Sníží nám plat?

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod kratochvíle » úte 01. úno 2011 20:06:10

Já mám malý dítě a plat celkem ujde, takže dobrý, ale pak se asi taky budu rozhlížet jinde. Teď máme kontrolu, takový mladý buchty jsou to, místo aby mi říkali, co dělám blbě, je mám já přesvědčovat, že to dělám dobře. Nějak se mi to nezdá :lol: No a navíc se za sebe ani moc rvát neumim, takže kdoví, jak dopadnem.
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 20:07:47

tak to teda moc držím palce, ať kontrola odejde spokojená a vám dají pěknou odměnu :thumbs up: :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod ineu » úte 08. bře 2011 15:25:45

Zdravím všechny, kterým byl snížen plat za to, že pracují ve školství. |:-(|
ineu
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08. bře 2011 15:20:12

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod refi » stř 09. bře 2011 17:32:29

ineu píše:Zdravím všechny, kterým byl snížen plat za to, že pracují ve školství. |:-(|

:drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod ave » čtv 10. bře 2011 11:51:47

Já stejně pořád nechápu proč bych měla být zařazena jako ekonomka v jiné platové stupnici naž úředníci územně samosprávného celku, co asi dělají jiného než já :x ten rozdíl je dost markantní, pak se nedivme, že nezbývají peníze na nás tady dole |:-(|
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod sonajda » čtv 10. bře 2011 16:47:09

ave píše:Já stejně pořád nechápu proč bych měla být zařazena jako ekonomka v jiné platové stupnici naž úředníci územně samosprávného celku, co asi dělají jiného než já :x ten rozdíl je dost markantní, pak se nedivme, že nezbývají peníze na nás tady dole |:-(|


ave, taky tomu nerozumím ... KDOPAK NÁM TO VYSVĚTLÍ??? :thumbs up: HALOOOO!!!
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod jana27 » pon 14. bře 2011 16:21:07

Je to hrozný já šla s platem o 2000 dolu a ještě to není konečná!!! Musíme se už konečně ozvat!!! Je to podhodnocení naší práce!!!!
jana27
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 23. lis 2010 15:51:38

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Waja » pon 14. bře 2011 16:59:10

My jsme až dnes dostali rozpočet na letošní rok, vejdeme se s nepedagogickými pracovníky do objemu platů jen taktak, nemusíme snižovat ani osobní (máme ho celá léta stejně nízké), ale neuvidíme za celý rok ani korunu v odměnách. Je to jen ale díky tomu, že neplníme limit pracovníků téměř o celé tři úvazky. Z kraje nám navrhli, že si můžeme přesunout prostředky z pedagogických do ostatních. Tak na co je pak ta celá komedie s rozděleným rozpočtem a rozvojovými programy?? Stejně nám naše ředitelka řekla, že máme až tak dost, že chudáci učitelé se podílí "do sedření kůže" na nových státních maturitách, takže ONI si přece vyšší tarify a oměny zaslouží. To my ekonomové a mzdovky asi nejsme pro školství vůbec důležití, jsme jen středoškoláci a "jen celý den přendaváme papíry z jedné strany stolu na druhou a pak zase zpět a pijeme při tom kafe".
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod jajas » pon 14. bře 2011 18:38:25

Wajo, tak to jste mne dostala! Jak tady sleduji ty reakce, tak mám pocit, že naši páni řditeleé a paní ředitelky nejsou ve většině případů normální. To mne tedy zajímá, na co tam jsou oni? Všechna ta hlášení o čerpání dotací, tabulky o majetku, P1-04 výkazy atd, to dělá jako kdo? Oni? U nás máme spíše problém ani ne tak s ředitelem, ale přímo s naší nadřízenou. Vzhledem k tomu, že se v ekonomice moc neorientuje, nezajímá se,nemá povědomí, kdo co tady dělá, neví co bylo, takže ani neví, jaké jsou změny a co to obnáší v praxi. Protože my účetní se prostě oragnizujeme a řídíme samy, všechno dodáváme v termínu, a ona má tak pocit, že je to její dílo. Ještě nikdy se nás nezeptala, jak dopadla závěrka, dokonce v loni, když se vrátila z dovolené (bere si ji vždy začátkem července), tak se vůbec nezeptala, jak dopadlo to první posílání výkazů na CSÚIS! Prostě nezájem. Naopak, my jsme tam tenkrát seděly témeř celý červenec a ona otravovala s fotkama z Chorvatska! Nebo nám rozešle tabulku k vyplnění, my ji vyplníme, ona ji přepošle zpátky zřizovateli, ale nemá ponětí, co tam ta čísla vlastně znamenají. Také se stalo, že jí volali kvůli jedné tabulky z kraje, že chtějí něco vysvětlit a ona byla vedle jak ta jedle. Ještě nám pak vynadala, že jsme už nebyly v práci, takže jim to nemohla vysvětlit! No síla! A to bere příplatek za vedení!!!! Nevíme koho a jak vede, ale příplatek má jako uklízečka plat. Je to síla! Takže nejste v tom sama. My jsme už ze všeho unavené psychicky a nemáme taky daleko k "vyhoření". A to mně ta práce vždycky tak bavila!
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod jajas » pon 14. bře 2011 19:07:07

Teď to po sobě čtu a uvědomila jsem si, že jsem vlastně nenapsala, že jsme přišly o poctivých 10% z platu s upozorněním, že to nemusí být konečné snížení. A ještě jsem se chtěla zeptat: a "odměny" to je co?
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod Waja » pon 14. bře 2011 20:36:52

Jajas, naše paní ředitelka nemá o práci na ekonomickém úseku ani nejmenší potuchy. Když se má něco řešit, tak plete hrušky s jabkama, takže vaše věta, že se my účetní se prostě oragnizujeme a řídíme sami to přesně vystihuje situaci na naší škole. My jsme na školu se 700 žáky a 80 zaměstnanci dvě na ekonomickém úseku a podléháme řízením právě pod ní. Takže, když se ONA rozhodne, že právě teď budeme dělat co ona potřebuje, nevymluvíme jí, že máme nějaké termíny, které hoří. Že jsme tam kolikrát do večera, abychom splnily termíny výkazů, to jí nezajímá, máme to prý dělat v pracovní době. Jenomže naše kancelář je průchoďák právě k ředitelně, takže během dopoledne nám tam projde každou přestávku desítky lidí a žáků. Navíc máme na starosti celou žákovskou agendu včetně správního řízení a administrativního zajištění přijímaček (asi tak 350 přihlášek) včetně veškerých přestupů, přerušení studia a různých potvrzení pro žáky. A do toho výplaty, vyúčtování daní, atd. A navíc jen ONA má právo elektronického podpisu, čísla která odesílá jí nic neříkají a navíc nám vyčítá, že o SVÉ dovolené o hlavních prázdninách musí kvůli nám do školy podepsat výkazy, uzávěrku a odeslat výplaty. Nejhorší na tom je, že už nemám ani sílu hledat nějakou jinou práci, i když mi ještě před pár lety práce ve školství hodně bavila. Drží mi tam jen podpora celého kolektivu našich učitelů, ale zase je problém, protože se prý s nimi moc kamarádím a to je taky špatně. Do důchodu mám ještě deset let, ve školství jsem od doby po svojí mateřské, teď na druhé škole, ale takovou kritickou situaci jsem za celou svojí kariéru nezažila.
Waja
 
Příspěvky: 80
Registrován: pát 17. zář 2010 9:42:32

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod jajas » pon 14. bře 2011 21:34:39

Takže nic nového pod sluncem. Že by podoba "čistě náhodná?". Naše škola má asi 150 zaměstnanců. Na rozdíl od té vaší o kolektivu s pedagogy se u nás mluvit nedá. Naopak jsou naštvaní, že nedostali přidáno dost a podezírají nás nepedagogy, že jim stále peníze odebíráme na své platy. Stejně jako vaše paní ředitelka i naše paní EKONOMKA trvá na tom, abychom okamžitě všeho nechaly a splnily JEJÍ úkoly přednostně. Přestože je třeba dostala před dvěma týdny, pokud se blíží termín, tak nejlépe den předem nám úkol zadá. Pak ji třeba nevidíme (nebo ji nelze najít) celých pět hodin. Prostě se někde "toulá". Ale dobře ví, kdy bychom tak šly domů, takže se objeví těsně před a zadává úkoly. Oběd jí trvá hodinu, ztrácí dokumenty, doklady.... No nechám toho. Já mám do důchodu devět let. Neměla jsem děti, takže (prozatím) v 63 letech bych měla jít na odpočinek. Jako účetní pracuji, co jsem vyšla ze školy. Za svou "éru" jsem měla 6 vedoucích (ekonomů), ale co mám teď, to aby člověk pohledal. Chodím do práce nejen kvůli penězům, ale i protože mne baví(la?). Prostě mne to moc mrzí, kam to všechno spěje... Neochota, neúcta, nezájem... Jak to jenom skončí? Doufám, že vydržím v práci co to jen půjde. Ale chce to i hodně pevné nervy a kýbl štěstí....
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod KateřinaK » úte 15. bře 2011 0:54:06

Milé kolegyně, nedá mi to, abych do této pesimistické diskuse nepřispěla opačnou zkušeností. Nejprve podotýkám, že jsme malá vesnická škola do 25 zaměstnanců. S naším panem ředitelem vycházím velmi dobře. On moji práci respektuje a váží si jí. A také ji dokáže ocenit, když to rozpočet umožní. Pracuji zde osmým rokem, stále na půl úvazku a z domu, a snažím se na tom vidět především klady. I mě samozřejmě postihlo snížení platu a nárůst práce, přesto by se mi nechtělo z naší školy odejít.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod jajas » úte 15. bře 2011 7:22:27

Gratuluji, protože "vo tom to je"! O lidech! Hezký den.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Sníží nám plat?

Příspěvekod ineu » čtv 24. bře 2011 14:17:36

Hokly, krásně se mi to čte, protože si všechny rozumíme a víme o čem mluvíme. Člověka potěší, že je to všude stejný. Výjimky jsou a těm tiše závidím, protože u nás je to stejné jako na většině školách. Nesmyslné práce stále přibývá a peněz ubývá. To je radost pracovat. Mám toho školství po 27 letech tak akorát dost. :x
ineu
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte 08. bře 2011 15:20:12

PředchozíDalší

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků