přidají nám opravdu?

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod jajas » čtv 09. dub 2009 19:22:33

Tak nevím, co si mám o tom všem myslet. Üplně mně jímá hrůza. když jsem slyšela poslední verzi našeho vedení, jak "posílí úroveň odměňování nepedagogickým pracovníkům"! Přemýšlí o tom, že při přeřazení nepedagogů do tarifní tabulky pedagogů nejprve sníží všem těmto platové třídy (tedy když je teď někdo v tř.8 nepedagog.tabulky, tak bude ve tř.7 pedagog.tabulky) a o něco se mu sníží i osobní. V celkovém výsledku by nepedagogové měli mít o kapičku větší plat. Také uvažovali o snížení platového stupně! Tady jsem nechápala, kde zmiznou odpracované roky, které tento stupeň tzv.určují!No je mi z toho úplně mdlo. Upozornila jsem, že platové třídy jsou vázány na příslušné pracovní náplně dle 16-třídního katalogu prací, který, pokud vím, nebyl změněn. A také jsem zvědavá, kdo tedy bude dělat tu práci, která se dělat musí, ale příslušný pracovník by ji po snížení platové třídy (a na ni navazující pracovní náplně) neměl dělat! No fakt nevím, co vymyslí, ale momentálně se mi to jeví jako porušování zákonů a nařízení vlády. Pokračovat se u nás bude po velikonocích. Tím chci naznačit, že dosud nemáme platové výměry a navíc jsou všechna jednání o platech tajná, takže prozatím i informovanost je nulová, což bohužel dává zelenou různým dohadům a obviněním. Prostě, blbá nálada vládne školstvím.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » pát 10. dub 2009 8:31:48

jajas> tak tohle řešení mi připadá jako nejhorší možné a jak píšete, není určitě v souladu se zákonem. navíc řešit až v dubnu něco, co má platit od 1. dubna je taky špatně. až bude po velikonocích jasno, jak to vyřešili, dejte vědět. každopádně by mělo vedení tak výrazný zásah do platů a zařazení dle praxe projednat i s odbory, takže se obraťte pak i na ně. ani se mi nechce věřit, že by někdo dospěl k takovému řešení ... :-! :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod vybija » pát 10. dub 2009 8:54:48

Tak my k dnešnímu dni taky ještě plaťáky nemáme :-! A k těm odborům kde sedí většina kantorů: Myslíte, že oni se vzdají svých osobních příplatků kvůli nám ? :evil:
vybija
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře 2009 11:46:49

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod jajas » pát 10. dub 2009 9:28:42

No já si nejsem jista, jestli se mohou prostředky pro pedagogy (zaslané na účet pod UZ 33005) použít na platy nepedagogů, když u těchto budeme účtovat jim přidělené prostředky z UZ 33016!
To si nejsem jista. Jinak se samozřejmě ozvu, jak to u nás vymysleli. Mám ale pocit, že to jejště dlouho nebude a plaťáky dostaneme v den výplaty za duben. Taková je u nás praxe, bohužel. A odbory sice máme, ale jako bychom neměli. Zdravím.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod vybija » pát 10. dub 2009 10:59:27

Tady s těch speciálních UZ 33005 a 33016 to nejde určitě, jedině by museli snížit osobní vyplácené z UZ 33353, ale tomu stejně nikdo nevěříme!! Takže veselé VELIKONOCE všem :drinks:
vybija
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře 2009 11:46:49

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » čtv 07. kvě 2009 7:40:27

pravděpodobně jste ten dopis dostali všichni, ale přesto ho tu pro každý případ vkládám. odstupující ministr školství v něm jasně nastínil, jak to bude s úpravou tarifů od 1.6. - zase jen papírově, bez financí :-!

6.5.2009 Dopis ministra pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod quendery » čtv 07. kvě 2009 13:34:37

Hezký den přeji a díky refi za ten dopis, k nám na ZUŠ se zatím nedostal. Je to opravdu zajímavé čtení, že ? :crazy: :crazy: :crazy:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod Jarmila » čtv 07. kvě 2009 13:44:46

U nás už ho někdo přišpendlil na nástěnku ve sborovně.

Krásný prodloužený víkend všem :bye:
Jarmila
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » čtv 07. kvě 2009 14:24:58

no alespoň nás ministr liška označil nepedagogickými pracovníky, na rozdíl od mistryně světa paní aleny vondrové, která je předsedkyní odborového svazu státních orgánů a organizací a v diskuzi na čt 24 předevčírem (že já hloupá na to koukala) označila nepedagogické pracovníky ve školství jako OBSLUŽNÝ PERSONÁL!!! :x :x :x tak teď už jen holky navléct ty zástěrky a čelenky do vlasů jako služky a pokojské .... :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod quendery » čtv 07. kvě 2009 14:33:29

Kdo to poslouchal, tak si udělal představu o našich odborech, které by se měly za zaměstnance "prát do krve". Jo, dokud se nepoučí naše odbory od těch "ze západní Evropy"/ Francie, Německo atd./ :( :( , jak se to má dělat, budeme pořád v háji. Alespoň je vidět, že ani těm odborářům nejde většinou o lidi, ale o svá teplá místečka. Dříve jsem někde četla takovou větu : "Chudý funkcionář, dobrý funkcionář......" Ono asi na tom něco bude. :!: :?:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod růženka » pát 08. kvě 2009 10:35:21

Takže k navýšení od 1.6. : jsem nyní na stránkách MPSV v aktualitách našla jen navýšení nějakých příplatků o 3,5% pro zdravotnický personál. Takže mi někdo prozraďte - co školství týká se to tedy i nás či nikoliv?
Z dopisu p.Lišky jsem pochopila, že jo. Teď čtu, že se to týká jen zdravotníků. Takže ať žijí zmatky. Nebo tomu nerozumím a tudíž bych měla jako ekonom školy skončit a dát si tu zástěru (určitě bych měla hlavu klidnější).
A jinak díky za tyto stránky, chodím zde relaxovat - když čtu problémy stejně "postižených".
Někdy mi to čtení tady dá víc jak celodenní školení. :bye:
růženka
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 03. bře 2009 21:21:23

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod ivik2 » úte 26. kvě 2009 14:42:12

Ahojky, vidím že jsme všichni na tom stejmě, asi se nedočkáme uznání, až co zbude tak se nám rozdělí, a jestli nezbude tak nedostanete nic, taky je to tak u vás? dneska mi přišel meil z kraje, ohledně navýšení rozpočtu nepedagogy - že rozhodli, že školy které mají výjinku tak těm nic nedoplatí ať se stará zřizovatel , nebo ten kdo udělil výjimku a ti ostatní musí snížit OP na nulu a potom když bude chbět tak se bude psát o dofinancování - a oni rozhodnou jestli to vůbec doplatí
To je co. hlavně že všude vykřikují o kolik přidají :evil:
ivik2
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 26. kvě 2009 11:32:13

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod shery » stř 10. čer 2009 23:17:28

Hezký den, milé účetní a hospodářky, dnes dorazil dopis z KÚ s navýšením 33 016. Nějak jsem z něj nevyčetla, jestli jsou to prostředky celkové na 2009, nebo navýšení k tomu, co již přišlo. Jak tomu rozumíte? :idea:
Uživatelský avatar
shery
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 31. kvě 2009 22:30:08

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod ega » čtv 11. čer 2009 9:12:01

Ahojky, nám přidali na nepedagogy další částku, ale ani s tou první dohromady to nepokryje roční potřebu na nárůst tarifů. Dělá to asi polovinu. Osobka zatím máme, ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet ke konci roku, až budou docházet peníze. :evil:
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » čtv 11. čer 2009 15:15:27

shery píše:Hezký den, milé účetní a hospodářky, dnes dorazil dopis z KÚ s navýšením 33 016. Nějak jsem z něj nevyčetla, jestli jsou to prostředky celkové na 2009, nebo navýšení k tomu, co již přišlo. Jak tomu rozumíte? :idea:


jestli tam máte napsáno, že je to na II. etapu (UZ 33016), tak je to navýšení o to, co vám už jednou na UZ 33016 přišlo.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků