Kalkulace snídaně

ostatní specifika domovů

Kalkulace snídaně

Příspěvekod kozmova » úte 24. lis 2015 20:30:22

Milé Radilky,
moc prosím o radu. Paní ředitelka chce v naší školní jídelně poskytovat snídaně pro děti a jejich rodiče. |:-(| Vaříme obědy pro cizí strávníky, proto mám vypočítanou kalkulaci na obědy. Tj. cena oběda + režie. Nevím si ale rady s kalkulací snídaně. Já bych použila režijní náklady stejné jako mám vypočteny na oběd, ale prý to není správně. (Upřímně i mě se to nezdá - snídaně by přišla na dost peněz.) Ale co je správně, to nikdo neporadí. :x :x :x Nemáte s tím některá z vás zkušenost????
Děkuji moc. :bye: kozmova
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Kalkulace snídaně

Příspěvekod tompol » úte 26. dub 2016 10:32:22

Správně je to, co si dokážete obhájit. Zdravá snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Měla by být vydatná, aby tělo zásobila energií na celý den. Taková správně udělaná snídaně tedy může stát stejně jako oběd. Záleží s jakou kvalitou surovin člověk pracuje. Nevím kolik u Vás stojí hlavní jídlo u nás je to kolem 60ti korun. Pokud by snídaně stála kolem 45-50ti korun, tak v tom nevidím problém. Pokud člověk nechce jíst zdravě a investovat do svého zdraví, může snídaně vynechat, dělat si je z levných surovin doma a podobně. Tím že si člověk koupí hotovou snídani, ušetří čas, který může činit třeba půl hodiny. Jestliže dotyčný bere kolem 100 korun na hodinu, tak ušetřená půlhodina času pro něj činí 50 korun. Tu půl hodinu totiž může raději investovat do přesčasu v práci. Suroviny mohou vyjít na 30 korun. 50+30 = 80 korun je cena snídaně, když si ji člověk udělá sám doma za předpokladu, že bere 100 korun na hodinu a čas jsou pro něj peníze. Za předpokladu, že je to nic nedělák, který se klepe aby byl co nejdřív doma a mohl koukat na televizi, tak se mu vyplatí udělat si to sám (času na to má až až). Předpokládám ale, že snídaně je myšlená právě pro lidi co ráno nestíhají.

Pokud je něco nápad paní ředitelky, tak by si to taky paní ředitelka měla také sama zrealizovat (vymyslet vyvážené jídeláky na snídaně, ceny, kalkulace, gramáže, případně receptury). Paní ředitelka si asi myslí, že v kuchyni je nuda a nikdy si to pořádně nevyzkoušela.
Uživatelský avatar
tompol
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 26. dub 2016 10:00:12


Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron