přeřazení na jiné pracovní místo

přeřazení na jiné pracovní místo

Příspěvekod Alena H » stř 08. úno 2012 9:59:26

Hezký den,
včera mi volala známá, že jí z pozice finanční účetní přeřazují do archivu. Svou práci si vždycky odvedla. Berou místo ní známou paní vedoucí finanční účtárny. Napřed má novou paní zaučovat a od dubna by šla do archivu. Kamarádce je 60 let, má 1,5 roku do důchodu.
Nejsem mzdovka. Jak to je s platem a co s důchodem? Jaké jsou podmínky nebo jak se může bránit. Jedná se o krajskou a.s.

Díky. Alena
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: přeřazení na jiné pracovní místo

Příspěvekod danka » čtv 09. úno 2012 19:59:58

Alenko, tady je každá rada drahá. Před dvanátci lety jsem něco podobného zažila na vlastní kůži, když jsem nechtěla dobrovolně odejít, převedli mě na jinou práci a pak jsem dostala výpověď - neplatnou. Stačil jeden dopis od právníka a museli mě vzít zpět. I když jim napsal, že mě musí vzít zpět na místo odpovídající pracovní smlouvě, nechali mě převedenou na jinou práci. Bylo to jen na pár měsíců a pak to vyřešili tak, že místo na které mě převedli, zrušili. Dostala jsem odstupné a našla si jinou práci. Teď pracuji ve školství a jsem spokojená. Pokud si Vaše známá stojí za svojí prací, tak ať se nebojí jít do případného sporu. Chce to ale advokáta.Přeji hodně štěstí.
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: přeřazení na jiné pracovní místo

Příspěvekod nada82 » čtv 09. úno 2012 20:16:44

jo..tak to by mě zajímalo jak by mě donutili někoho zaučovat a pak se nechat odsunout..asi ne..to by si ta nová teda vychutnala..a pamatovala bych na dokladovou inventuru ..pro případné..*já ne..to ona*..když si ji vzali určitě není blbá a pokud je..můj problém to není..já zrovna včera na www.job.cz našla inzerát, že hledají účetní s min. 30 letou praxí..míň ne..docela jsem se teda zasmála, protože ty změny jsou šílený a 30 let není tejden..ale..flákla bych jim s tím okamžitě a byla bych v čudu..hodně sil..ale občas si říkám..doparoma..bez nás by si občas ten ředitel ani neuprdl a furt se budem z něčeho klepat?..ani omylem..
nada82
 
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24. led 2012 18:42:15

Re: přeřazení na jiné pracovní místo

Příspěvekod Alena H » pát 10. úno 2012 10:18:17

Díky za reakce,
Naďa má pravdu. Když jsem odcházela sama (dala jsem výpověď, našla jsem si jiné místo) z předchozího zaměstnání, tak mi pro změnu nenechali vybrat ani dovolenou a když mi volali z transfuzní stanice, zda bych nemohla přijít dát krev, jsem dárce a potřebovali mou skupinu, pan náměstek to dovolil a paní personální zakázala, že je nutné, abych zaučovala novou účetní. A to se jednalo zdravotnické zařízení. Mým oborem byl hlavně majetek, zaskakovala jsem v pokladně,na fakturách přijatých, dělala fa.vydané. Měla jsem zaučit budoucí účetní. Přijali na zkoušku paní a ta mi řekla, že jí jde o to, aby tam přečkala zkušební dobu a že půjde zase na pracák. Tak jsem jí řekla, že nemocnice potřebuje účetní a ne, člověka s jejím záměrem. Tak se jí to asi rozleželo a odešla. Další paní neznala majetek, účetnictví, ani místní podmínky, poslali jí na školení do Prahy. Pod vlivem toho, že se na ní navalilo tolik informací, to po týdnu účinkování vzdala. Pak přijali třetí paní, asi podobné znalosti a hlavně nervově labilní, deprese a jiné, rozváděla se a malé děti do toho, snažila se, ale také to vzdala. Naučit někoho podvojné účetnictví, majetek a seznámit ho s celou organizací, nelehký úkol. Nakonec mě obvinili, že je straším a že je to moje vina. Pak přijali čtvtou paní, asi mého věku, původem z banky, znalosti zhruba stejné jako ty před ní, ale chtěla se rvát a je tam dodnes. Snad nedopadne jako kamarádka. Hezký den.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků