Příspěvek na péči

sociální dávky, ošetřovné, důchody, výživné, kapesné, spoření

Příspěvek na péči

Příspěvekod detdom » úte 10. bře 2009 11:12:15

V tématu ošetřovné jsem narazila na příspěvek na péči.
Taky se o to ted snažím - vyřídit...
bylo mi sděleno, že penízky přijdou na účet zařízení,ale my je dále musíme někomu vyplácet - registrovanému poskytovali asistenčních služeb, např. charitě...
jakým způsobem jste tento příspěvek získali? a co z něho platíte? komu? jednáme ještě o podpisu smlouvy - jestli musí podepsat rodiče.. paní na MěÚ to strašně dlouho trvá, než to pozjištuje.. bude konec školního roku a jsme ...
už máme domluvenou charitu, že k nám bude docházet osobní asistentka, kolik ale budeme platit nevím,e, klučina má přiznaných 11 000,- .. tak by něco zbylo. možná bychom s tím mohli hospodařit ještě jinak ne? díky...
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Příspěvek na péči

Příspěvekod Hana Šilarová » úte 31. bře 2009 11:04:03

V našem domově pobírá příspěvek na péči 4 děti. Hradíme z toho osobního asistenta ve škole a osobní asistenty v domově, kteří docházejí. Pro sepsání smlouvy o poskytování osobní asistence máme soudem ustanoveného opatrovníka, který je oprávněn ke všem úkonům spojeným s příspěvkem na péčia je povinen ke konci roku sdělit využívání příspěvku. Podle zákona o sociálních službách je to příspěvek dítěte - ne organizace, tak je s ním i zacházeno. Pokud nějaké peníze zůstanou nevyčerpané, přechází mu do dalšího roku. Hana š.
Hana Šilarová
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 02. bře 2009 13:37:08

Re: Příspěvek na péči

Příspěvekod detdom » úte 07. dub 2009 6:51:13

My příspěvek nedostaneme - jelikož máme školu při zařízení tak nic nebude, navíc se prý chystá jakási novela, že domovům se tento příspěvek nebude vyplácet vůbec.... Máte někdo nějaké zkušenosti? díky.
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Příspěvek na péči

Příspěvekod MarieH » pát 10. dub 2009 23:34:58

Zajímalo by mě co je na tom pravdy , že dětským domovům se nebude vyplácet příspěvek na péči ? Máme příspěvek asi na 20 dětí , bylo by to špatné, už jme si na něj zvykli.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Příspěvek na péči

Příspěvekod detdom » stř 22. dub 2009 6:31:30

Taky jsem to slyšela. Prý se chystá jakási novela..... Víc nevím, protože jsem se snažila zařídit příspěvek pro jedno dítě, což nakonec nevyšlo, protože my jsme navíc domov, který má pod sebou i školu, čili název školy v názvu zařízení... Takže mi odpadla spousta práce,ale až jsem to měla všecko vyřízené. i skoro asistenta sehnaného přes charitu. achich jo...
detdom
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 03. bře 2009 7:19:04

Re: Příspěvek na péči

Příspěvekod MarieH » pon 27. dub 2009 22:03:12

Pokud má dítě nařízenou ústavní výchovu tak snad by neměl být problém aby dítě dostalo příspěvek na péči, a odmítli mu jej jenom proto, že máte jako první - název školy , snad máte ješte další jiné zařízení, kde je uveden dětský domov. ???
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Příspěvek na péči

Příspěvekod Iveta » pát 15. kvě 2009 17:53:56

Chtěla jsem se zeptat, máte někdo zkušenosti s programem EVIX od Smitky - software z Hlučína? Mohli by jste se o ně podělit? Měl by to být program především pro sociální pracovnice a také pro vychovatele. Chce za něj 25 000,-- s tím, že každý rok budeme platit servis 6000 Kč. Díky
Iveta
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon 02. bře 2009 9:25:43

Re: Příspěvek na péči

Příspěvekod ADVU » úte 06. dub 2010 9:34:48

Milá Ivetko.
Program Evix máme již od roku 2008 a můžu ho jenom doporučit. Podívejte se na DOMOVY - EVIX. :)
ADVU
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte 06. dub 2010 8:33:30


Zpět na Finance v domovech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron