Mzdové náklady na oběd žáka a v HČ.

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Mzdové náklady na oběd žáka a v HČ.

Příspěvekod Ludmila » stř 20. lis 2013 12:02:08

Řeším problém, jaká má být mzdová režie u oběda v HČ. Musí být srovnatelná s tím, co vychází na oběd žáka, aby případná kontrola nevytknula,
že vedlejší činnost je na úkor hlavní. Na ŠJ dostaneme dotaci podle přihlášených žáků + žáků v MŠ. Někteří žáci však nechodí pravidelně, neustále
jsou nějaké prázdniny. Pokud vezmu dotaci na ŠJ na mzdy + odvody, vydělím 12 měsíci, vyjde mi částka, která je ŠJ k dispozici na měsíc. Když vydělím skutečně
odebranými obědy + svačinkami, vyjde mi o mnoho vyšší mzdová režie na oběd žáka. Řešíte toto někdo, máte zkušenosti z kontrol. Včera jsem byla na
školení na ing. Hanzlové, vznesla jsem dotaz, ale prý je to diskutabilní. Také nevím, jak přepočítat svačinky + přesnídávky na oběd. P. Hanzlová říkala podle ceny. Je ale pravda, že z rozpočtu ŠJ vždycky kousek "urve" škola. Volala jsem i na kraj, ale tam prý nemají metodika na ŠJ. Jaké máte milé kolegyňky zkušenosti vy? Děkuji.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků