zahradnický rok

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

zahradnický rok

Příspěvekod Alena H » čtv 19. dub 2012 9:32:13

Tak nám to jaro pomalu začíná, kvetou první kytičky, tráva se zelená, sluníčko pomalu vykukuje. A čekají nás práce na zahrádkách. Já mám od loňských velikonoc pomocníčka, zahradníčka. Pejska Áju, dnes již roční slečnu drsnosrstého jezevčíka. Hrabe, vyhrabává, přenáší květníky, pečlivě sleduje, kde co zasadím a když to není provedeno kvalitně, tak to raději vyhrabe, kdo by se na to díval. Dokonce se obětovala a upravila mi i rukojeť u nových nůžek Fiskars, aby se mi lépe držely a nevyklouzávaly mi z rukou. Včera opět překousala jeden z plamínků, prý byl starý a měl takovou nemožnou modrou barvu, to jen tak na uvítanou když jsem přišla z práce. V noci také měla napilno. Musela vyhrabat další jámu, zřejmě budeme mít soukromé metro, tedy až spojí všechny ty jámy dohromady. Jako relax si dala jednu popínavou růži. Je fakt moc pracovitá. Ráno vykukovala zpoza domu, jak se mi to bude líbit a když zjistila, že se zlobím utíkala dozadu za dům, asi prohnat ryby v rybníce, aby nezloustly.
Už se těším domů, co mi zase přichystá, jak se bude smát a vrtět ocáskem. Přeji všem hezký den. Alena
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: zahradnický rok

Příspěvekod danka » čtv 19. dub 2012 13:49:30

Alenko, to jste napsala moc krásně. Takový pomocník není vůbec k zahození. :)
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: zahradnický rok

Příspěvekod AndreaN » pát 20. dub 2012 9:44:47

Alenko, v šedi účetních dotazů příspěvek, který pohladí po duši. Jen jsem se usmála - ač jsem Andrea, všichni mi odjakživa říkají Ája. Takže u Vás bych na přivolání přiběhla i já :lol: Doma máme také takového pomocníka, my si bláhově myslíme, že i hlídače. V květnu již 11letého sibiřského husky Atona. V našem domečku nás poslední dny trápí kuna, která nás pravidelně budí v 1 hodinu v noci - zvuky na půdě bych přirovnala k šílenému tanci dupáku alespoň pět lidí, o pazvucích ani nemluvě. Jednu noc jsme nechali našeho "hlídače" na dvoře (kde kvůli kytičkám je jen s naší přítomností), kuna dala pokoj, ale za vlast padl malý "palouček" kytek. Tuto noc už asi i kuna zjistila, že náš pes je velmi mírumilovný (nemohu přece napsat hloupý), takže dupák na půdě, naše oči jako trnky v 1 hodinu v noci a rozhrabaný dvůr. Ale, co vám mám povídat, Aton na nás udělá ty jeho psí oči a my změkneme, můj muž se jen zmohl na: Teda Atone, jak jsi hlídal?
Přeji pěkný víkend a pozdravujte ode mě Áju :) PS: S tím hrabáním metra by si naši pejsci ohromně rozuměli.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: zahradnický rok

Příspěvekod refi » pon 23. dub 2012 14:48:10

to je krásné, áju úplně vidím, jak švihá ocáskem a nevinně kouká :)
my jsme kočičí rodina, takže mě každý den vítají dvě mňouky, takový krásný vítací rituál :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zahradnický rok

Příspěvekod Dahab » pon 23. dub 2012 19:22:32

No tak to je opravdu úúúúžasné počtení a nádherné pohlazení po duši :thumbs up: . Zrovna o tomto víkendu jsem si říkala, že poprvé od začátku roku mám volný víkend a nemusím přemýšlet co je ještě potřeba v práci udělat a taky jsem nemusela jít o víkendu do práce :yahoo: . Jsme taky psí rodina a jak to tak čtu, ti naši čtyřnozí miláčci jsou asi všude stejní "hlídači". My jsme prováděli revitalizaci bydlení a náš "trhač" seznam Tom měl největší zábavu pozorovat pracovníky přes sklo balkonových dveří. Jinak se musím pochlubit. Budu psí babička :lol: Zrovna dnes jsme se dozvěděli, že Tomík byl úspěšný coby ženich a v červnu budou štěňátka :thumbs up: . :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: zahradnický rok

Příspěvekod hortma » stř 25. dub 2012 13:01:34

Kočka
Kočka mi nesmí do bytu.
Kočka může do bytu, ale nesmí do ložnice.
Kočka může do ložnice, ale nesmí do postele.
Kočka může do postele, ale musí mi tam nechat kousek místa.

Taky máme doma kočku, přišla, našla si nás. Byla hladová, hubená. Nejdřív dostávala krmení venku na dvorku. Potom přišla zima. Pořídili jsme kočičí záchod, hned pochopila jak ho má používat. Za dva roky na to byla nemocná (nádor vaječníků), pelíšek se jí dal do ložnice, abych měla přehled kdyby se s ní něco dělo. A skončilo to tím, že nyní se mnou spává v posteli. :)
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: zahradnický rok

Příspěvekod Leona » čtv 31. kvě 2012 14:27:51

Zdravím,
my jsme kočičí rodina.
A k těm kunám a pejskovi bych chtěla dodat následující.
Bydlíme v RD a pokud jsme měli doma kocoura, tak daly kuny pokoj :) . Bez kocoura 2 roky bezesných nocí .
Tak to zvažte. A mimochodem, kuny jsou nádherná zvířátka :) .
Leona
Leona
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 01. úno 2011 12:20:58

Re: zahradnický rok

Příspěvekod refi » pon 25. čer 2012 10:42:02

tak se mi radilky včera po dvou týdnech narodilo na balkoně holubí miminko. když jsem šla na začátku června uklízet balkon a chtěla nějak zásadně začít řešit holubí exkrementy, zjistila jsem, že mám na podlaze lodžie hnízdo z větviček a v něm dvě vajíčka. takže řešení nakonec bylo takové, že chodím kolem lodžie málem po špičkách a naše mňouky se můžou za oknem zbláznit, když tam přilétá matka nebo otec sedět na vejcích. a dnes ráno jsem už viděla, jak jeden holubí rodič krmí něco malého bílého chlupatého rozježeného, no prostě holubí mimčo :D jsem jen zvědavá, jestli to druhé vejce ještě čeká na svůj velký den nebo se někam holoubátko schovalo. každopádně je to krásný pocit vidět celý proces v přímém přenosu. až se mi je podaří vyfotit, tak sem vložím fotku :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: zahradnický rok

Příspěvekod Dahab » pon 25. čer 2012 13:53:40

Jé, gratuluju Refi k jednomu holubičímu miminku. Já už jsem zrovna dnes 6 týdnů psí babičkou a jeden týden i koní babičkou. Z domu sem vložím fotky. Štěňátka jsem viděla naposledy v pátek, jsou krásná, tento týden už půjde jeden kluk do světa, příští týden další a ještě zbývá holčička. Kdybychom neměli Toma, tak ji beru všemi deseti. Je nádherná. No a hřebečka jsem ještě na vlastní oči neviděla. Dcera mi jen posílá fotky, protože je u něho každý den. Od dětství milovala koně a psi, tak se jí sny splnily. Má krásnou fenku ričbečku a "vyvdala" dva dostiháče po sezoně. Tak teď má kobylka mimčo a u našich mladých je velká sláva. Ale tento koník bude westernový, po otci. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: zahradnický rok

Příspěvekod Dahab » úte 26. čer 2012 11:36:01

Tak tady jsou ty slíbená štěňátka. :bye:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: zahradnický rok

Příspěvekod Dahab » úte 26. čer 2012 11:37:30

Na této fotce jsou s tatínkem, který byl naprosto úžasný, ale hlídal si mě, protože měl asi dojem, že bychom ho mohli vyměnit. NIKDY!!! :bye:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: zahradnický rok

Příspěvekod Alena H » stř 07. lis 2012 19:30:19

Uf děvčata, nevím jak vy, ale dneska jsem po maratónu od počátku školního roku trochu uklidila pracovní stůl a řekla si: fajn, hotovo pár dní "relativního klidu" a pak zase hurá do likvidace majetku před inventurami a závěrkou.
Zahradu mám zazimovanou a pejsek už nezahradničí. Nějak jí to přešlo samo, ani nevím kdy. Docela mi to schází. Přesunuli jsme se ze zahrady do domu a pejsek s námi. Čeká s páníčkem až přijdu z práce domů, že si dáme odpolední kávu a nějaký ten zákusek. Pro naši Ájinku se vždy kousek také najde. Na rozdíl od nás to na ní není vidět. Když přijdu domů, tak mi vždycky zkontroluje tašku nebo kabelku. Jako když byly děti malé a čekaly, co jim máma přinesla.
Předminulý víkend u nás napadl první sníh a tak jsme s vnučkami postavily tři sněhuláky. Z toho prvního zbyla hromádka listí, hrnec a mrkev.
Děvčata, čeká nás náročné účetní období, přeji všem klidný závěr roku a hlavně, abychom ho přežily bez úhony. :whistle:
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24


Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 6 návštevníků