Vynášení potravin z kuchyně

počty strávníků, teploty jídel a nápojů, spotřební koš, likvidace odpadů a zbytků, kalkulace, odhlašování, vařená jídla, polotovary, inovace, vegetariánská jídla, diety, co se smí a co už ne ...

Vynášení potravin z kuchyně

Příspěvekod Brebera » pát 10. zář 2010 10:50:49

Jsem před složitým úkolem, pravděpodobně mám v kuchyni kuchařku, která si odnáší v tašce po směně suroviny. Zatím jsou to jen dohady. Chystám se chytit ji při odchodu a nechat nahlédnout do tašky. Potřebuji jen vědět, máte-li někdo zkušenosti, které pafagrafy, fráze v té situaci použít, s čím na ní mohu atd...... předem díky za rady
Brebera
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. úno 2010 10:54:04

Re: Vynášení potravin z kuchyně

Příspěvekod refi » pát 10. zář 2010 11:25:20

už se to tu asi před rokem řešilo, docela podrobně, zkuste pohledat, já pohledám taky :)

edit, tak už to mám viewtopic.php?f=45&t=355
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vynášení potravin z kuchyně

Příspěvekod Brebera » pát 10. zář 2010 11:56:24

díky, měla jsem ale na mysli první bububu, jako odebrání osobního ohodnocení, ale také to kdo by u toho aktu otevírání skříňky měl být. Já jako vedoucí ŠJ a ještě třeba ekonom, nebo je to jedno::: fuj už teď mi mravenčí. dík
Brebera
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. úno 2010 10:54:04

Re: Vynášení potravin z kuchyně

Příspěvekod refi » pát 10. zář 2010 12:16:49

určitě nadřízený, tedy vy a minimálně jeden svědek, všechno sepsat a nechat podepsat všemi třemi. takové to první varování. ale zákoník práce v tomto směru nastudovaný nemám, takže netuším, co všechno můžete a co už ne. předpokládám, že by měla všechno otevírat a vytahovat podezřívaná pracovnice, abyste nebyly nařčeny, že jste jí třeba něco někde daly atd. nezávidím, tohle jsou nepříjemné věci. kdysi dávno jsem něco podobného řešila s pokladní, která byla jinak skvělou kolegyní. ale i přes jemná varování bohužel nepřestala podvádět, takže došlo na protokol a další nepříjemnosti. někdy to jinak nejde, ale často je to více stresující pro ty, co mají tyto věci odhalit a řešit, než pro dotyčného samotného.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vynášení potravin z kuchyně

Příspěvekod Dahab » pát 10. zář 2010 13:29:23

Refi našla správný odkaz. Já tam popisovaji docela podrobně jak to u nás fungovalo v jídelně a jak jsme to museli řešit za účasti zřizovatele a městské policie. Vše vyústilo hodinovou výpovědí vedoucí šk. kuchyně a vedoucí kuchařky. Od té doby je opravdu klid. Přečtěte si to. Držím palce, není to nic příjemného. Ale ustáli jsme to a vyplatilo se. Vaří se dnes skvěle. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Vynášení potravin z kuchyně

Příspěvekod evita » pát 26. lis 2010 12:31:29

Je možné, že v některých školních jídelnách funguje provoz tak, jak je to zde popisováno.
Na naši školní jídelnu poblíž Uničova si my zaměstnanci - kantoři, rodiče i veřejnost nemůžeme stěžovat. :)
Jídlo je vždy chutné, nápadité a kuchařky jsou u výdejního okénka milé a vstřícné. O:-)
Nežádáme dnes tolik preferovaný trend vaření více druhů jídel, jsme velmi spokojeni s jedním a oběd je pro
nás vždy příjemným okamžikem dne. Kuchařky i dozor v jídelně bedlivě dohlíží na děti aby oběd snědly a zbytků
bylo opravdu co nejméně, které denně smluvně odebírá chovatel domácího vepře, čímž jídelna šetří náklady na poplatcích
za likvidaci zbytků potravin.
Naopak jsme rádi (kantoři), že máme možnost koupit si některé potraviny zejména maso, mražené výrobky či
zeleninu přímo od dodavatele na zjednodušený doklad za hotové peníze (za výhodné ceny) přes jídelnu - vedoucí
školní jídelny, která nám zboží objedná a zajistí, ačkoli by toto vůbec nemusela dělat.
Stejně tak si některé potraviny zakoupí kuchařky.
Pokud vím, neexistuje žádný zákaz pro zaměstance školy kupování si potravin za hotové peníze přímo od dodavatele
s tím, že musí být samozřejmě uloženy samostatně mimo sklady potravin provozovny jídelny a to pouze konce pracovní směny. Z toho plyne, že pokud odchází zaměstanaec jídelny s taškou, neznamená to odnášení jídla z jídelny.
Přeji všem ostatním zřizovatelům i zaměstanavatelům pracovníků školních jídelen, aby spravovali a vedli takovou
školní jídelnu jakou máme my. O:-)
Přeji si také, aby lidé přestali neopodstatněně podezírat a sledovat své okolí a aby nám všem bylo na světě dobře. :)
evita
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 26. lis 2010 10:39:25


Zpět na Receptury, normy, předpisy, provozní řád

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron