Vrácení daně

Vrácení daně

Příspěvekod mk1719 » úte 19. dub 2011 21:19:21

Dobrý den,
mohl by mi někdo poradit, zda-li mám nárok na vrácení daně? V současné době jsem na mateřské dovolené, když od 8/2010 si přivydělávám u svého současného zaměstnavatele na dohodu o provedení práce (sepsaná na jinou náplň práce, než je má pracovní smlouva). Vyplácena je mi částka 7.000,- Kč, když v kolonce "vypočtená záloha daně" je uvedeno 1.050,- Kč. O vrácení daně jsem si v únoru požádala, když v březnu mi bylo mzdovou účetní sděleno, že to nestihla a dnes mi oznámila, že na vrácení daně nárok nemám, jelikož jsem žádné daně neodvedla. Musím se přiznat, že jsem z toho zmatená, jelikož mě dříve o ničem takovém neinformovala a tak jsem veškeré podklady, které jsem k vrácení daně měla, tj. potvrzení o placení úroků z hypotéky atd. předala jí.

Je to opravdu tak, že nemám nárok na vrácení daně?

Předem za Vaši rychlou odpověď moc děkuji.

M.
mk1719
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. dub 2011 21:08:50

Re: Vrácení daně

Příspěvekod refi » úte 19. dub 2011 22:00:30

jestli jste v roce 2010 platila zálohovou daň, tak jste měla k 15.2. podepsat daňové prohlášení u zaměstnavatele, kde žádáte o roční zúčtování daně. to jste asi učinila, když jste donesla i nějaké potvrzení pro odpočet z daní. v tom případě vám mělo být roční zúčtování daní provedeno, když ne minulý měsíc, tak nejpozdějí ve výplatě za 03/11. požadujte vysvětlení, proč máte uvedeno, že jste platila zálohovou daň a nyní nemáte nárok na vrácení daně. máte na to nárok :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vrácení daně

Příspěvekod hanna » stř 20. dub 2011 6:20:43

Pokud měla paní podepsáno daňové prohlášení na r. 2010 u zaměstnavatele a byla jí zúčtována měsíčně odměna 7000 Kč, tak vypočtená daň je 1070 Kč, ale při odpočtu 2070 Kč na osobu, vlastně žádnou daň neplatila, a proto jí žádná nemůže být vrácena. Jde o to, zda měla podepsané daň prohlášení. Pokud ne, měla možnost do 15.2.2011 podepsat dodatečně. Mysllím, že pokud jí byla srážena zál.daň při nepodepsaném DP, může si podat daňové přiznání sama a daň dostane vrácenu od FÚ. Pokud nemá ze zákona povinnost podávat daňové přiznání, může tak učinit i po termínu "31.3."
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Vrácení daně

Příspěvekod mk1719 » čtv 21. dub 2011 14:20:45

Děkuji všem za rady a snahu mi pomoci. Důvod, proč na vrácení daně nemám nárok je dle účetní ten, že vyměřená zál. daně byla nižší (1.050,- Kč) než odpočet na mne, tj. nepřesáhl částku 2.070,- Kč a z tohoto důvodu jsem tedy nic na daních nezaplatila a není mi z čeho vracet. Bohužel tím, že mi tuto informaci sdělila až nyní jsem propásla i možnost, aby si o odpočty na mne zažádal včas můj manžel. Nyní se tedy snažím zjistit, zda-li by jeho daňové přiznání nešlo ještě dodatečně opravit.

Chápu to správně, že když daňové přiznání podepsáno mám, nemohu v tom již sama nic udělat? Pořád v tom trošku tápu, jelikož účetní manžela a také má mi sdělují trošku jiné informace. Dle jedné nárok na vrácení mám, dle druhé né, protože jsem nic neodvedla.

Děkuji, M.
mk1719
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 19. dub 2011 21:08:50


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků