co mě čeká za trest?

co mě čeká za trest?

Příspěvekod DamirSaic » stř 03. lis 2010 16:45:29

Dobrý den, pracuji jako voják z povolání. Chtěl bych se zeptat,co mi hrozí v případě, že v době pracovní neschopnosti odjedu do zahraničí a nebudu dosažitelný? popř. nastoupím do práce o 3 dny později? díky Petr
DamirSaic
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. lis 2010 16:35:29

Re: co mě čeká za trest?

Příspěvekod refi » stř 03. lis 2010 19:54:20

proč mám pocit, že si děláte srandu s tímto dotazem :mosking: trest? pokud se na to přijde, snížení či odebrání nemocenských dávek v tom lepším případě, v horším neomluvená absence se všemi postihy z toho vyplývajícími. a nástup o 3 dny později? bez omluvy či čerpání dovolené? nevím, jak to máte vy vojáci z povolání, ale u nás je to neomluvená absence opět se všemi dalšími postihy. zkuste si zadat do gůglu neomluvená absence a určitě budete mít jasněji. ale já jsem v tomto laik, takže právník by možná odpověděl jinak ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: co mě čeká za trest?

Příspěvekod Dahab » stř 03. lis 2010 20:21:53

Dva týdny jsem tady nebyla a nestačím se divit co se tady řeší. Refi, taky si myslím, že to není vážný dotaz. Jestli jsem nemocná, tak se léčím a nepřemýšlím nad tím jak si v rámci nemocenské budu užívat volné dny. Jinak tazateli můžu říct, že alespoň v našem kraji /ZL/ sociálka zpřísnila kontroly a např. za 3týdenní neschopnost stačí pacienta zkontrolovat i dvakrát. Jedna taková kontrola postihla i naši pracovnici, taky nebyla zastižena a dostala snížení nemocenských dávek na 7 dní o 25% plus dopis do školy o jejím přestupku, tak to měla s málo penězi a velkou ostudou. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: co mě čeká za trest?

Příspěvekod hanna » čtv 04. lis 2010 7:21:10

Myslím, že si pan voják nedělá srandu. Ono to totiž tak na vojně funguje. Není něco podle předpisů a následuje "trest". My ten pojem z pracovně právních vztahů neznáme. Dělala jsem několik let u vojáků (počítala a vyplácela jim jejich náležitosti), ale už jsem 6 roků pryč, přestala jsem sledovat předpisy v této oblasti. Tam totiž platilo, že když byl voják na PN, měl stále stejný plat pokud nepřekročil 30 kal.dní. A žádná kontrola na ně nechodila, protože nespadali pod OSSZ, ale pod nějaký vojenský úřad a těm to bylo šuma fuk. Takže toho mnozí voj. z pov. "využívali"-bohužel. 28 dní marodil-samozřejmě za plný plat, pak šel na několik dní "do práce" a šel znovu marodit. To se opakovalo u některých vícekrát za sebou a nikomu to nevadilo. Nesměl překročit 30 kal.dní, jinak by už dostával nemocenskou a ta byla podstatně nižší. Ale o tom se nám obyčejným ani nezdá co je vše možné. Mám dojem, že už ten zákon byl upraven a dostávají nemocenskou taky, ale neznám ta pravidla. ale vzhledem k tomu, že se pan voják ptá, tak to asi tak bude. S odpovědí refi naprosto souhlasím.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: co mě čeká za trest?

Příspěvekod DamirSaic » čtv 04. lis 2010 10:16:38

Dobré ráno...díky za odpovědi...určitě si srandu nedělám...dostal jsem nabídku na super exotickou dovolenou, na kterou bych se jinak nikdy nepodíval.... Řádnou dovolenou už čerpat nemůžu, protože ji nemám...( musí se vybírat po kvartálech...takže 7 dní mi na to nestačí) díky... Petr
DamirSaic
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 03. lis 2010 16:35:29


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků