ASPI nebo CODEXIS

ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod Dahab » stř 29. zář 2010 7:08:11

Zdravím všechny diskutérky a diskutéry, chtěla bych se zeptat jaký systém používáte pro získávání právnických informací. U nás máme ASPI, teď mi byl představen CODEXIS a musím uznat, že se mi co do obsluhy a vyhledávání líbí víc. Máte s ním nějaké zkušenosti? Nerada bych nerozvážně zrušila ASPI a měla třeba problémy s CODEXISEM. Děkuji za reakce. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod refi » stř 29. zář 2010 19:41:15

používáme aspi, ale já s ním nepracuji, je nainstalován u naší hospodářky, která si jej chválí. nabízeli nám tu své produkty i jiné firmy a v konečném důsledku jsme došli vždy k podobné ceně i podobné obsahové nabídce, takže jsme nakonec do žádné změny nešli. já sama pracuji převážně se zákoníkem práce, který odebírám za dost velké peníze od verlag dashofer, ale je v něm i judikatura a ta je dost důležitá, protože někdy jazyku zákoníku práce opravdu moc nerozumím. navíc pro verlag pracují nejlepší školitelé, na kterých jsem kdy byla. a také můžeme využít i právnických rad v ceně zákoníku práce. aspi u nás využívají především učitelé, kteří chodí k hospodářce pro informace, potřebují je ve výuce (učí se u nás právo atd.)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod Dahab » stř 29. zář 2010 20:41:56

Refi, děkuji za názor. Já jsem s Aspi docela spokojená, ale opravdu ten Codexis se tváří přívětivěji pro mě jako pro uživatele. Jsem však ostražitá. Nejvíc je mi podezřelé to, jak se pán, co Codexis nabízí, snaží. Nic není problém. I cena se může srazit na úroveň Aspi... Cítím na sebe tlak a to vážně nemám ráda. Tak i proto jsem se tady chtěla poptat co a jak. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod lenka85 » čtv 21. dub 2011 18:31:20

K nám do kanclu přišel člověk, který nám přímo Codexis nabízel a musím uznat, že to nevypadlo špatně. Navíc ASPI už nás delší dobu štvalo, mělo poruchy apod. ale zůstali jsme u ASPI a myslím, že si uvědomili, že mají konkurenci, protože teď už se s těmito potížemi nesetkávám:) Takže k něčemu to bylo:)
lenka85
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21. dub 2011 18:16:01

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod BAF » pát 29. dub 2011 0:21:13

Ahoj... mohu se Lenky85 optat, v čem byly problémy s ASPI? A co je vyřešilo? Dík. BAF
BAF
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 29. dub 2011 0:13:58

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod Dahab » úte 03. kvě 2011 8:00:01

Já se připojím svojí troškou. U nás ASPI nedělalo problémy technického rázu, ale bylo složitější na vyhledávání. Kolikrát jsem potřebovala vyhledat nějaký např. metodický pokyn MŠMT a nenašlo nic. I podle slov, stále to bylo nad jeho síly. Teď máme Codexis a musím říct, že opravdu tyto problémy už nemám. Pokud neznám přesné číslo zákona či vyhlášky, zadám nějaké klíčové slovo a najdu všechno. Já osobně jsem s Codexisem spokojenější. Jediná a malá výtka se týká aktualizace. Pokud ji dělám napřímo /asi jejich serveru/, tak trvá i pět hodin. Pokud ji dělám ze zaslané diskety, tak je to během 10 minut zaktualizované. Takže teď aktualizuju s CD a je po problému. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod kapa » pon 18. čer 2012 14:39:00

Dobrý den,
prosím o radu. Právě jsme zakoupili Codexis. Mám dvě FA jedna je na Codexis online a druhá Fa je předplatné a servisní smlouva (tu budu časově rozlišovat je na rok 2012 a 2013) Mám obojí účtovat jako službu, nebo program?
Moc děkuji.
kapa
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 11. kvě 2011 8:36:21
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod refi » úte 19. čer 2012 13:41:44

už jsme od loňska taky začali brát codexis místo aspi a účtuju na 518, taky časově rozlišuji (zřejmě jste měli výhodnější cenu při delší smlouvě, že? :) )
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: ASPI nebo CODEXIS

Příspěvekod kapa » úte 19. čer 2012 15:19:55

Díky za potvrzení, mám to na 518. :)
Pro začátek jsme dostali 3měsíce zdarma, ale i tak to byla pěkná pálka :mosking:
kapa
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 11. kvě 2011 8:36:21
Bydliště: Olomoucký kraj


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků