Jak otestovat zaměstnance v gastronomii

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Jak otestovat zaměstnance v gastronomii

Příspěvekod durando » pát 01. úno 2013 20:40:58

Dobrý den,
mohl byste někdo poradit, jak nejlépe otestovat zaměstnance v gastronomii, přesněji v hotelu s restaurací?

Uvedení do problému
Jedná se o hotel s restaurací na horách. Máme 10 zaměstnanců, kuchaře, číšníky, pomocníky. Posledních pár let to s námi jde ale z kopce. Jsme na dobrém místě, kde je v každé roční období velký počet návštěvníků, chodí k nám i místní, nebo spíš chodili.
No, jde o to, že k nám prostě chodí méně lidí, a to i místních. Tím se samozřejmě snížil zisk. Někteří z místních mi říkají, kde je problém, ale nevím, jestli tomu mám věřit, protože já to prostě nevidím. Tvrdí, že obsluha není vstřícná až nepříjemná, někteří že okrádají, na recepci nepříjemní apod.
Takže bych potřeboval nějakou radu, jak zaměstnance otestovat aniž bych je urazil? Jak zjistit, kde je chyba a proč k nám lidé přestávají chodit? Z taktických důvodů nechci udávat jméno našeho hotelu, to snad pochopíte. Jedná se o existenční a dlouhodobý problém.

Díky za jakýkoliv typ.

M. Dura
durando
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. úno 2012 12:57:03

Re: Jak otestovat zaměstnance v gastronomii

Příspěvekod jarda.beloch » pon 04. úno 2013 12:39:42

Když to tak čtu, jde o klasický problém, který je v českých gastronomických provozech téměř všude. Nu, asi bude nejlepší zkusit se obrátit na nějaké známé, které vám je otestují anebo rovnou volat Pohlreicha a projít tv pořadem, což se vám podle té anonymity asi chtít nebude. Pak leda jestli máte nějaké finance, tak se zkusit obrátit na odborníka.
jarda.beloch
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 24. úno 2012 16:21:57

Re: Jak otestovat zaměstnance v gastronomii

Příspěvekod durando » pon 11. úno 2013 12:12:29

Díky za vaši reakci, ale do pořadu se nám opravdu nechce :D . Raději bychom nějakou incognito poradnu nebo odborníka na daný problém. Opravdu se nenajde nikdo, kdo by dal jasný a prověřený tip?
durando
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. úno 2012 12:57:03

Re: Jak otestovat zaměstnance v gastronomii

Příspěvekod jarda.beloch » stř 05. úno 2014 9:43:03

Odpovídám sice až po roce, ale to proto, že jsem včera seděl s kamarádem a řešili jsme stejný problém, co jste se dával vy. Vzpomněl jsem si na, že jsme to tady řešili, ale vlastně nedořešili :) .
Takže k věci. Kamarád mi říkal, že si najal specializovanou firmu z Prahy, která se touto problematikou přímo zabývá. Říká se tomu Mystery Shopping. Je to vlastně takový průzkum obsluhy, kde tzv. Mystery Shopper je fiktivní zákazník a velmi detailně vám otestuje vaše zaměstnance. Vím, že jste psal, že jste někde na horách, ale ta firma prý není drahá, tak jí zkuste poptat, jestli je to stále aktuální. Podívejte se na jejich webovky, kde tuto službu popisují detailněji. http://www.awisglobal.cz/efektivita-vzdelanost. Ještě dodám, že si tuto službu nemůže vynachválit a od té doby, co to začal dělat, vyházel skoro všechen personál a ta firma AWIS Global Systems mu dokonce pomohla i s výběrem nových kvalitních zaměstnanců. Takže držím palec, ale třeba už to ani nepotřebujete. Koukněte na ten web, nabízejí i další služby v oblasti poradenství v gastronomii.

Hezký den. Jarda Běloch.
jarda.beloch
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 24. úno 2012 16:21:57

Re: Jak otestovat zaměstnance v gastronomii

Příspěvekod durando » pát 07. úno 2014 15:15:36

Jé, to jste hodnej, že jste si vzpomněl. Nakonec jsme tuto záležitost řešili tím mystery shoppingem, ale asi jsme si najali špatnou firmu, protože jsme s výsledkem nebyli moc spokojeni. Je to teprve 4 měsíce od té jejich analýzy, za kterou si řekli asi 20 tisíc. Teď koukám na tu firmu, co doporučujete přes toho kamaráda a ta koukám nabízí to samé za 4.500 Kč, což je teda sakra rozdíl. No já nevím, jestli to dál ještě vůbec řešit nebo ne.

Dura.
durando
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 27. úno 2012 12:57:03


Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků