podací deník

kniha pošty, předávání písemností, e-mailová pošta, evidence

podací deník

Příspěvekod akinom » stř 23. úno 2011 9:45:49

Dobrý den,
vím, že se téma opakuje, ale potřebovala bych radu. Poštu má na starost sekretariát , já jsem účetní. Bohužel p. asistentka má v tom chaosa vše je pokaždí jinak. Můžete mi prosím jenom v krátkosti a heslovitě napsat co se zapisuje u přijaté pošty do podacího deníku, co z odeslané pošty ( vše nebo jsou výjimky) a zapisují se i interní doklady?
Chtěla bych vypracovat nějaký postup ja vést podací deník, co se zde eviduje a jak.
Děkuji všem za rady.
akinom
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 30. čer 2010 9:30:54

Re: podací deník

Příspěvekod refi » čtv 24. úno 2011 0:13:21

akinom, najděte si na netu vzor podacího deníku a sekretářku pošlete na školení o spisové službě. každá došlá pošta, na kterou odpovídáte, by měla mít stejné podací číslo jako odpověď a vše, co zapisujete do podacího deníku by mělo být také označeno skartačním znakem. opravdu doporučuji proškolení.

u nás je pravidlo, že každá pošta, u které je předpoklad, že se na ni bude odepisovat, se musí zapsat. také jakákoliv pošta z úřadu, ať mailová nebo datovou schránkou, jde do podacího deníku.interní doklady tam nezapisujeme, ale někde to tak dělají. reklamy, nabídky atd. nezapisujeme.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: podací deník

Příspěvekod akinom » čtv 24. úno 2011 7:35:01

děkuji za odpověď, sekretářka byla na dvou školeních. Ten problém je vtom, že si není jista co zapsat a co ne , co označit číslem jednacím, ( číslo jednací je i na pracovní smlouvě , která byla dána zaměstnanci k podpisu). Spis. znakem je označeno vše.
akinom
 
Příspěvky: 36
Registrován: stř 30. čer 2010 9:30:54

Re: podací deník

Příspěvekod Pavel10 » pát 11. lis 2011 20:48:42

Pavel10
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob 16. črc 2011 15:32:11


Zpět na Pošta

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků