e-spis Lite

archivní lhůty, kategorie, skartace

e-spis Lite

Příspěvekod RadaIvet » úte 24. kvě 2016 15:00:04

Dobré odpoledne, je tu prosím někdo kdo vede spisovou službu e-spis a poradil by s archivací? Děkuji.
RadaIvet
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24. kvě 2016 14:52:14

Re: e-spis Lite

Příspěvekod Jasha » čtv 26. kvě 2016 12:00:12

Dobrý den, vedu, ale nevím, jestli budu schopna poradit :)
Jasha
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 10. kvě 2010 15:13:24

Re: e-spis Lite

Příspěvekod sebi25 » čtv 21. črc 2016 13:43:56

Dobrý den,

určitě jste musela projít školením, případně se obraťte na pracovníky odd. spisové služby KÚ, předpokládám, že jste p.o. nějakého kraje, protože normální člověk by do e-spis LITE nešel...
sebi25
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10. dub 2014 14:02:23
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: e-spis Lite

Příspěvekod Miiaaa » čtv 26. kvě 2022 14:09:00

Dobrý den, milé radilky,
prosím je tu někdo, kdo kompletně používá spisovou službu e-spis-Lite? Od zápisu až po elektronickou skartaci. A byla by ochotná mi v pár heslech napsat správný koloběh dokumentu? Jsme malá škola, na žádné jiné oddělení dokument nemusím předávat, vše je v jedné kanceláři.

Děkuji a hezký den přeji :)
Miiaaa
 
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 02. pro 2021 10:41:36
Bydliště: JČ kraj

Re: e-spis Lite

Příspěvekod witty » čtv 26. kvě 2022 14:49:06

Miiaaa: já e-spis lite používám, ale dokumenty vedu papírově, neskenuju do spisovky (zatím to není povinné) a elektronickou skartaci taky nedělám. Vše zpracovávám sama nebo některé nově vzniklé vlastní dokumenty si zapisuje ředitel, nikomu dokumenty nepředávám. S datovkou to propojené nemáme.
Stáhla jsem si zde: https://docplayer.cz/4175839-Uzivatelsk ... -lite.html manuál a podle něj se tím postupně prokousala. Zkuste se na to podívat, případně mi napište sz, co budu vědět, poradím. Četla jsem tu v začátcích na e-spis dosti negativní recenze, ale nedávno jsem viděla postup zpracování dokumentů v Gordicu a řeknu vám, zlatý e-spis.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Povinná elektronická spisová služba pro školy

Příspěvekod janulee » pát 27. kvě 2022 8:10:17

Dobrý den, mohu poprosit pokud některá z Vás využívá elektronickou spisovou službu ve školství?
Zatím máme pouze listinnou ,ale budeme muset přejít na elektronickou ,máte některá program , který Vám vyhovuje a můžete doporučit.
Moc děkuji Jana
janulee
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. říj 2013 20:42:25

Re: e-spis Lite

Příspěvekod Milarka » pon 25. črc 2022 8:28:29

to janulee - doporučit Vám tu mohou kolegyně cokoli, ale bude muset proběhnout výběrové řízení (nebo obdobný výběr) na poskytovatele programu. Vzhledem k nové zákonné povinnosti atestace programů elektronické spisové služby se v současné době moc nedoporučuje pořizovat nějaký program, protože je otázka, jestli poté projde atestací.

to witty - Používáte e-spis lite a neděláte elektronickou skartaci, převádíte tedy všechny dokumenty do listinné podoby (s ověřovacími doložkami), vedete průběžně podací deník v listinné podobě a budete předávat ke skartačnímu řízení tedy všechny dokumenty v listinné podobě? V tom manuálu z roku 2013 krásně chybí práce s dokumenty ve spisovně, ono se od té doby změnila vyhláška (a další zákonné požadavky), takže by to už stejně neplatilo...
Milarka
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 14. říj 2014 9:54:57

Re: e-spis Lite

Příspěvekod witty » pon 01. srp 2022 9:51:50

to Milarka:
Používáte e-spis lite a neděláte elektronickou skartaci, převádíte tedy všechny dokumenty do listinné podoby (s ověřovacími doložkami) - s doložkami NE ,
vedete průběžně podací deník v listinné podobě NE, ale můžu ho vytisknout ze spisovky
a budete předávat ke skartačnímu řízení tedy všechny dokumenty v listinné podobě? ANO
Do spisovky lezu jen já a ředitel, příchozí poštu většinou neskenujeme, jen zapíšu do e-spisu, abych dostala pořadové číslo. Vše máme papírově. Ani si to tedy ve škole nedokážu představit jinak, většinou se jedná o dokumenty, které jsou součástí spisu studenta a často se s nimi pracuje.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: e-spis Lite

Příspěvekod Milarka » pon 01. srp 2022 20:02:41

to witty - Podle Vašeho popisu máte spisovou službu v listinné podobě, s ukládáním dokumentů doručených v digitální podobě do e-spis Lite. Takže byste všechny dokumenty měli mít v listinné podobě, dokumenty doručené v digitální podobě převedené do listinné podoby (autorizovanou konverzí nebo převodem podle §69a archivního zákona, to je obojí s tou doložkou o převodu a ověření existence a platnosti elektronického podpisu). Jinak máte jen prosté kopie těchto dokumentů, které nemůžete použít pro další úřední jednání. Zatím to asi archivy moc nekontrolují, ale až začnou, tak bude u většiny škol a obecních úřadů docela průšvih. Ten podací deník doporučuji tisknout, je to jediný doklad o tom, že vedete spisovou službu (za nevedení je pokuta až 200.000 Kč).
Milarka
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 14. říj 2014 9:54:57

Re: e-spis Lite

Příspěvekod witty » úte 02. srp 2022 8:09:58

Já myslím, že až to archivy začnou kontrolovat, tak si hodí mašli, protože na valné většině hlavně menších škol na toto nemají kapacity jako na větších úřadech.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: e-spis Lite

Příspěvekod Milarka » čtv 11. srp 2022 19:12:23

witty píše:Já myslím, že až to archivy začnou kontrolovat, tak si hodí mašli, protože na valné většině hlavně menších škol na toto nemají kapacity jako na větších úřadech.


Mašli si házíme už teď... :-D Až přijde digitální skartační řízení, tak budeme hledat nejbližší vlaková spojení... Tam to bude horší. I pro pracovníky spisoven a jejich IT spolupracovníky, bez ohledu na velikost školy a úřadu.
Milarka
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 14. říj 2014 9:54:57


Zpět na Spisová služba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků