Kalkulace obědů - plná cena

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Kalkulace obědů - plná cena

Příspěvekod danka » stř 06. bře 2013 10:40:52

Prosím, jak počítáte kalkulaci - plnou cenu oběda v MŠ?
Mám skutečnost mzdových a věcných nákladů za rok, ale nejsem si jistá, zda to podělit pouze počtem obědů nebo započítat i přesnídávky a svačinky a potom to dělit nějakým poměrem. Děkuji.
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Kalkulace obědů - plná cena

Příspěvekod dvoda » čtv 07. bře 2013 9:39:00

Dobrý den, vedoucí kuchyně počítá takto: celkem přesnídávky za rok děleno 5, celkem svačinky za rok děleno 5, oba výsledky sečte a přičte počet obědů za rok (tzn. 5 svačinek = 1 oběd). Ptala jsem se, na základě čeho to takto počítá a prý je to takto dáno "historicky" co nastoupila a každoročně na školeních pro vedoucí kuchyní jim to takto přednáší. Ale kde je toto stanoveno, nevěděla.
Dále mzdové náklady za rok podělím počtem uvařených "jednotek" (výše uvedený výpočet: (přesnídávky / 5) + (svačinky / 5) + obědy), stejně tak i věcné náklady.
Doufám, že jsem to napsala alespoň trochu srozumitelně :?
dvoda
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 31. bře 2011 13:59:15

Re: Kalkulace obědů - plná cena

Příspěvekod danka » pon 11. bře 2013 15:56:15

Díky moc za odpověď. Zkusím to tak spočítat. :)
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: Kalkulace obědů - plná cena

Příspěvekod skolka » čtv 12. dub 2018 13:48:56

Nerozumím výpočtu mzdové režie...prosím poradí mi někdo? Jsme MŠ, děti svačina-oběd-svačina, vaříme obědy pro cizí.
Je tu cena pro cizí 54,- = 28,-potraviny,7,-věcná,16,-mzdová,3,-zisk, po předchozí účetní jsem výpočet nenašla.
Když vezmu mzdy 2017 pro kuchyň vč.odvodů,fksp,zák.p. a podělím počtem obědů, tak mi vychází 33,-. Nevím jak na to -viz předchozí příspěvky...nerozumím :(
děkuji M.
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: Kalkulace obědů - plná cena

Příspěvekod skolka » stř 25. dub 2018 11:17:56

nikdo z mateřské školy neporadí?
dostala jsem takovouto odpověd.....:(
odpověd-Cena oběda pro cizí strávníky
Vámi uvedená kalkulace ceny oběda pro cizí strávníky je poněkud neobvyklý, pojmy jako "věcná režie", nebo "mzdová režie" nikde v žádné učebnici manažerského účetnictví nenajdete. Nicméně Vámi navržená metoda kalkulace dělením pro výpočet průměrných mzdových nákladů (včetně sociálního a zdravotního pojištění) na jeden oběd je asi jediná možná.
Pro lepší orientaci v úpravě nákladů na závodní stravování doporučuji text vyhlášky č.84/2005 Sb., o nákladech na závodní stravování a jejich úhradě v příspěvkových organizacích zřízených územními samosprávnými celky. Tam se v § 2 dozvíte, jaké je v současné době závazné členění nákladových položek v případě, že je závodní stravování zabezpečováno ve vlastním zařízení a v § 3 odst. 9 téže vyhlášky potom, že cizí strávníci jsou povinni uhradit veškeré náklady, které jsou v § 2 uvedeny.
Autor odpovědi:
Verlag Dashofer
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: Kalkulace obědů - plná cena

Příspěvekod prejpatamat » pon 14. kvě 2018 17:45:59

Dobrý den, vezměte celkovou dotaci na platy + odvody + FKSP za předchozí rok co bylo skutečně vyplaceno a podělte počtem obědů v hlavní činnosti (děti + vlastní zaměstnanci)- vyjde Vám kolik stál 1 oběd dotovaného strávníka a stejná část by měla být vyplacena jako mzdový náklad (plat+ odvody+FKSP) na 1 cizího strávníka. Můžete samozřejmě snížit %, že za něho např. neumýváte nádobí apod., ale pokud je tato kalkulace výrazně podhodnocena bude to bráno jako porušení rozpočtové kázně- peníze dětí jste použili na úhradu cizích strávníků.
prejpatamat
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob 13. bře 2010 16:11:35

Re: Kalkulace obědů - plná cena

Příspěvekod skolka » pon 21. kvě 2018 14:55:18

podělit jen počtem obědů v hlavní činnosti? a je jedno, že máme pro děti i přesnídávky a svačiny?
ČŠI už odešla, naštěstí nechtěli vidět výpočet, ale chci to dát dohromady, nemáte někdo postup pro MŠ-mzdová i věcná režie?
stále mi to nevychází, bohužel výpočet od předchozí účetní tu nezůstal.
děkuji M.
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38


Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků