Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Příspěvekod almovo » sob 30. čer 2012 18:51:53

Vážené radilky,
jako účetní pracuji od letošního ledna a bylo mi doporučeno sjednat si pojištění odpovědnosti zaměstnance. Prosím od jaké pojišťovny, kolik pojistka stojí a co kryje? Moc děkuji za radu. Marie
almovo
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 09. úno 2011 21:07:10

Re: Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Příspěvekod sonajda » pon 02. črc 2012 9:22:01

Myslíte tzv. "pojistku na blnost"????
Mám ji uzavřenou už asi milion let :D s Čs.pojišťovnou (tenkrát to ani jinde nešlo). Stávala 50,- Kč na rok.... postupně ji zvedali na 100... pak 150 atd... Dnes platím - myslím 368,- kaček... Nikdy jsme ji nevyužila, ale páč jsem pověrčivá, tak ji ani nezruším!!!
A co kryje?? ...podle smlouvy už nevím, ale nejspíš... NIC!! :-! Zpronevěru ani jiné machinace určitě ne!!!
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Příspěvekod milili » pon 02. črc 2012 11:09:12

Souhlasím se Sonajdou, i já ji mám téměř 40 let, co pracuji jako účetní, nikdy jsem ji nevyužila, ale platím ji dál, i když její cena neustále roste. Pravděpodobně nám na nic není, nekryje téměř nic, ale zruším ji až při odchodu do důchodu.
milili
 
Příspěvky: 118
Registrován: pát 09. dub 2010 12:10:00

Re: Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Příspěvekod KateřinaK » pon 02. črc 2012 12:20:47

Mám asi třetí rok Kooperativu. Teď z hlavy nevím, co všechno kryje, ale byly tam určitě sankce od sociálky, zdravotních pojišťoven a FÚ, naopak určitě nekryje sankce za porušení rozpočtové kázně od kraje nebo zřizovatele (na to konkrétně jsem se ptala). Kouknu se doma do lejster a napíšu zde.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Příspěvekod KateřinaK » úte 03. črc 2012 12:03:52

Tak tady dodávám informace z pojistných podmínek Kooperativy:
Jedná se o plnění v případě, že zaměstnavateli vznikla škoda a ten ji uplatnil vůči zaměstnanci, dle zákoníku práce.
Pojištění se NEvztahuje:
1. na škodu způsobenou úmyslně
2. na škodu způsobenou dopravním prostředkem, pokud se na ni vztahuje povinné ručení
3. při činnosti na DPP
4. na škodu způsobenou při požití alkoholu
5. na škodu způsobenou vyrobením zmetku, vadnou prací při montáži, opravách, zanedbáním předepsané obsluhy a údržby
6. na schodek na svěřených hodnotách, které je pracovník povinen vyúčtovat
7. na škodu způsobenou zaměstnavateli zaplacením majetkové sankce uložené mu v důsledku jednání pojištěného, s výjimkou sankcí uložených v souvislosti s výpočtem a poukazy daní a poplatků nebo pojistného na veřejné pojištění (zdravotní, sociální apod.)
8. na škodu způsobenou zničením nebo poškozením záznamů na zvukových, obrazových a datových nosičích.
9. na škodu způsobenou zrátou věci

Bod 7. cituji doslovně, ten by se nás mohl někdy týkat. Jak už jsem napsala, sankce za porušení rozpočtové kázně bohužel kryté nejsou.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků