exekuce na plat - výživné

exekuce na plat - výživné

Příspěvekod Jaroslava » úte 03. srp 2010 10:59:46

Dobrý den,
mám zaměstnance který má několik exekucí. Za prvé platí výživné exekučně, pak má 4 stáré exekuce ( 2 jsou z toho přednostní). Neustále na něj ale přicházejí nové exekuce ( již zase 3) jak mám postupovat? Těchto nových si nemám všímat dokud nesplatí ty staré, nebo je mám také rovným dílem platit? Samozřejmě když vyloučím výživné, které má přednost.
Předem děkuji Jarka
Jaroslava
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 20. lis 2009 11:21:10

Re: exekuce na plat - výživné

Příspěvekod Peťula » úte 03. srp 2010 11:48:45

S exekucemi je to dost složité. Také mám na jednoho zaměstnace celkem 7 exekucí. Takže nejprve se seřadí v pořadí, v jakém došly. Přednostní pohledávky se sráží z 2/3 a nepřednostní z 1/3.
Pokud máte jen předností pohledávku, srazá se z 2/3 a případně i 1/3. Pokud máte nepředností a později dorazila předností, tak se srazí z 2/3 ta předností a z 1/3 ta nepředností ( ta přednostní pošla později a tak bude v 1/3 až druhá v pořadí).
A teď vyživné. To má mezi přednostními pohledávkami zvláštní postavení. Bez ohledu na to, kdy bylo doručeno, je vždy z 2/3 jako první v pořadí. pokud tedy srážíte už z 2/3 přednostní pohledávku, začne se přednostně srážet výživné a teprve potom ( jestli tam něco zbyde ) se pokračuje i s první přednostní pohledávkou.
Je to trochu zamotené, snad jsem to napsala srozumitelně.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10


Zpět na Hledám, potřebuji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků