teď už opravdu o kávičce + anketa

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

kolik káviček si k práci uvařím :)

1
29
28%
2
40
38%
3
9
9%
4
2
2%
5
0
Žádná hlasování
5 a více
0
Žádná hlasování
žádnou
2
2%
kombinace více nápojů
16
15%
piju jen čaje
6
6%
piju jen alkohol, nealkem se nezdržuju :)
1
1%
 
Celkem hlasů : 105

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod nono » pát 03. črc 2009 15:22:00

ahoj AGAMA jsme malá kuchyň. Máme 2 kuchaře a jednu vedoucí ŠJ. Jeden kuchař měl smlouvu na dobu určitou do 30.6.2009, takže skončil (byl za paní, která je na MD a ta nastupuje až v r.2010). Ta druhá kuchařka tu je vlastně sama a bude dělat sanitárku s vedoucí ŠJ. Teď od 1. do 3.7. jsme dělali inventuru skladu a uzávěrku. Něco málo uklidili (lednice atd.) :) . A od 7.7. mají 14 dní dovolené. Až přijdou, budou se skoro všechny místnosti ŠJ malovat, tak budou uklízet a mýt a mýt.... pak příprava na začátek školního roku. Jestli jsou dostatečně vytíženi, to ti nepovím. Chodí ale na 8 hod. denně. Jsou ochotné, takže pomůžou kdyby bylo potřeba něco jiného..... :bye:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod agama » úte 07. črc 2009 8:47:45

ahojky nono, je to všecko v lidech. Na bývalé škole jsem zažila, jak se kuchařky vyloženě chlubily a popichovaly do uklízeček, jak se těší na prázdniny až si odpočinou. Od ledna si v kuchyni začaly čerpat dovolenou na kdejaké prázdniny, kdy se nemuselo vařit dětem (jarní, velikonoční,..), na léto jim zůstaly tak 3 týdny a zbytek placené volno = 100%. A na vánoční prázdniny opět 100%. Bylo mi uklízeček opravdu líto, protože vím co mají práce o prázdninách (a to nemluvím o pohromách jako je malování apod.) a povýšené chování kuchařek mi opravdu někdy bralo až chuť k jídlu. Navíc si kuchařky našly v zákoníku práce či kde, že jim nikdo nemůže nařídit aby uklízely (jsou přece kuchařky, ne uklízečky!). Takže vztahy na pracovišti byly opravdu někdy k pláči a musím přiznat, že velký podíl na tom mělo vedení, které to nechalo dojít tak daleko. :(
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod nono » úte 07. črc 2009 18:49:34

agama, je to fakt v lidech. Jen si vezmi naši práci. Kdybych dělala jen to co mám v popisu práce, měla bych to supr. Jenže mi to nedá a dělám i jiné aktivity, které mi kradou čas a pak to doháním po odpolednách. Takže jsme rádi, že máme tak hodné kuchtičky a vedoucí školní jídelny :D :D :) . Ta je až moc hodná holka. O co ji poprosíš, to udělá.............fakt by se rozdala. [:}
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod Dahab » pon 13. črc 2009 14:19:53

Tak jsem si uvařila dnes druhou kávu a lehce odpočívám na milém "radimesi" :) . Dnes jsem totiž odevzdala pololetní uzávěrku zřizovateli, tak mám jednu věc z krku :yahoo: a teď jak vypiju kávu, tak půjdu likvidovat hromady papíru, které se mi přes uzávěrku na stole zase objevily :gmad:
Ale v sobotu jsem byla v práci od 7 do 14 hodin, a když jsem ve 14 hodin odcházela domů, tak jsem měla dobrý pocit z dobře vykonané práce. Škola je totiž přes prázdniny v přestavbě, tak tu jsem se spoustou pracovníků /zedníků, instalatérů, malířů, topenářů..../, tak jsem si v klidu chtěla sobotu nechat na procházení účetnictví než uzávěrku odevzdám, ale stejně některé výše uvedené profese byly v ve škole i v sobotu, tak jsem tu aspoň nebyla sama. :mosking:
Takže Vás všechny zdravím od kávičky a jen jsem se chtěla pochlubit, že mám hotovo [:} [:} [:} /na jak dlouho, že?/

PS: A ještě mě zajímá zda se potkaly "refi" a "nono" o víkendu v Ostravě? Napište, třeba to bude zajímat i ostatní. Myslela jsem totiž na Vás, když jsem se sem tam mrkla v telce na tenis. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod nono » pon 13. črc 2009 15:15:15

no nono se s refi nepotkali :drinks: já byla všechny tři dny v hale na tenísku a bylo to fakt supr :thumbs up: . Chtěli jsme zaskočit večer i na colour festival, ale odradila nás výše vstupného :? . Tak jsme ty penízky projedli [:} a propili :drinks: v restauraci HRAD ve Frýdku Místku. Bylo to tam supr.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod refi » ned 19. črc 2009 22:50:30

je to tak, nono se s refi nepotkaly,já tenkrát pro změnu trávila od čtvrtečního odpoledne až do sobotního večera volné chvíle na colours of ostrava, lístek zaplacený z fksp , takže zadáčo :D , a v neděli odjezd na tábor, z kterého jsem se dnes večer vrátila a stále jsem ještě tam s dětmi alespoň v duchu ...

teď pár dní v práci, zkontrolovat, co se za týden beze mne událo a zaplatit faktury a znovu vyrazit na dovču. ejchuchůůůůů [:-} [:} :yahoo:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod nono » úte 21. črc 2009 12:24:25

Asi jste skoro všichni na DOVOLENCE :yahoo: [:-} [:} já ji mám taky :lol: :D ale dnes jsem si tu udělala výplatky, doufám, že mi nikdo neomarodí :x a hupky dupky domů, do práce jdu až 3.8. :crazy:
Jedna paní učitelka mi 31.7. končí a chce 31.7. výstupní papíry - já budu mimo tak jí to musím dát dnes VÍM ŽE SE TO NESMÍ :evil: :x snad se nic nestane - no dovolená je dovolená, a ona prý už brzo ráno 3.8. nastupuje na novém místě v jiném městě ..... :? :crazy:
Pa a pěkně si odpočiňte od P A P Í R Ů [:} [:-} :lol:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod nono » pon 10. srp 2009 13:47:12

ahoj všichni :yahoo: koukám, že jste na dovolené TO JE SPRÁVNÉ
:yahoo: [:} :drinks: [:-} jen k tomu dotazu - kuchyň .... jak jsem chválila naše pracovníky .. :thumbs up: ..... teď o prázdninách tu není vedení, tak si holky (kuchyň a uklizečky) chodí domů o něco dříve. :-! No a dneska za mnou přišel jejich vedoucí - školník, že prý nestihnou úklid po malířích a že prý chtějí zaplatit přesčasy. No to už jsem musela něco říct :x ředitel tedy proběhl školu, zjistil stav a najednou to prý stihnou. Takže - jak se povolí uzda, tak to začnou zneužívat a využívat i ti pracovití .......
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod refi » pon 10. srp 2009 15:06:11

ahoj nono,
je tady mrtvo co? :D naštěstí je do přípravného týdne ještě daleko, to se dá ještě krásně užít volna. a v práci se skvěle dělá. já jsem si zařídila klíče a kód od školy a odcházím bez ohledu na ostatní, prostě když potřebuju zůstat déle, zůstanu anebo naopak jdu dřív. je mi fuk, jak chodí ostatní, na druhou stranu by mě o prázdninách řeč o přesčasech taky rozesmála :mosking: . už se koukám po školeních na září a jedno mám jisté - sociální pojištění a slevy, na to jsem ještě vůbec nekoukala 8-)
příští týden se chystám mrknout pořádně na všechny směrnice, odkládám to celý rok a teď je jediná šance, to si dám do těla [:-}

hezký zbytek prázdnin všem :drinks: ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod nono » pon 10. srp 2009 18:37:23

asi to máme všechny stejné - o prázdninách děláme práci, na kterou není během školního roku čas. Já si také projdu směrnice.....dodělám, doplním....pak archiv... osobní spisy (budeme mít kontrolu z ČŠI).....ale pracuje se moc hezky. Nezvoní telefony, nechodí sem učitelé, žáci...... celý rok by se mi to ale nelíbilo. Už se tu přistihuji, že si mluvím nahlas a nadávám si... :crazy: . to by mi brzo hráblo.. :? ... refi jinak na školení o soc.pojištění jdu 25.8. , tak jsem zvědavá jestli to pochopím. Vema psala, že bude úprava v programu....snad "se to udělá samo" :lol: :yahoo: :D hezký zbytek sice pracovních ale přeci jen prázdnin
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod Marta » pát 14. srp 2009 10:30:56

Já se vrátím ke kávičce a čaji. Co takhle čaj pečený? Slyšeli/y jste o něm? Nakrájíte ovoce na plech (co máte - od rybízu, přes jablka, angrešt, hrozny, broskve, staré kompoty atd. - 1 pomeranč i s kůrou) na 2 litry směsi 1/2 kg cukru (podle chuti), hřebíček, skořice, badián, nechat upéct v troubě cca 3/4 hodiny a potom zalít 0,125 l rumu, dát do skleniček a zavíčkovat. A po celý rok dáte lžičku nebo dvě do hrnku, přelijete vřelou vodou a máte skvělý nápoj (ovoce pak lžičkou vyjíte).
Marta
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 03. bře 2009 8:57:20

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod refi » úte 18. srp 2009 14:46:57

Marta píše:Já se vrátím ke kávičce a čaji. Co takhle čaj pečený? Slyšeli/y jste o něm? Nakrájíte ovoce na plech (co máte - od rybízu, přes jablka, angrešt, hrozny, broskve, staré kompoty atd. - 1 pomeranč i s kůrou) na 2 litry směsi 1/2 kg cukru (podle chuti), hřebíček, skořice, badián, nechat upéct v troubě cca 3/4 hodiny a potom zalít 0,125 l rumu, dát do skleniček a zavíčkovat. A po celý rok dáte lžičku nebo dvě do hrnku, přelijete vřelou vodou a máte skvělý nápoj (ovoce pak lžičkou vyjíte).


už jsem jedla pečenou čokoládu, ale čaj? ale zní to dost složitě a třeba badián jsem v životě v kuchyni neměla :) . co takhle upéct čajíček a poslat nám všem do mailu? bysme si tu pak daly všechny s vámi :drinks: :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod nono » stř 19. srp 2009 23:20:01

Já jsem od někoho dostala takovou dobrůtku v malé skleničce. Jako malý kompůtek - byl tam i návod : zalít horkou vodou, vypít a ovoce spapat. Bylo to s alkoholem. Přesně jako píšete. Je to taková voňavá mňamka. :thumbs up: Doma vyrobená bude určitě lepší - ale kdo by se s tím dělal ???? :?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod quendery » čtv 20. srp 2009 12:13:44

Zdarec děvčata, tedy ten pečený čaj mě okouzlil. To tedy určitě¨zkusím. A vezmu si skleničku do práce / ze zdravotních důvodů nejsem řidič - tady je to výhoda/ a budu všem dělat chutě. :gcrazy: :gcrazy: :gcrazy: Jinak ač jsem měla letos pouze jeden týden dovolené a to v srpnu, užívala jsem si - penzion byl na Šumavě, k nejbližšímu stavení 4km a hlavně nebyl tam signááááál - nikdo mě tedy nevolal/telefonicky pracuju normálně pořád/- bylo to skvělé. Máte-li zájem užít si klidnou dovolenou, pošlu adresu! [:-} [:-} [:-} A teď hupky šupky jdu dělat rozbor pro KÚ, nedají pokoj ani v létě........ :x :x
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: teď už opravdu o kávičce + anketa

Příspěvekod Tina » úte 25. srp 2009 11:24:05

Zdravím, ten čajíček jsem o víkendu zkusila udělat. Je naprosto úžasný O:-) dneska dělám další várku. Ani nevadilo, že jsem ten badyán doma taky neměla. Všem doporučuji a děkuji za recept.
Tina
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 20. srp 2009 10:59:37

PředchozíDalší

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků