Podpora a důchod.

sociální dávky, ošetřovné, důchody, výživné, kapesné, spoření

Podpora a důchod.

Příspěvekod MaSoNi » sob 26. lis 2011 14:48:14

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně podpory v nezaměstnanosti. Jedná se mi o to, že můj tchán přes rok marodil a nyní dostal na tuto diaknozu částečný důchod. Po ukončení pracovní neschopnosti dostal v práci hned výpověď dohodou, na kterou nechce přistoupit. Je tam i uvedena část, že si je vědom, že nemá nárok na odstupné dle zákoníku práce.
Chtěla bych se zeptat, jak se v tomto případě má postupovat, pokud na dohodu přeci jen přistoupí? Dle vyčtených informací má mít na Úřadu práce nárok na podporu ve výši 45% po celou dobu evidence. Je to pravda a nebo nárok nemá na podporu vůbec, když podepsal dohodu?
Pak zda není nějaká vyjímka na klasickou podporu ve výši 65% - 2 měsíce, 50% - 2 měsíce a 45% po zbytek evidence, když je dohada o ukončení PP ze zdravotních důvodů? A pokud ne, zda je možnost jít znovu marodit se stejnými potížemi, když na ně již teď bude pobírat částečný důchod? Pokud ano, jak dlouho se může v tomto případě marodit a nebo musí mít jinou diaknozu a v tomto případě, jak dloho se může zase marodit?
Snad jsem to popsala srozumitelně. Moc děkuji za případnou odpověď Soňa.
MaSoNi
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 07. dub 2011 8:51:24

Re: Podpora a důchod.

Příspěvekod refi » pon 28. lis 2011 14:46:54

pokud podepíše dohodu, má nárok na 45% po celou podpůrčí dobu, která je v různé délce podle věku (do 50 let věku 5 měsíců, od 50 do 55 let věku 8 měsíců, nad 55 let věku 11 měsíců).
s tím maroděním - může nemůže je zvláštní otázka. pokud je nemocen, tak prostě marodit bude, i když má částečný invalidní důchod.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Finance v domovech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků