Služba, nákup DDHM, oprava nebo technické zhodnocení

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Služba, nákup DDHM, oprava nebo technické zhodnocení

Příspěvekod fialka » čtv 04. kvě 2017 11:17:35

Dobrý den milé radilky,
prosím o radu. Jsme škola, budovu máme od zřizovatale ve výpůjčce. Nyní jsme nechali vyrobit zastřešení tzv. anglických dvorků (průduchy - odvětrávání sklepů), při dešti do sklepů zatékalo. Na faktuře je uvedeno: "zhotovení a montáž zastřešení anglických dvorků a zámečnické práce". Celková cena je 48.001,- Kč. Jak by jste tuto fakturu zaúčtovaly? Nejsem si jistá, zda jde o službu (viz. zhotovení, montáž), nákup DDHM (v příloze faktury rozpis na 6 ks zastřešení), opravu nebo dokonce TZ budovy.
fialka
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 18. bře 2009 13:06:05

Re: Služba, nákup DDHM, oprava nebo technické zhodnocení

Příspěvekod fialka » stř 10. kvě 2017 13:47:15

Nikdo nenapíše svůj názor????? Já se přikláním spíš k nákupu DDHM, oprava to asi nebyla, když tam před tím nic nebylo, do TZ se mi nechce, i kvůli použití investičního fondu, a služba se mi nezdá, co vy na to?????
fialka
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 18. bře 2009 13:06:05

Re: Služba, nákup DDHM, oprava nebo technické zhodnocení

Příspěvekod Alena H » čtv 11. kvě 2017 7:10:34

Já to vidím na TZ. To znamená mít souhlas zřizovatele s TZ zřizovatelova majetku a následně s čerpáním IF. Zařazení na 022, odsouhlasení odpisového plánu a odepisování. Nebo je tu varianta, že nebudete odepisovat, ale předáte TZ zřizovateli - protokolem. Ale opět čerpání IF a vše, co tomu mělo předcházet. Ptejte se u zřizovatele.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků