Sníží nám plat?

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

Sníží nám plat?

Příspěvekod Marta11 » stř 01. zář 2010 12:51:15

Holky co říkáte na návrh nových tabulek, podle kterých se nám hospodářkám, školníkům a všem neučitelům na škole sníží platy? Jsem zhnusena :x
Marta11
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř 31. bře 2010 11:07:44

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod refi » stř 01. zář 2010 13:00:49

marti, já jsem žádné tabulky ještě neviděla, ale když se všude bojuje za zvýšení platu učitelům (na dvojnásobek :roll: :roll: :roll: ) , tak se to někde vzít bude muset. jak jsme se radovali, že jsme loni spadli do stejné tabulky k pedagogům, že? my momentálně bojujeme s úbytkem žáků a rozpočtem tohoto roku, půjdou zřejmě dolů osobní příplatky. od příštího roku nám tím pádem i sníží limit pracovníků a vypadá to, že los padne na uklízečky a pronajmeme si firmu. nečekají nás žádné dobré časy a já snad ani nechci vědět, jak moc zlé budou :? :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Barusa » čtv 02. zář 2010 11:35:59

Jo viděla jsem tabulky o jednom řádku, kde tarifní plat asi 11 tisíc pro nás. Tak nevím co z toho bude. To snad ani není možný.
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Jířa » čtv 02. zář 2010 12:29:37

Tabulky jsem neviděla, jen ty "úžasné" návrhy kolem jak kdo povídá. Pokud ale půjdu s platem rapidně dolů, tak potom opravdu rozšířím řady nezaměstnaných a budu docházet na Úřad práce a pro veškeré dávky jako naši nepřízpusobiví občané. Když si jen vzpomenu na trable letošního roku s účtem, co vše předcházelo odeslání dat do CSUIS, nikdo neporadil, vše si nastudujte a zařiďte a mám brát 11tisíc ? Ne, to opravdu ne, kvůli tomu jsem se na VŠ nemořila. Neustále sledovat všechny vyhlášky, novely,... prostě studovat si sama, protože na školení už nějak nezbývají peníze. Abych spadla do úrovně s platem jako uklízečka, která si udělá svou práci a spokojeně odchází domů. Tím se samozřejmě nechci dotknout jejich práce. Nicméně tato informace mne velmi rozladila a co bude dál sama nevím. :evil: :cry: Práci mám ráda, jsem ráda i mezi dětmi, ale ne za každou cenu a podhodnocování se. Ještě že mi alespoň na chvíli teď nakukuje do kanclu sluníčko. Je mi z toho všeho smutno.
Jířa
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 15. úno 2010 23:06:42

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Dahab » čtv 02. zář 2010 20:16:54

Tak bylo bude opravdu zajímavé! Já jsem v pondělní MFD četla článek o snižování platů nepedagogických pracovníků a bylo tam napsané, že hospodářky na školách by mohly přijít až od 2 tis. korun měsíčně. Chápu, že se musí šetřit a když stát nemá peníze, tak prostě nemá. Ale nechápu proč musí např. utratit 50 milionů na rozvoz státních maturit?! Proč nestačí vše vyhlásit veřejnosprávním rozhlasem a televizí ve stejnou hodinu v celé republice? Jeden den třeba lehčí verzi, druhý den těžší verzi. Prostě se maturanti nastěhují do třídy s rozhlasem nebo televizí a je to. Nebo proč se musím dočít na internetu, že ředitel veřejnosprávní televize má plat přes 230 tis. Kč a ještě se to zdá málo? A nebo naši slavní kantoři - tělocvikáři. Přilepší si s platem a denně do 16 hodin stihnou vlastně dva úvazky. Ráno učí ve škole /zde se jim tvoří rozvrh na míru/ a odpoledne trénují ve sportovních oddílech. Na dohody, za peníze - jak jinak, že? Já se můžu tak akorát v 15,30 hod. zvednout k odchodu domů a modlit se, aby mě neodchytl na minutku /která má 15-30 minut podle závažnosti/ ředitel k projednání nějaké záležitosti, která by do dalšího pracovního dne klidně vydržela. Prostě systém padajícího ho....! Nahoře snížení platu schválí, nižší článek řízení pošle méně peněz dolů, další článek pošle dále míň peněz a koncovka jsme my s výplatní páskou k pláči. No a aby se to vykompenzovalo, tak nám přidají - ale práce!!!! No a pak bude na nás samotných zvážit jestli fakt rozšířit řady nezaměstnaných, nebo zatnou zuby a dělat práci jako koníčka. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Alena H » pát 03. zář 2010 6:53:37

Ke státním maturitám - dneska by měl mít datové schránky předpokládám každý, tak proč by to neposlali přes ně? Už stály dost peněz.
Státní maturity schvaluji, úroveň vzdělání klesá.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Dája » pát 03. zář 2010 7:32:48

Dahab, ne jako koníčka a přímo KOŇA. Problém je podle mě v tom, že Ti, kdo nás ve své neomylnosti vedou, nemají tušení, co vše je třeba dělat a studovat a pořád je člověk nejistý, zda tak či onak, a staráme se, jako kdyby spadl svět kdybychom místo 511 naúčtovali 518. A letos to byl zvláštní bonus od našich zákonodárců a Vy, radilky a radilkové, se zřejmě dočkáte dalších fajnůstek, kdy, jak to tipuji, v prosinci (v horším případě v lednu) vyjde halda ČÚSů a bude se přeúčtovávat. Mě to již mine. :yahoo: Naše vedení ovšem žije v přesvědčení, že CSÚIS se vlastně příspěvkovek ani tak moc netýká - akorát se změnilo pár účtů |:-(| , tak jaký problém. A ještě ta KRIZE.... Prostě jediná cesta, jak uchránit penízky, aby zůstalo i na nás nahoře, je snižování platů těch "dole"..... :bad:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod refi » pát 03. zář 2010 10:48:15

já to mám tak, že si nejasných a poplašných zpráv moc nevšímám, proč taky. jestli nás to nemine, tak chci vědět až konečnou finální verzi, jak a kde se bude šetřit. momentálně mám plat, který mám a jsem za něj ráda, i za tu práci. proč se stresovat něčím, co možná přijde a možná ne a co nejspíš stejně neovlivním. pak se k tomu nějak holt postavím, ale varianty si dopředu nevytvářím. proto milé radilky koukejme zatím do budoucna jako na světlé zítřky a užívejme si zatím toho, co máme. až to nebude, pak si tu můžeme společně poplakat a možná já budu ronit slzy nejvíc, kdo ví :yahoo: ;) :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod pitrs » úte 07. zář 2010 8:25:49

Me by zajimalo, kdo vlastne ve skolstvi krome nejlepe placene kasty pedagogu zustane. Az vsichni nepedagogicti pracovnici odejdou, dobes bude muset najit prachy na outsourcingove reseni vsech nepedagogickych cinnosti;-).

Cekaji nas bezesporu zle casy a ten, kdo si sveho vyrobniho faktoru vazi, si bude hledat jine uplatneni.

Taky mi rikali, studuj, je treba, abys mela vysokoskolske vzdelani, ve statni sfere to ma budoucnost a vyzaduje se to. takze jsem studovala, ziskala dva tituly plus DPS. A dneska vidim, ze jedine, co ma ve statni sfere smysl, je prave to DPS...
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Dahab » úte 07. zář 2010 9:32:20

Mrkněte se na tento dopis. Odbory se už šikují, ale nemyslím si, že to bude moc platné. //www.skolskeodbory.cz/documents/profsekce_zam/dopis_nepedagog..doc
Jinak Sekci provozních a správních zaměstnanců vede paní Dagmar Čáslavová, Luká 125, 783 24 Slavětín, caslacova.dagmar@seznam.cz a tel. 585 345 261 nebo 602 511 112.
Asi jí napíšu své postřehy, i když to pro ni nebude určitě nic nového, ale když mají toho 13.9. mimořádnou konferenci, tak ať má co nejvíc podnětů "z lidu".
Osobně, tak jak píše refi, nechci dělat zbytečné závěry a panikařit dopředu, ale možná to spěje k tomu, že nás bude časem platit zřizovatel. Jsem tu 20.rok a s těmito názory za tu dobu jsem se aspoň dvakrát setkala. A nebo budeme dělat tuto práci na živnost. A nebo nás vystřídají rádi ti úředníci, kteří kvůli rušení míst budou vděční za každé místo. Nooo, bude to zajímavé. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Eva » úte 07. zář 2010 11:55:52

Proč nám tedy loni přidávali do tarifů, dávali do jiných tabulek, když nám chtějí příští rok vzít 2x tolik?
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod refi » úte 07. zář 2010 15:45:16

loni bylo dobře, protože se ještě jelo, jakoby nám žádný krach hospodářství nehrozil. volby hodně změnily, jinak bychom možná zase dostávali přidáno a nastupující učitel dokonce 120 tisíc :roll: asi se obnažil konečně ten pravý výsledek hospodaření, mínusy se upravily na reálnější čísla, plusy se nejspíš úplně smazaly. a protože se asi barvilo narůžovo už pár let, teď je propad o to větší. myslím, že tomu napomohlo i řecko, kde se jelo spoustu let na dluh a upravovalo to, co už dávno mělo burcovat soudné lidi ve vládě. já osobně jsem pro, abychom teda na schodek nějaký čas museli doplácet sníženými platy, jak ho taky jinak srovnat. ale potom rozhodně všichni, jeden vedle druhého. učitel, neučitel, lékař, uklízečka, prostě všichni. jsme v jednom státě, proč si hrát na to, kdo je více důležitý, když jde o rozpočet, ze kterého žijeme všichni a platíme domácnosti, děti atd. na celé té krizi mě nejvíce štve právě to kastování, komu ubrat a komu nechat. utáhněme opasky, doufám, že jen na čas, ale utáhněme všichni bez rozdílu. podnikatelé na krizi doplácejí už delší čas, zatímco nám se platy zvyšovaly.

no to jsem se zase rozepsala, jdu zkusit odpovídat dále někde jinde zase :mosking: :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod nono » stř 15. zář 2010 10:47:43

refi díky za tvé příspěvky ! :) sdílím s tebou stejný názor
a ostatmín : k l i d :) :) :) máme práci, máme ji rádi tak není přece zle....
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod magma » stř 15. zář 2010 16:39:55

Jo, jo máme práci, ale kdyby si to tak řekli i ti páni učitelé!!!!!!
Když všichni tak všichni.... :-!
magma
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon 16. bře 2009 11:11:39

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod AndreaN » čtv 16. zář 2010 7:59:25

Určitě nesouhlasím se snížením našich platů. Drtivá většina okolí si myslí, že mám prázdniny a veškeré jiné volno jako učitelé, že beru jen příležitostné telefony, maximálně zajdu na poštu. Známá si k nám do školy dala žádost na místo administrativní pracovnice, tak se mě zeptala, co práce obnáší. Když jsem byla asi v půlce (plus náznak reformy účetnictví, datové schránky, ...), tak jsem viděla jak ztrácí zdravou barvu v obličeji a po mé poznámce, že všechno si "vyžeru" sama, u nikoho nemám zastání, nemohu se s nikým poradit (ovšem teď jsem objevila Vás - milé radilky :bye: ), vše si musím vyřešit, vypátrat a udělat sama, barva obličeje byla nazelenalá. Ještě ze sebe dostala otázku na plat a na to 3měsíční volno za celý rok :lol: a po mé odpovědi zesinala úplně a odpotácela se. :?
Ne dělám si trochu legraci (co už jiného?), ale bylo vidět, že velký zájem pracovat ve škole už moje známá nemá. A to bylo o prázdninách, kdy jsme ještě moc nevěděli o zvěstech, co bude příští rok.
Každopádně já jsem na tom tak, že rozesílám žádosti po nejrůznějších firmách, rozhazuji sítě, ... Nedělám si iluze, že na mě někdo čeká, ale štěstí se přece musí pokoušet a člověk nemůže jen sedět na zadku v koutku a doufat, že ho někdo objeví?
Tak, a rychle do práce. Přeji všem krásný den.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Další

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron