přidají nám opravdu?

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod kožíšek » stř 25. bře 2009 11:43:34

Tak už jsme dnes také měli sezení k rozpočtu. Dopadne to stejně jako jinde. My (NP) si přilepšíme jen pocitově, a možná ani to ne |:-(| nevim k čemu nám to je.. slibů plný pusy a pak ... skutek utek :o
kožíšek
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 9:30:14
Bydliště: Chomutov

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod neu » stř 25. bře 2009 12:49:43

Opravdu nám konečně od 1. dubna přidají. Apríl to není, i když tomu to datum odpovídá. Změna tarif. tabulky byl ten nejlepší nápad.
neu
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 23. bře 2009 11:22:21

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » stř 25. bře 2009 22:39:04

neu píše:Opravdu nám konečně od 1. dubna přidají. Apríl to není, i když tomu to datum odpovídá. Změna tarif. tabulky byl ten nejlepší nápad.


mám pocit, že jste tady tu diskuzi moc nečetla :mosking: nápad to byl totiž opravdu milióóóónovýýýý :crazy:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod nono » stř 25. bře 2009 22:49:15

refi píše:přidají ještě navíc nad to, co už poslali? my jsme už dostali rozpočet na mzdy zhruba začátkem března, tam jsme měli rozpis, kolik je navíc na ped i neped a kolik navíc na náhrady za dpn. myslíte tedy tohle nebo ještě nějaké další peníze?

Ano, ale nevím jak dalece se dá pracovnici, která to do telefonu řekla, věřit. Možná, že chtěla mít od nás pokoj :x . No nedivila bych se, když jim tam určitě volá hodně škol :roll: .
Já jsem si spočítala, že nám částka na náhrady za nemoc vystačí tak do května. Pak nemáme z čeho platit. No a pokud přeřadíme nepedagogy do nové plat. tabulky - tarify -a sundáme všem osobní příplatky na nulu, tak nám ještě schází peníze. Takže na toto potřebujeme dodat. Nemáme to kde vzít. :bye:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » čtv 26. bře 2009 12:06:30

takže trochu popíšu situaci u nás:
- dostali jsme na měsíc na nepedagogy na navýšení tarifů 5.065,- Kč (bez odvodů)
- ve skutečnosti porostou ale tarify u nepedagogů měsíčně o 19.079,- Kč
to znamená, že nám poslali na navýšení pouze 25% na každého zaměstnance, tudíž 75% musíme ubrat z osobních příplatků.
a potom jsme už brali jednoho neped za druhým a dívali se, o kolik mu porostl od 1.4. tarif, z toho jsme vypočítali 25%, aby o tuto částku měl doopravdy vyšší plat v celkovém součtu a zbytek se sebral na osobním.
v průměru by to u nás dělalo přidáno na hlavu 441,- Kč, v praxi se ovšem průměr použít nedá, protože by neodpovídal spravedlivé výši rozdílů mezi náročností prací a tím pádem i platovou třídou. takže např. neped s vyšším tarifem má přidáno 670,- Kč a uklízečky jen 260,- Kč.

měli jsme jedinou výhodu oproti menším školám, že u nás jsme to vše mohli vzít z osobních příplatků (kromě vrátnice, kde si polepší nejvíce) a nemuseli jsme sahat na peníze pedagogů. to bychom totiž museli držet v tajnosti, jinak by bylo nejspíš peklo :evil: ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod Jarry » úte 31. bře 2009 14:40:07

Zdravím. Před chvílí jsem dostala informaci od pana ředitele, že školství jako jediný resort veřejné správy by měl na přesun nepedagogů do nových tabulek peníze dostat. :D Jsem zvědavá. :D
Jarry
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24. bře 2009 14:14:42

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod agama » úte 31. bře 2009 15:02:54

Šušká se něco o UZ 33 015, který by měl být na dorovnání tarifů... tak držme palce aby to nebyla jen fáma ;)
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod jajas » úte 31. bře 2009 18:47:11

No já nevím, jak Vám ta "šuškanda" dopadne, ale naše vedení dostalo z kraje pokyn, že peněz více nedají, naopak máme snížit stav nepedagogů asi o 15 lidí, takže my už jsme dopadli na tvrdou zem a nemůžeme se z toho momentálně vzpamatovat. :-!
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » stř 01. dub 2009 16:08:51

tak dneska byl den jak vyšitý - rozdávali jsme nové platové výměry našim paním uklízečkám a zkuste jim vysvětlit, že jsme je nechtěli o nic okrást, když nemají přidáno to, co čtou v novinách a slyší v televizi. mají pocit, že na nich jsme ušetřili, abychom si to rozdali my tady nahoře ... mě fakt picne, a to už není apríl :x :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod MarieH » sob 04. dub 2009 21:20:35

NEZBÝVÁ NIC, než sebrat pedagogům všechny osobní příplatky a dát tarify nepedagogům
ať si pedagogové stávkují
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod jajas » ned 05. dub 2009 17:25:24

Cha, chá, Vy jste "komik"! Já si říkám, hlavně zdraví, a tohle by neskončilo dobře! Chá!
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » stř 08. dub 2009 10:41:57

včera nám přišel mail z kraje, cituji:

" v průběhu měsíce dubna bude odbor školství atd. provádět šetření o důsledcích tohoto dopadu (myslí to navýšení tarifů neped) na jednotlivé organizace. proto si vás u této příležitosti dovolíme požádat o spolupráci. příslušná tabulka vám bude zaslána elektronickou cestou."

takže tak jak jsem očekávala, důsledky tohoto nedomyšleného rozhodnutí se začínají vracet zpět nahoru, zpětná vazba se pak doufám objeví i v médiích, aby bylo jasné, jak to s tím přidáním bylo :whistle:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod jajas » stř 08. dub 2009 13:37:03

No to je úžasné!! A můžete mi, prosím, říct, z jakého kraje jste? Asi jste to už někde psala, ale přehlédla jsem. Já jsem z Moravskoslezského a nám nic takového nepřišlo. Děkuji.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod refi » stř 08. dub 2009 13:52:19

mám město u svého profilu, takže taky moravskoslezský, poslala nám to ing. Havránková, vedoucí oddělení přímých nákladů.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: přidají nám opravdu?

Příspěvekod škola » čtv 09. dub 2009 14:44:41

Dobrý den,
vypadá to , že problém nedostatečnosti finančních prostředků určených pro provozní a správní pracovníky bude řešen na úkor nenárokových složek nepedagogických pracovníků a možná zčásti i pedagogických pracovníků. Tak jsme tam kde jsme byli, pouze ten tarif máme jistý.Možná taky dojde k nevraživosti mezi oběma skupinami pracovníků.Jisté je, že práce nepedagogických pracovníků pracovníci ve školství jsou velmi podceňována.
Zdravím
škola
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 08. dub 2009 15:47:52

PředchozíDalší

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků