organizací od 1.1.2010 (sbírka souvztažností s výkladem) od Štěpánky Novákové - vydavatel INTES. Tato kniha byla ihned rozebrána, ale možná, že byl dotisk. Zkuste se poptat v odborném knihkupectví pod tzv. ÚZ (úplné znění) pro příspěvkové organizace, kde by měly být všechny zákony a předpisy týkající se účetnictví PO. Docela je možné, že Doc. Ing. Štěpánka Nováková, CSc. připravuje další vydání souvztažností od 1.1.2011 a INTES možná už bere objednávky. Kdysi Nováková vydala knihu o podstatě a fungování PO, ze které jsem se hodně naučila. Možná, že existuje další - novější kniha.
A jinak k Vašemu dotazu - je příliš všeobecný. Zkuste se zaměřit na konkrétní problém a na ten se zeptejte. :)
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Prosím o rady

Příspěvekod HAANKA » pát 19. lis 2010 23:25:04

Dájo děkuji za radu. Příště už budu konkrétnější. :mosking:
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků