jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod refi » čtv 10. čer 2010 12:35:38

pondělky mi vadí, pokud jsem v neděli doma. už mi to tu neděli tak nějak kazí. pokud jsem ale někde na výletě, tak až do večera užívám neděli. nicméně nejlíp by mi stejně bylo, kdybych nemusela pracovat vůbec :oops: a mohla se věnovat koníčkům a pomoci tam, kde je třeba :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod bielja » čtv 10. čer 2010 12:40:33

Děkuji :) Když jsem s účtem začínala, sešla se mi nová práce a škola. Hrozná kombinace. Ale zas mne ta nechuť nutí zvládnout školu, protože s vyšším vzděláním a s praxí se snad bude hledat líp. Už nevím, co bych víc pro sebe a pro potenciálního zaměstnavatele měla udělat :D A souhlasím, musíte mít i určitou míru talentu a já si myslím, že ze mne účetní nikdy nebude. :mosking:
bielja
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 22. úno 2010 10:00:53

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod refi » úte 22. úno 2011 21:53:31

říká se, že pro práci ve školství jsou dva jednoznačné důvody. a to červenec a srpen :yahoo: a pro mě to teda platí beze zbytku :whistle:

takže jestli se uplatníte i nadále ve školství a bude vám někdy těžko, vzpomeňte si na tyto dva důvody :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod novoma » pon 28. bře 2011 11:38:23

:thumbs up: Prima tohle slovíčko u kafíčka...mám tajný sen. A tak trochu makám na jeho realizaci. Na starý kolena studuju sociální práce, jen VOŠku. A kdyby byla možnost, docela ráda bych se toho blaha uzávěrek, kontrol, výkazů, přiznání a podobných rozkoší vzdala. Ale práce není. Takže je to spíš pojistka, abych měla o kvalifikaci víc.
novoma
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon 14. čer 2010 10:30:13

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod Alena H » pon 28. bře 2011 13:42:22

Já zase ráda peču perníky. V jednom rakouském městečku jsem viděla speciální pekařství jen na perníky s malou dílničkou pro děti i dospělé, kde si každý může ozkoušet malování, vyvalování, vykrajování perníků. Perníky upeče pekař. To vše gratis, pozornost podniku. Vše je k vidění i z ulice. V obchůdku je i malá kavárnička. Lidé se tam k sobě chovali moc hezky. Tak to by se mi líbilo provozovat a dokonce vím kde. Mám vyhlídnutý dům ve Slavonicích na náměstí. Takové bleděmodré "tančící "baroko. Ale to vše je jen sen. Chybí už jen pár milonků na dům, provozovnu a v podstatě i v našich podmínkách na nerentabilní provoz. A tak zůstanu, kde jsem. :)
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod refi » pon 28. bře 2011 13:46:30

jůůůů, v mých milovaných slavonicích?? tak to rychle dejte dokupy, ať mám o důvod více tam jezdit :thumbs up: ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod Alena H » pon 28. bře 2011 13:53:15

Že bych založila perníkový účet? Nebo bych mohla požádat Tomia a spol. Asi zůstane u krásného snu.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod DanaS » pon 28. bře 2011 19:40:51

Moje kamarádka dělá krásné perníčky, mohu poslat vzorky pokud chcete pošlete e-mail
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod DanaS » pon 28. bře 2011 19:42:20

Mi by se líbila práce s květinami, aranžování a tak
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod Alena H » pon 04. dub 2011 13:03:17

DanaS píše:Moje kamarádka dělá krásné perníčky, mohu poslat vzorky pokud chcete pošlete e-mail

Dano, máte již několik dní soukromou zprávu. Alena
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod DanaS » pon 04. dub 2011 21:00:11

Ted jsem se zase potýkala s nějakou virozou, dnes jsem se pokusila odeslat fotky, ale mám nějaký problém s outlookem, syn ted není doma, jakmile dorazí kouknu na to a pošlu. Dana
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod nono » čtv 07. dub 2011 21:24:46

Tak mě by se líbilo dělat chůvu mému vnoučkovi. Je to zlatíčko. Ráno bych si ho převzala a odpoledne zase předala mamince.
Zatím ale účtuji, účtuji, dělám stále víc a víc nových nesmyslných tabulek.........zatím mne to stále baví, ale n e s t í h á m . :? :crazy:
Udělalo by mi radost, kdyby mi sem odepsal někdo, kdo také nestíhá a chodí do práce třeba i v sobotu.... [:-} [:} ..... potřebuji vědět jestli
jsem ještě normál a nebo už na chocholouška :crazy: :whistle:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod Waja » čtv 07. dub 2011 22:20:25

Určitě nejste sama. Já také nestíhám. A myslím, že při současném nárůstu administrativy a neustálých změn v předpisech to vše ani stíhat nejde. :(
Já jsem v práci skoro každý den víc jak 9 hodin (samozřemě bez proplacených přesčasů a bez možnosti náhradního volna, to se u nás nevybírá). Nedej bože, abych přišla do práce o 10 minut později, to jsem hned na ředitelským koberečku, ale argument, že jsem tam stejně do večera, pro naše vedení neplatí. Prý si to mám zařídit tak, abych vše stihla ve své pracovní době. A to jsem za posledních 15 let nebyla ani jednou na neschopence, k lékaři chodím pokud to jde mimo pracovní dobu, nebo o prázdninách. A v sobotu, nebo o víkendech do práce nechodím (nevím jestli bohužel nebo bohudík). Naše škola se v pracovní dny v 18,00 hodin kóduje a není šance tam zůstat déle. Takže pak by zbývalo jen to, nosit si práci domů, tomu se zatím snažím vyhýbat. Taky neustále řeším, jestli se vydat na cestu do blázince a zavolat panu Chocholouškovi, aby přijel pro dalšího pacienta. Já jsem taky ještě před pár lety tvrdila, že moje práce je mým koníčkem, ale teď jsem ze všeho už tak unavená, že bych šla kamkoli mimo školství. Bohužel v mém věku (mládí pryč a do důchodu ještě 10 let) je to skoro nemožné.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod hanna » pát 08. dub 2011 6:44:40

Nono, člověka potěší, že v tom není sám. Moje prac. doba je od 6.30-15.00. Denně jsem v práci od 5.00 (někdy přijdu pár minut po páté), v 15.00 jdu domů málokdy, většinou mezi 15,30-16,00. Práci mám v místě - 10 min. od bydliště, jakže pohoda. Když "nestíhám" úplně, jsem hóóódně do večerních hodin (tak 1-2x za měsíc-dle "potřeby"). A soboty nebo neděle? Když je třeba trávím zde i sobotní nebo nedělní odpoledne, ale vyhýbám se tomu, ale přece jen je to jakási pojistka. A samozřejmě bez jakýkoliv přesčasů a příplatků - hold každý si myslí, že je to soulčást mé pracovní náplně. To jenom naši učitelé mají vše řádně zaplaceno - každou hodinu "odpracovanou" navíc. Tím se ale vůbec nechválím, protože u nás se takovým, jak jsem já říká "šuchty". Prý každý šikovný zaměstnanec chodí do práce na poslední chvíli a co nejdříve domů. Pracuji ve školství pouze 7 let, ale to co je teď tady, to se jen tak nevidí. Jediné co mě těší je, že už mám důchodový věk 2 měsíce a můžu kdykoliv odejít. Náš p. řed. chce, abych ještě zůstala, měla se vrátit po RD kolegyně v září, ale prý čeká další dítě, tak nevím, zatím mi řed. nic nesdělil. Díky bohu nemarodím vůbec. Pro výpočet SD jsem měl od r. 1986 pouze 36 vyloučených dní pro PN. Takže jsou všichni spokojeni, v práci jsem furt, tak co, že? Ale já opravdu zvažuji, že jak to tak půjde dál, skončím, i když práce tohoto typu mě opravdu baví....,ale s přibývajícím věkem člověk už opravdu cítí i tu únavu. Ale co, jaro je tady!!!
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: jaké jiné zaměstnání by vás bavilo?

Příspěvekod refi » pát 08. dub 2011 10:17:56

hanno, to pevné zdraví vám závidím a přeji zároveň, tak ať to hlavně vydrží :thumbs up: :thumbs up: :thumbs up:

já jsem si za ta léta ve školství zvykla na to, že jsou dny, kdy neudělám skoro nic, protože mi tu pořád někdo ťuká na dveře, takže pak zůstávám déle a někdy přijde na řadu i sobota nebo neděle, ale to opravdu výjimečně. snažím se nesrovnávat své přesčasy s přesčasy učitelskými, jinak bych se z toho musela zbláznit. prostě tohle ve své hlavě (někdy až násilím :D ) odděluji a pak jsem i spokojená se svou prací a hodiny navíc mi nevadí. nikdy jsem neučila, takže nemůžu říct, jak náročné povolání to je a co všechno sebou nosí v hlavě domů učitelé, i když mají "padla". ale mám pár výborných kamarádek právě z řad učitelů a také pracují doma po večerech nebo o víkendech na různých papírech a přípravách nebo opravách písemek atd. jsou samozřejmě doma dříve než my, ale jejich psychika během vyučování podle mně dostává zabrat více než ta naše. pracovala jsem i na základce a teď na střední a s dětma jsou prostě pořád nějaké problémy, často i pořádné průšvihy, někdy jde i o zdraví. fakt nezávidím. já ráno přijdu do práce, uvařím si kotlík čaje, stáhnu výpisy z banky a svůj pracovní den si víceméně určuji sama a podle potřeb přizpůsobuji. najím se kdy chci, na wc si zajdu taky kdykoliv, máme opravdu i pár výhod oproti učitelům.
takže pokud nás má práce bavit, opravdu s učiteli nesrovnávejme, i když je máme denně na očích a můžou nás někteří pěkně vytáčet, ale to je v člověku jako takovém, bez ohledu na povolání. ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků