jak si užíváme léto?

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

jak si užíváme léto?

Příspěvekod refi » pon 02. srp 2010 12:21:35

tak se pochlubte, milé kolegyně, jak trávíte dovolenou? máme už polovinu prázdnin za sebou, což ale neznamená, že máme volno (jak se mě donekonečna někdo ptá :evil: :D ). kde jste byly a jaké dovolené dáváte přednost? nebo kam se ještě chystáte?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod hanna » pon 02. srp 2010 12:30:33

Já se chlubím. Celý červenec jsem neměla ani den dovolené. Ode dneška (dnes tu pochodují pánové a zítra nastoupí dělníci) nám ve škole začnou vyměňovat okna a zateplovat. To bude paráda. Těchto čtrnáct dnů musí "makat" - udělat výplaty a závěrku za 7/10, a to zatím v absolutně provizorních podmínkách, takže pořád mně něco chybí. Naše kancelář prý bude hotová koncem týdne, tedy v pátek. Ale od 16.8. už mám 14 dní dovču a bude mně to úplně jedno.... Pojedeme do Třeboně na 10 dní. Doufám, že počasí alespoň trošku vyjde.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod KateřinaK » pon 02. srp 2010 14:02:10

Já jsem tak trochu "atyp" - tři dny v týdnu jsem úředníkem obecního úřadu, zbytek času je vyhrazen pro účetnictví školy. Tam naštěstí momentálně moc práce nemám (závěrky sice na poslední chvíli, ale včas a na kraj), a pracuji doma, takže zatím klid. Prázdniny si aktivně užívají především naše děti (11,8 a 3 roky), takže opakovaně vybaluji bágly se špinavým prádlem a balím znovu prádlo čisté. Sem tam jsem "donucena" dělat jim společnost na koupališti. Hlavní dovolenou máme před sebou - poslední týden v srpnu v Chorvatsku na Istrii. Dříve jsme jezdívali na 2 týdny, letos jsme s manželem mnohem více zaneprázdnění, tak to bude jen týden. Už se taky moc těším.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod nono » úte 03. srp 2010 11:53:01

Ahoj pracující lidičky :gcrazy: já měla dovolenou týden v červenci a měla jsem doma dcerku s vnoučátkem. :) Bylo to moc hezké :) teď makám, abych co nejvíce stihla, než přijde vedení - už 9.8. !!! Nemám ještě šáhnuto na úč.závěrce 7/2010, směrnice, archiv, osobní spisy, .....prostě takové ty resty, co se nedají za plného provozu moc dělat. Vedení to ještě neví, ale chci ještě 1 týden dovolené v září a 1 týden v listopadu. :yahoo: [:-} [:} Tak mi to snad dovolí :? O:-) Jinak si užívám volna tak po dnech. Třeba zítra uteču v 9.00 hodin (mám nadělaných hodin, že bych mohla rozdávat) a jedůůůů k bráškovi na návštěvu - na grilovačkůůů. :drinks: Snad nebude pršet. Jo a jsem ráda, že vás tu mám :bye: hezký den !!!
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod nono » úte 03. srp 2010 11:55:33

jo a ještě...taky se vás lidi ptají : "co tam v tý škole děláš, když jsou prázdniny? "
a co na to odpovídáte ?? :x |:-(| ?? by mě zajímalo
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod refi » úte 03. srp 2010 13:26:52

nono, ptají se mě periodicky už xy let vždy před prázdninami a podle momentální nálady je mi to buď jedno nebo se mi chce škrtit :evil: :D

já se těším na dovolenou, kterou začínám tento pátek a chci si po dlouhé době vzít 14 dní vkuse a nastoupit až poslední týden v srpnu. protože moc ráda cestuju, vyrážím dostatečně daleko, aby mě nemohli telefonem odvolat zpátky :mosking: můj další koníček kromě cestování je ježdění na motorce, takže dovolené jsou většinou motodovolené. nyní se chystám do litvy a polského pobaltí, už jsem tam naskok nakoukla v červnu a chci se tam vrátit a pořádně si tyto oblasti prohlédnout. díky volným 4 dnům v červenci jsem si mohla projet alpy. výhodou je, že dnes je cestování strašně jednoduché, stačí se pojistit a vyrazit. už se na pátek ráno moc těším, ten pocit, kdy mám cestu a to dlouhé volno před sebou, je úžasný :thumbs up:

tak mi tady kolegyně fórum hlídejte, ať tu nevládne nějaká anarchie, když není kocour doma :D :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod nono » úte 03. srp 2010 14:59:02

refi MOC ti přeju pěkné počasí [:-} [:} :yahoo: a 23.8. tě čekám zpátky !!!!!!
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod Dahab » stř 04. srp 2010 8:02:35

Taky všechny zdravím a přeji Refi příjemnou, bezpečnou cestu, krásné počasí, spoustu pozitivních zážitků a hlavně šťasný návrat domů!!!! :)
Na dotazy co tu dělám o prázdninách většinou odpovídám, že si užívám prázdnin. To na mě dotazující nechápavě hledí, tak vysvětlím, že je tady klid na práci, tak pracuji. Je v tom trochu ironie, ale opravdu to tak cítím, že brát si dovolenou v hlavní prázdniny je někdy dokonce hřích, protože kdy jindy je tu takový relativní klídek, nepotkáváme dospělé ani žáky. Nehledě na červenec, kdy se vlastně stejně nezastavíme /uzávěrka, rozbory, návrh rozpočtu na další rok../. Jinak letos jsem měla po třech letech dovolenou v celku, byli jsme na rozmezí března a dubna na 12 dní v Egyptě /i přes velikonoce - vřele doporučuji/ a to taky jen díky tomu, že jsme nemuseli odevzdávat uzávěrku za 1.Q. Jinak o prázdninách si vybírám dovču tak po dnech. Ještě v září se chystáme na relaxační víkend na Lanternu do Velkých Karlovic i s tím naším pejskem, tak to bude taky paráda. Jé a teď jsem málem zapomněla. Manžel byl letecky na týden v Norsku chytat ryby, tak dnes se vrací. To jsem měla vlastně dovolenou taky :lol: Nemusela jsem moc vařit, když jsem uklidila, tak jsem měla uklizené, prostě jsme byli jen s pejskem a vegetili jsme. Žádná velká starost o domácnost - vdané radilky ví o čem píšu. Takže to byla vlastně taková moje další dovolená, sice doma, ale pohodička :D .
Takže všem, které máte ještě před dovolenou, přeji krásné volné dny!!!
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod refi » stř 04. srp 2010 15:44:16

radilky moje, děkuji moc za přáníčka, stejně tak přeji vám všem odpočinek, relax a hezké počasí na vašich dovolených, ať už mini nebo maxi. někdy i dva tři dny můžou vyjít tak skvěle, že se člověk vrací jako znovuzrozený :drinks:

jo a přeji samozřejmě také hezké léto všem pejskům a kočičkám :D mňaůůů
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod hanna » čtv 05. srp 2010 7:31:34

Refi, šťastnou cestu a bezpečný návrat.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod Dája » pát 06. srp 2010 12:46:54

Já se s Vámi, děvčata a chlapci, na týden loučím. Dovolenou budu trávit na své milované zahradě a jestli bude pršet, taky dobře, budou samé "pyžamkové" dny. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod ave » ned 08. srp 2010 21:39:49

Pro Dahab : vidím, že se chystáte na dovolenou do Velkých Karlovic, tak to Vám mohu jenom doporučit :) protože přímo v Karlovicích bydlím, pokud budete chtít nějaké informace, klidně se obraťte ráda poradím. A taky si nezapomeňte prohlédnout naši krásnou školu, ve které já už budu bohužel v září zařezávat :whistle:
ave
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 13. kvě 2009 12:23:03
Bydliště: valašsko

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod Alena H » pát 20. srp 2010 11:40:12

Od tohoto čtvrtka do neděle je ve Strakonicích Dudácký festival. Velkolepá záležitost, dudá se všude. Město žije muzikou z celého světa. Nebudu chybět, dojedu taky.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod refi » úte 24. srp 2010 18:22:43

tak co kolegyně, už všechny po dovolených zařezáváte v práci? dájo, byly pyžamkové dny? :mosking: a co vy dahab? máte plný mražák ryb? :thumbs up:

já jsem se vrátila odpočinutá a to tak, že jsem včera nebyla schopná skoro nic udělat, musela jsem se teprve zaklimatizovat a rozkoukat, znovu si připomenout, jak vypadá faktura, jak počítač, kde mám kalkulačku a jak se drží prupiska :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: jak si užíváme léto?

Příspěvekod Dája » stř 25. srp 2010 7:19:05

Refi, pyžamkové dny byly, i když počasí bylo fajn - a byly krásné. Myslím, že už se začínám fakt, ale fakt do toho důchodu těšit :yahoo: Zvláště pak, že už se mi neeeeechce věčně se hádat s vedením, které se chová podobně jako naše nová vláda. Prostě ONI ROZHODLI a je úplně jedno, jestli je to dobře nebo ne. A když slyším ty platové návrhy na příští rok a různé jiné krásné nápady, které ještě více zhorší vztahy na pracovišti, tak jsem fakt ráda, že už z toho vypadnu. Nemohu si pomoct, ale za totáče (a to nejsem vůbec jeho příznivec) měly ty společné "chlastačky" schované pod záštitou oslavy MDŽ, narození V.I.L., úmrtí V.I.L.(pro ty mladší mezi námi - V.I.L. nejsou vily, ale Vladimír Iljič Lenin, který Lenin ani nebyl, ale Uljanov), vystřelení z Aurory a jiné podobné "slavné" dny, jakož i 19.3. - Josef, prostě měly svůj význam. Spolupracovníci se sešli, pochlastali, to jim rozvázalo jazyk a tak se některá "nedorozumění" prodiskutovala a vyřešila a na čas se zase obloha vyčistila. Dnes toto uvolnění, si myslím, chybí a tak to jde od 10 k 5. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Další

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků