rada

rada

Příspěvekod madu » čtv 18. říj 2012 9:14:42

poraďte, kam se obrátit, kdo vysvětlí účetnictví PO-zákl.škola Brno-venkov. žádný kurz jsem nenašla...?! bohužel účetnictví u podnikatele je úplně jiné. a ještě tolik věcí okolo, kterým nerozumím/fondy/, nevím kde hledat informace :yahoo: /třeba směrnice tu mám jen na účetnictví/. nastoupïla jsem jako účetní-ve smlouvě hospodářka/popis práce není/,ale dělám i sekretářku, vrátnou...a kdo ví co ještě bude, to je normální? zřizovatel je město, jaké kontroly mohu čekat?
děkuji M.
madu
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 08. říj 2012 10:24:59

Re: rada

Příspěvekod macek1 » čtv 18. říj 2012 15:03:56

Ahoj Madu, děláme to asi všechny od účetnictví přes poštu, kopírování, telefony, ošetřování dětí, vrátné, sekretářky, pokladnu, apod. Když už toho mám plné zuby, tak říkám, že půjdu uklízet a domů chodit s čistou hlavou.
Nejvíce se mi líbí knihy od Štěpánky Novákové. Podívej se na www.intes-kurzy.cz. Mají tam knihy i kurzy pro příspěvkové organizace. Snad ti to pomůže.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: rada

Příspěvekod nono » čtv 18. říj 2012 15:20:03

madu vítej mezi námi :yahoo: hlavně se neboj......nevím kolik je ti let, ale buď silná !
práce je to hezká, ale tím jak je hodně agend i náročná na sledování různých změn, vyhlášek, zákonů atp.
Jestli je to jako u nás....tak budeš dělat :
účetnictví (s tím je spojeno - fakturace, pokladna , banka, daňové přiznání na konci roku .......)
mzdy + personalistika
sekretářka (dopisy, reklamace, pošta......)
evidence majetku - inventarizace
kalkulace
rozpočty
statistické výkazy
směrnice (tvorba vlastních ....)
různé projekty (např. EU....)
pokud máte doplňkovou činnost - účtování, kalkulace, fakturace, smlouvy....atp.
a pak různá vyúčtování (výlety žáků, učební pomůcky, lyžařský výcvik, plavecký výcvik, soukromé telef.hovory, ....)
evidence ochranných prac. oděvů a obuvi (vč.objednávek...)
evidence a kontrola smluv s dodavateli (EN, plyn, vodné, O2, softw.služby atp.)

u mne kontroly :
audit (účetnictví) 2 x do roka
OSSZ, zdravotní pojišťovny
ČŠI
pak asi může přijít FÚ (u mne ale ještě nikdo nebyl)
určitě jsem na něco zapomněla - tak vám ostatní radilky doplní
Se školením Vám neporadím - jsem daleko od Vás, tak musíte hledat ve Vašem regiomu. Existují např. dvoudenní školení..

Přeji Vám hodně sil :) :bye:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: rada

Příspěvekod KateřinaK » čtv 18. říj 2012 17:25:35

Když jsem začínala, pořádala firma NOVEKO vícedenní kurz účetnictví PO. Bylo to asi v r. 2003 - 2004, 4 semináře, vždy asi po 14 dnech. Jestli to ještě dělají, nevím. Do Brna jezdím ráda na semináře TSM Vyškov (www.tsmvyskov.cz), lektorka Mgr. Maderová-Voltnerová. Ta má i vydat knihu v nakladatelství ANAG, ale už ji tam připravují nejméně rok, tak kdo ví, jestli vůbec vyjde.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: rada

Příspěvekod madu » pát 19. říj 2012 10:22:03

děkuji všem :) za odpovědi. je mi 44 a protože jsem hledala práci, vzala jsem školu .... :( začátkem roku jsem si objednala 2knihy od Anag,ale naposledy mi bylo řečeno,že vyjdou až ve3.Q,tak jsem se s paní nepohodla a asi mi už nic nepošlou/nebo to vůbec nevyšlo-nechápu/. na intes-kurzy.cz jsem našla jen knihu na rok2011? na Noveku vidím jen semináře,ale napsala jsem tam. na jednom školení jsem byla ve Slavii, změny v účetnictví Hanzlová, ale připadlo mi to, jak jedna vedle sedicí konstatovala to nemohu napsat "promrhaný" den. většinou si tu připadám, že nevím která bije.... a peníze mi nestačí, uznali mi jen nějaké roky, protože nejsem od školy jen účetní,
ted se dohaduji,že tu musím být do 16hod./v pracovní smlouvě není nic/ kvůli družině dělat vrátnou, školník končí v15,bydlí ve škole....to je taky normální? hledám něco jiného,ale zatím nic :cry:
dneska zatím nic jiného nestíhám než brát telefony-ústředna a školník tu není, tak lítám otevírat
mějte se pěkně
M.
madu
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon 08. říj 2012 10:24:59


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků