platová třída

platová třída

Příspěvekod lidmila » stř 04. kvě 2011 21:13:23

Dobrý den,
poradíte mi prosím, na jakou instituci můžu směřovat dotaz ve věci vysvětlení zařazení do platové třídy, zaměstnavatel - příspěvková organizace? Díky Lída
lidmila
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04. kvě 2011 21:05:12

Re: platová třída

Příspěvekod fany » čtv 05. kvě 2011 8:50:43

třeba na "radimesi.cz" :lol:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: platová třída

Příspěvekod refi » čtv 05. kvě 2011 10:26:34

jak píše fany :mosking: zkuste napsat, o co jde, třeba poradíme nebo se o to alespoň pokusíme ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída

Příspěvekod nono » pát 06. kvě 2011 14:41:55

Lído sem s tím [:-} nás tu je !!! dáme hlavy dohromady :)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: platová třída

Příspěvekod DanaS » pát 06. kvě 2011 19:03:41

Pro určení třídy je důležitá pracovní náplň zaměstnance
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: platová třída

Příspěvekod lidmila » čtv 12. kvě 2011 23:37:55

Dobrý den, jedná se mi o to, že jsem byla 4 roky zařazena jako účetní v třídě 10. a najednou jsem ve třídě 9. a nevím proč, když práci účetní vykonávám naprosto beze změny. Nevím kam se obrátit, aby mi potvrdil nebo se poradila jestli na to měli právo. Vím, že mám být zařazena podle katalogu práce a nejnáročnější práce, ale paní ředitelka, personalistka ani vedoucí nemají ani páru o tom co dělám, a tak to zdůvodňují změnou organizační struktury. :crazy: Vůbec nevím, kde se mám obrátit, abych se poradila. Děkuji L.
lidmila
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04. kvě 2011 21:05:12

Re: platová třída

Příspěvekod fany » pát 13. kvě 2011 8:58:56

Lidmilo, pro zařazení do platové třídy jsou nejdůležitější skutečně vykonávané činnosti, nezáleží na tom, v jakém rozsahu, i kdyby to bylo 1x za rok. Rozdíl mezi 9. a 10. platovou třídou je v tom, že v 9. třídě sice vykonáváte samostatné účetnictví,ale bez součinnosti s ostatními účetními, zatímco 10. třída je vázána na přímou součinnost s dalšími účetními. Tolik říká katalog prací s komentářem :)
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: platová třída

Příspěvekod refi » pát 13. kvě 2011 10:53:15

svést snížení platové třídy na změnu organizační struktury?? to snad jedině v případě, že se překopaly náplně práce :roll: nějak tomu nerozumím, proč k tomu u vás došlo? nedostatek peněz? nebo nějaký vnitřní personální problém?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: platová třída

Příspěvekod lidmila » pát 13. kvě 2011 22:35:09

Děkuji Vám, že mi chcete pomoct.
Máme ve firmě ještě i účetní. Oni tvrdí, že nejsem teď její vedoucí, tou je vedoucí ekonomického střediska. Avšak nedošlo k žádným změnám v kompetencích a při zpracování účetnictví ve firmě. Vše je naprosto po starém. On to ani nikdo jiný neumí. Jenže nějak si neumím představit, že zpracováváme účetnictví bez oné součinnosti s paní účetní.
Byla jsem hlavní účetní i vedoucí střediska ekonomiky.Teď jsem jen hlavní účetní, s tím, že některé práce ekonomky mi zůstaly, nebo zůstaly ve vymezeném rozsahu (např. zpracování podkladů k rozborům hospodaření, spolupráce na zpracování rozpočtu) aj., dále zpracovávám přiznání k DPH a k dani z příjmů.
Když jsem se ptala kde je ten rozdíl mezi 9. a 10. tř., kdo teda teď ten rozdíl ve firmě za mě vykonává, tak jsem se dověděla, že to je ta změna organizační struktury a nejsem už vedoucí.
Taky si neumím vysvětlit onu koordinaci nákladů....jak se píše u 10.tř. Díky L.
lidmila
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 04. kvě 2011 21:05:12

Re: platová třída

Příspěvekod Jíťa » pát 17. čer 2011 15:17:44

Zdravím, podle mého názoru už jenom to, že spolupracujete na rozboru hospodaření a rozpočtu organizace Vás opravňuje k zařazení do třídy 10. (viz. katalog prací - rozpočtář 1.2.4., platová třída 10). Nedostatek platových prostředků není opodstatněným důvodem pro snížení platové třídy zaměstnance, pokud současně nedojde ke změně pracovní náplně, ze které bude vylývat, že nevykonáváte práce, které jsou v katalogu prací zařazeny ve třídě 10 (bez ohledu na to, zda se jedná o práce zařazené ve funkci účetní, personalisty nebo rozpočtáře). Důležité je, že tuto činnost máte v pracovní náplni a skutečně ji vykonáváte. V opačném případě trvejte na změně pracovní náplně tak, aby jste tam tyto práce neměla. (Jsem si vědoma, že v současné době je to velice s l o ž i t é )!
Kdo je nebo není vedoucí, je pro tento problém, podle mého názoru, nepodstatné. To by měl řešit příplatek za vedení pokud jsou pro něj splněny podmínky.
Jíťa
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 26. črc 2010 12:40:42


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků