Polepy a výzdoba

evidence operativní, podrozvahová, inventarizace, software

Polepy a výzdoba

Příspěvekod vsobotkova » čtv 14. říj 2021 12:45:17

Dobrý den,
prosím o radu ohledně zařazení polepů a různých doplňků v naší škole. Ceny polepů a doplňků svádějí k zařazení do majetku, ale nejdou přesouvat, tudíž by mohlo jít spíš o službu. Vše je navíc hrazeno ze šablon, tak potřebuji správně rozhodnout.
Děkuji za odpověď
V.
vsobotkova
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. lis 2020 10:25:15

Re: Polepy a výzdoba

Příspěvekod mirka1346 » pát 03. pro 2021 11:42:04

Dobrý den, snad vám následující řádky pomohou, na internetu jsem našla následující dotaz a odpověď k polepům:

Dobrý den, prosím o odpověď jak zaúčtovat polepy na schody s učivem pro ZŠ jako jsou např. vyjmenovaná slova, násobky, pádové otázky. Lze tyto polepy považovat za učební pomůcky a zaúčtovat je z ONIV, nebo je to spíše spotřební materiál? Děkuji za odpověď

Já se hrozně omlouvám - toto je zase dotaz na podmínky čerpání dotací a je to něco, co jde mimo pravidla účetnictví či zdaňování (nejsem schopen řešit, co jde a nejde hradit z té které dotace) - takže v tomto jsem spíše laikem.

Pokud vím, tak k této problematice někdy v roce 2013 vydalo MŠMT materiál, kde došlo k definování učební pomůcky - odkaz například zde.

http://www.kvkskoly.cz/manazer/financov ... _pojmu.pdf

Takže za mne materiál tohoto charakteru obecně splňuje charakteristiku učební pomůcky - nicméně má to jeden záklandí háček - nesmí se jednat o součást stavby. A tady se obávám, že nalepením na stěnu se toto součástí stavby spíše stává (fakticky je to i TZ stavby, neboť ta začně plnit novou funkci) - byť pravděpodobně do limitu. Takže pokud by to byla "nástěnka" tohoto obsahu - problém bych neměl, u polepu se obávám, že to může být problém (ale rovnou upozorňuji - nevyznám se v tom - nevylučuji, že je to plně akceptovatelné)
mirka1346
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř 25. led 2012 21:16:01

Re: Polepy a výzdoba

Příspěvekod Januli » čtv 22. zář 2022 10:15:53

Dobrý den,
budeme do školy také pořizovat polepy na schody a také si nejsem jistá, jestli by se jednalo o učební pomůcku, cena cca 50 tisíc.
Dle mého názoru spíše ne, protože to bude součástí vnitřního zařízení školy.
Mohu se zeptat, jak jste to nakonec vyřešili?

Děkuji.

vsobotkova píše:Dobrý den,
prosím o radu ohledně zařazení polepů a různých doplňků v naší škole. Ceny polepů a doplňků svádějí k zařazení do majetku, ale nejdou přesouvat, tudíž by mohlo jít spíš o službu. Vše je navíc hrazeno ze šablon, tak potřebuji správně rozhodnout.
Děkuji za odpověď
V.
Januli
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 11. bře 2020 15:22:47

Re: Polepy a výzdoba

Příspěvekod vsobotkova » pát 23. zář 2022 12:57:39

Dobrý den, nakonec jsem polepy zaúčtovala na 501 11 jako spotřebu materiálu - učební pomůcku.
vsobotkova
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 29. lis 2020 10:25:15


Zpět na Majetek, inventarizace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků