to súúú hice

nezávazně o čemkoliv pro odpočinek od čísel a papírů

to súúú hice

Příspěvekod refi » stř 14. črc 2010 12:19:21

tak jak to máte milé kolegyně s teplotou v kancelářích? ptám se proto, že u nás je to od 29-32 st. C kolem poledne. ráno se to ještě jakž takž vyvětrá a pak už je jen hůře. přemluvila jsem (a kupodivu moc práce to nedalo) ředitelku k nákupu 3 mobilních klimatizací do našich kanceláří - jsme tu v létě 3 thp a trápíme se a trápíme. nemáte některá s mobilní klimatizací v kanceláři zkušenost? všelijaké ventilátory mě už opravdu neuspokojují, jen víří prach a teplý vzduch, lítají papíry, vysychají oční spojivky ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: to súúú hice

Příspěvekod halča » stř 14. črc 2010 14:51:38

Tak to vám refi opravdu závidím. U nás se v minulosti zmohli jen na nákup větráků, jejichž účinnost je doslova na nule. Chodím do práce v těchto dnech raději na 6 ráno a odcházím před obědem, dnes je to výjimka, musím tu být kvůli řemeslníků. Ale leje ze mně jako z prasátka :crazy:

Tak aspoň dejte pak vědět, jak se klimatizace osvědčily a kolik peněz celá ta parádička stála :thumbs up: H.
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: to súúú hice

Příspěvekod nono » čtv 15. črc 2010 11:05:29

Ahoj všichni co pracujete :) to my máme starou školu a moje kancelář je v přízemí a nesvítí mi sem sluníčko. Je tu tak chladno, že mám někdy i chladné nožičky a ručičky. Jsem tu teď sama, tak si otevřu dveře a udělám si hezký vánek [:} je tu ticho....hezky se pracuje... tak pa a držím palce ať se neupečete :bye:
Ještě by mne zajímalo, jaké že jste si to koupili mobilní klimatizace??? Já jsem si domů objednala - zátra nám ji mají přivézt - mobilní klimatizaci SENCOR SAC MT12
doufám, že ji budu umět zprovoznit. Prý se musí vyvézt hadice z okna ????
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: to súúú hice

Příspěvekod merci » čtv 15. črc 2010 12:20:41

Já mám v kanceláři ke 30 st. a musím tady každý den vydržet až do půl čtvrté. Závidím vám všem, co můžete jít domů dřív. Dovolenou mám až v srpnu a to už vedra určitě nebudou. Tak se držte a nějak to vydržte. :drinks:
merci
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 30. bře 2009 10:17:00

Re: to súúú hice

Příspěvekod refi » čtv 15. črc 2010 17:53:28

nono, máme objednané jiné typy (značka desa), ale to je jedno. dnes nám je přivezli, byl to docela horor, protože všechny tři dohromady měly stát cca 20 tisíc a šofér po nás chtěl 30 :rofl: on za to samozřejmě nemohl, ale vyjasňovalo se to půl hodiny s centrálou a oni zase s dodavatelem, šofér nervózní, v tom horku toho měl ještě hodně, říkal, že poslední dny nevozí nic jiného než klimatizace :crazy:

tak já jsem si tu svou nainstalovala a v podstatě jediný problém, který řeším, je odvod teplého vzduchu. máme taková ta klasická školní okna s menším dole. protože mám kancelář na konci chodby a přes celou šířku pavilonu, mám okna na obě strany. z jedné strany už máme ale plastová - tam je kámen úrazu, přes spodní výklopné okno se hadice neprostrčí, je totiž širší, u plastových oken je ta spodní ventilačka méně vyklopená. takže jsem si ji musela dát na druhou stranu, kde máme ještě stará okna. v kanceláři jsem měla v tu chvíli 34 st. :o zapnula jsem ji a okamžitě začala foukat studený vzduch, nastavila jsem si rovnou 18 st., protože než se na tuto teplotu dostane, stejně budu dávno doma. chtěla jsem to jen dnes vyzkoušet, dovezli to skoro ve 14 hod. hadice s odvodem vzduchu byla za chvíli naprosto vařící, měla jsem ji vystrčenou tedy spodní ventilačkou a musela jsem nakonec zbytek okna ručníkem přikrýt, protože mi tudy ten horký odváděný vzduch foukal zpět. je problém, že hadice není dost dlouhá a ani být nemůže, snižuje se pak chladící účinek. zhruba za 3 hodiny, které jsem v práci potom ještě strávila, jsem měla v kanceláři příjemných 27 st., ve kterých se mi fakt pracovalo naprosto jinak. a dokonce mi to začalo i přemýšlet :yahoo: :lol: jediné, s čím budu asi bojovat, je hlučnost. protože to běželo na plné obrátky v tak přehřátém kanclu, je to fakt docela hukot. ale dá se na to zvyknout, ono se to po zchlazení na nějakou nastavenou teplotu zmírní a ztiší. dále je nutné odvádět kondenzát z nádobky, to by mi ale naše klima měla hlásit a sama se vypnout. pak se k ní přidělá hadička a voda vypustí do nějaké nádoby. to snad zvládnu a snad to nebude dvakrát za směnu :D

mám taky kolegyně z jiných škol, které celý rok bojují se studenou kanceláří a v létě se mají skvěle. já to mám ale tak, že v létě mám horko a v zimě zimu :D naštěstí v zimě si můžu zapnout přídavné elektrické radiátory, takže tam mám fajn a všichni se ke mně chodí ohřát. tyto naše klimatizace jsou ale i s topením, takže se dají použít po celý rok.

napište pak, jak jste to vyřešili doma s odvodem vzduchu a vůbec, jak jste spokojená. dost mě to zajímá, protože doma o tom taky uvažuju, panelákový byt pod střechou, děs běs :? :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: to súúú hice

Příspěvekod Sara » čtv 22. črc 2010 7:23:55

Mám kancl jako slunečnici .Taky se točí za sluníčkem.Tak si tak připadám v těchto dnech. Sedím u stolu zleva otevřené balkónové dveře a o dva metry dál vpravo dveře z kanclu. Průvan každou chvíli, papíry mi lítají , už nevím čím vším bych je zatížila. Klimatizace ? To se neodvážím šéfovi naznačit, zřizovatel nám na tento rok sebral dobrou třetinu původního rozpočtu a tak šetříme kde se dá. :x Nejlíp je mi ráno. Od pěti do osmi chládek, nikde nikdo . :whistle: :whistle: :whistle:
Včera v noci při čekání na Delvdy jsem si uvědomila , že jsem nepoděkovala Dáje za radu - zásoby. Měli jsme na začátku února audit a pořád jsem se nervovala s účtováním o zásobách.Dájo, děkuji za radu. Audit mám za sebou , dopadl dobře. Ústně nám bylo řečeno v pořádku a pak v písemné zprávě jsem se dočetla, že musíme ke každé přijaté faktuře přiložit kopii příkazu k úhradě. Nestačí ho mít u výpisu z BÚ. :?:
Sara
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 14. led 2010 6:26:02

Re: to súúú hice

Příspěvekod hanna » čtv 22. črc 2010 9:03:57

Já žádné příkazy k úhradě nevystavuji, úhradu provádím přímo z údajů na fa elektronickým bankovnictvím přes mojebanka. Na každou fa si pak napíšu číslo výpisu, kterým je fa zaplacená a na výpis si zapíšu číslo pod kterým jsem fa zaevidovala. Takže každý kdo chce vidí a najde co potřebuje. Před dvěma lety jsme měli kontrolu z KÚ a nenamítali proti tomu nic. Co na to vy ostatní?
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: to súúú hice

Příspěvekod refi » čtv 22. črc 2010 19:10:57

hanno, dělám to stejně, letošní kontrola byla spokojená, navíc se to tu dělalo takto celá léta a prošlo to už více kontrolami. přikládat ke všemu ještě kopie by mě asi střelilo, navíc se zvyšují náklady a papírování vůbec :-!

saro, jste nezmar, v tomto horku být tak dlouho v práci a ráno zase :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: to súúú hice

Příspěvekod Sara » pát 23. črc 2010 6:09:03

Milá refi, nic jiného mi nezbývá.Co si neudělám, to nemám.Jsme malá PO , už dva roky žádáme zřizovatele o novou posilu a zatím se nepovedlo. :x A v dnešní době dluhů a rádoby šetřit kde se dá, se nám to asi nepodaří. :evil:
Sara
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 14. led 2010 6:26:02

Re: to súúú hice

Příspěvekod Dája » pon 26. črc 2010 7:52:11

Saro, děkuji za Vaše děkuji - ale na to nečekám. Kdyby všichni psali poděkování za radu, pak by tu moc jiných zpráv nebylo :)
Hanno - nechápu, že nevystavujete příkazy k úhradě. Nevím, v jakém programu pracujete, ale můj program, když zadám fa splatné k datu XX, tak mi vyjede soupis těch faktur - příkaz k úhradě. A ten podle finanční kontroly by měl někdo schválit - abyste byla krytá, že platíte to, co máte. Ten příkaz je pak součástí výpisu z banky. O:-). Než se objevily programy na placení v bance, tak se ručně, později z programu vypisoval příkaz k úhradě a odnášel se do banky. Jak by jinak banka věděla, co má zaplatit? :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: to súúú hice

Příspěvekod hanna » pon 26. črc 2010 11:15:48

Příkazy nevystavuji, netisknu. Pan ředitel fa podepíše, že souhlasí s úhradou, dám razítko fin.kontroly, taky podepíše co by příkazce operace, já podepíšu co by správce rozpočtu a hlavní účetní a přes mojebanka zadám účet a úhradu. Výpisy (denní) si vytisknu, napíšu k jednotlivé úhradě číslo pod kterým mám fa zaevidovanou, na fa napíšu č.výpisu, na výpis dám razítko fin.kontroly a opět podepíše pan ředitel jako příkazce operace a já jako správce rozpočtu a hlavní účetní. A každý týden tisknu týdenní výpisy, které mají charakter tištěného výpisu z banky (se všemi náležitostmi), zkontroluji s denními výpisy, napíšu na týdenní výpis čísla denních výpisů a na denní výpis č. týdenního výpisu, dám razítko fin.kontroly (+podpis) a založím. Možná se to zdá složité, ale jeto rutina. A úplně přehledné a snadno vše dohledatelné.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: to súúú hice

Příspěvekod Dája » pon 26. črc 2010 11:43:38

Hanno, jste asi přepečlivá, ještě víc než já. Já na denní výpis napíšu čísla z KDF a tím končím. Přiložím podepsaný příkaz k úhradě. Na faktury už nic nepíšu, protože u nich mám přiložený účetní doklad, kde je datum, kdy zaúčtováno na 241=zaplaceno. A to si může každý porovnat s výpisem. A týdenní výpisy mě vůbec nezajímají - nemají pro mě žádnou vypovídací hodnotu. Myslím, že se přiděláváte práci zbytečně. Co na to ostatní? :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: to súúú hice

Příspěvekod nono » pon 26. črc 2010 11:52:50

Ahoj refi,
takže...klimatizaci nám přivezli...sice až po 3 urgencích. Ty největší hice jsme nějak doma zvládli.
Pak přišel problém s tou hadicí. Přesně jak píšeš. Manžel vymyslel supr pomůcku. Změřil okno a koupil desku (průsvitná, nějaký polykarbonát ??? do dvou oken to stálo 400,- Kč)
připevnil na desku tu lištu s dírou na hadici (vyřízl otvor). Otevřeme teď okno, vsuneme desku a foukáme ven.
Je trochu hlučnější, takže se dá využít, když jsme venku na zahradě a pak se vracíme zpět do krásně vychlazeného bytu. :mosking:
Teď je už ale chladno, tak klimoška zahálí :D
Přeji Vám hezké prázdniny :drinks:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: to súúú hice

Příspěvekod stredni skola » stř 28. črc 2010 18:51:53

Ahoj nono, také jsme řešili na chalupě mobilní klimatizaci. Příslušenstvím byla taková zavírací klapka (bohužel ale jen jedna a náhradní se nedá sehnat) a jak píšete lišta s oválným vývodem do okna, ale protože okna máme klasicky otevíratelná, ne vysouvací nahoru, jak mají často v "amerických filmech", tak lištu nemůžeme použít. Jak, prosím vás, přidělal Váš manžel tu desku do okna? To je dobrý nápad, díky za odpověď :thumbs up:
stredni skola
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 04. bře 2009 13:13:59

Re: to súúú hice

Příspěvekod nono » čtv 29. črc 2010 13:15:54

Desku vyřízl stejně velkou jak je otvor otevřeného okna (okno otvíráme dovnitř). Zatím je to provizorium - do otvoru otevřeného okna vložíme desku s připevněnou hadicí od klimatizace a klínkama zajistíme. Až bude čas, zhotoví manžel nějaké úchyty. No ale dnes.... mám ve škole na nohou teplé ponožky a je mi docela zima i po těle!
Snad se to léto vrátí :x :cry:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Další

Zpět na Na slovíčko u kafíčka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků