rozpočtový proces přímých N na platy

rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod Aninka » stř 07. lis 2012 12:01:25

Dobrý den, všechny radilky. Obracím se na vás s žádostí o pomoc. Začínám účtovat Po (školu, školku). S účetnictvím velký problém nemám, ale co naprosto netuším, je sledování dotace na přímé náklady (mzdy, platy, ONIV). Z kraje dostaneme návrh rozpočtu na mzdy v členění na MŠ, ŠJ a v rámci toho ještě na pedagogické a nepedagogické pracovníky, OON, ONIV, odvody, FKSP. Vše je na konci kráceno koeficientem (např 0,93). Teď netuším, zda všechny tyto ukazatele musí být dodrženy "do koruny" nebo zda mohou být překročeny (překročení se poté hradí např. z fondů) nebo zda mohu přesunovat mezi kategoriemi. Chápu princip, že tyto prostředky je nutno sledovat a vyúčtovat jako účelovou dotaci, ale není mi jasné praktické řešení. Během roku mají z-ci mzdy dle jejich platových výměrů. Např. v listopadu zjistím, jaké byly N od počátku roku a zjistím, že pokud by byly mzdy za prosinec stejné, tak buď překročím nebo nedočerpám. Podle toho musím upravit mzdy z-cům za prosinec odchylně od jejich platových výměrů? Vůbec nevím, jak na to. Vím, že je to téma na delší vysvětlování apod., proto prosím, alespoň poraďte, kde bych se o tom mohla dočíst nebo z jakých předpisů to vyplývá. Nikde jsem konkrétní postup nenašla, ať jsem hledala, jak jsem hledala. Mockrát děkuji Aninka
Aninka
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07. lis 2012 11:25:58

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod nono » stř 07. lis 2012 14:49:48

Aninko jen stručně - jak já vím :) nebo si alespoň myslím , že vím :?
mzdy pedagogové
mzdy nepedagogové
OON pedagogové
OON nepedagogové
TOTO MUSÍTE SLEDOVAT a přesně na korunu k 31.12.2012 vyčerpat dle jednotlivých §. Přesouvat mezi § sama nemůžete. Lze dělat přesun, ale to musíte požádat kraj a on vám pak upraví rozpočet. To je ale jen cca 2 x do roka, když nás sami vyzvou.
Při nedočerpání např. i 2,- Kč jste povinni je vrátit kraji.
Necháváme si vždy nějakou rezervu (nejdeme do mínusu) a tu v prosinci vyčerpáme. Nejlépe je to formou odměn.
Pak se může stát, že nějaký pracovník dostane odměnu třeby 479,- Kč. Aby vám to sedlo na korunu.
ONIV vyčerpáte určitě celé - to se dá v účetnictví k 31.12.2012 udělat. Nedočerpané peníze na pojistné nám zatím vždy povolili vyčerpat jako ONIV (to samé bude zřejmě i s případným nedočerpáním fin.prostředků na náhradu při nemoci).
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod Aninka » stř 07. lis 2012 15:09:07

Nono děkuji moc za informaci.

Ještě jestli mohu doplnění - určitě se stane, že by mohlo dojít k případnému přečerpání - to se pak musí ponížit prosincové výplaty na rozdíl od platových výměrů nebo uhradit z fondů nebo peníze vždy "nějak" vycházejí? Ptám se z důvodu letošního vázání prostředků (snižování dotace). A sledují se závazné ukazatele až po pokrácení posledním koeficientem (v rozpisu rozpočtu)?

ONIV je jasný, tam se téměř vždy dá něco "strčit".
Aninka
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 07. lis 2012 11:25:58

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod Peťula » stř 07. lis 2012 16:44:06

Překročení mzdových prostředků se hradí s fondu odměn.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod HAANKA » čtv 08. lis 2012 8:04:18

Zdravím Radilky, také dotaz k přímým nákladům. Jak si prosím hlídáte to, abyjste nepřekročily rozpočet na :roll: přímé náklady a jestli vám něco zbývá na malé odměny. Evidenci si vedete v nějaké tabulce. Děkuji :gmad:
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod KateřinaK » čtv 08. lis 2012 8:23:36

Dobrý den, mi stačí na hlídání použití analytických účtů dle různých zdrojů. Čerpání přímých nákladů mám spíše mírně podhodnoceno, protože mám některé pracovníky vedené z peněz od zřizovatele. Když to ke konci roku vypadá, že přímé náklady přebývají, zase si tyto pracovníky převedu do "státních" zdrojů. Když to jde, doladím do koruny na odměnách (zatím to vždy "nějak" šlo).
O to víc musím hlídat, ani aby peníze od zřizovatele nebyly překročeny, i když tam je závazným ukazatelem jen celková částka.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod fany » čtv 08. lis 2012 8:57:48

Já si od září do prosince každý měsíc vyjedu z Vemy P1-04, udělám si předběžný výpočet mezd do konce roku a toto kontroluji s rozpočtem...a musíme to prostě vybalancovat tak, aby to vyšlo na korunu. V prosinci udělám klasickou závěrku mezd a podle toho, kolik zbude, se rozdělí odměny až do té koruny :) . A jak psala Nono, musí se dodržet rozdělení na mzdy a OON a na ped. a neped..
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod nono » čtv 08. lis 2012 12:17:11

Děláme to všechny (všichni) stejně. Hlídáme desetikorunky, korunky.....pozor aby se nějaké nezakoulely :x
škoda že nepočítáme ty myliónky...tam se to tak přísně nesleduje [:-}
Jinak já si ještě pro sebe dělám přeheld - tabulku v excelu. Porovnávám si měsíčně účto na P-104 a na rozpočet.
Tedy vše rozdělené ped. neped. OON ped. a OON neped. a pak ještě náhrada nemoc ped a náhr.nemoc neped.
Je to ........ :evil: někdy se mi v noci zdá, že jsem to špatně spočítala a že to budu muset ze své mzdy strhnout :yahoo: :bye:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod HJana » čtv 08. lis 2012 12:30:14

Sleduji jako nono, tabulka ukáže i přehledné zůstatky a pak s vedením řešíme dle pokynu kraje přesuny mezi LPL a dohodama a zároveň mezi ped a neped a vše na korunku!!! :drinks:
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod HAANKA » čtv 08. lis 2012 16:47:32

Můžu moc poprosit o nějaký vzor té tabulky. Děkuji za laskavost.
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod nono » stř 21. lis 2012 13:55:18

Milé radilky. Asi překročíme náklady na náhradu za nemoc. Prosím poraďte mohu vzít peníze z ONIV nebo to musím uhradit z fondu odměn ? Bohužel mi začali nějak marodit a to se nedá v rozpočtu odhadnout......
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod fany » stř 21. lis 2012 16:09:28

vzorová tabulka pro porovnání rozpočtu a P1-04
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod HJana » čtv 22. lis 2012 8:32:17

tabulka pro sledování čerpání prostředků na platy a dohody :bye:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod fany » čtv 22. lis 2012 9:04:07

předpoklad čerpání přímých N na platy do konce roku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: rozpočtový proces přímých N na platy

Příspěvekod brouček » úte 18. pro 2012 10:01:05

A tedy nemocenská se bere z čeho? Z platů nebo z ONIV? Nenašla-/nebo nevím kde hledat/ jsem přesně dané pravidla, kde to najdu? Dík za odpověď
brouček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 18. pro 2012 9:28:50

Další

Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron