Vnitřní směrnice

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod vybija » stř 15. zář 2010 10:55:02

nono, tak to vám vážně gratuluji k úspěšnému zpracování směrnic, horší to bude s náma ostatníma (jako já)co o směrnicích nemají ani páru :cry:
vybija
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře 2009 11:46:49

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod j.novotna » pon 27. zář 2010 10:55:09

Dobrý den,
moc prosím, nemohl by někdo přeposlat mustr Směrnice pro časové rozlišování nákladů a výnosů, výdajů a příjmů, vč. dohadných položek?
Chtěla bych pomoct kolegyni (účetní), která má tuto směrnici vypracovat a nemá bohužel žádné podklady.
Omlouvám se a moc děkuji. JN
j.novotna
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob 04. zář 2010 16:45:51

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod merci » pon 27. zář 2010 11:05:35

j.novotna píše:Dobrý den,
moc prosím, nemohl by někdo přeposlat mustr Směrnice pro časové rozlišování nákladů a výnosů, výdajů a příjmů, vč. dohadných položek?
Chtěla bych pomoct kolegyni (účetní), která má tuto směrnici vypracovat a nemá bohužel žádné podklady.
Omlouvám se a moc děkuji. JN


napište Váš email, něco Vám přepošlu :bye:
merci
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 30. bře 2009 10:17:00

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod refi » stř 29. zář 2010 19:43:50

nono píše:Tak já jsem už měla kontrolu (audit z města) a ten kontroloval jestli mám směrnice, týkající se změn.... naštěstí jsem vše zvládla cca 11 nových (tedy ty původní - předělané) a 1 úplně nová. [:}



nono, tak to moc gratuluji, já je pořád ještě dotahuju, holt jsem po kontrole a nikdo na mě netlačí :oops: :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod Jířa » úte 26. říj 2010 12:46:10

Prosím, nemůžete mi někdo poslat Směrnici k převodovému můstku ? Po neděli se nahlásil "na kafíčko" audit od Zřizovatele a tohle teda nestíhám sepsat :bad: :bad: :bad:
Jířa
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 15. úno 2010 23:06:42

Dotaz ke směrnicím.

Příspěvekod AlenaK. » pát 12. lis 2010 12:34:01

Vážené radilky,
opět se na Vás obracím s prosbou o rady :oops: . Všem předem děkuji!
Takže:
1. U jaké směrnice máte seznam razítek se jménem uživatele?
2. Protože jsme nikdy u každé směrnice zvlášť neměli košilky se jmény a podpisy zaměstnanců, kteří se směrnicí byli seznámeni (vždy byl jen jeden list, že níže podepsaní zaměstnanci byli se směrnicemi seznámeni), proto teď nevím, které směrnice jsou pro seznámení všem, které jenom u nás v kanclících....a tak. Mohli byste mi někdo poradit? Přidávám soupis
všech směrnic: Účtový rozvrh, Evidence.......majetku, Evidence....zásob, Inventarizace majetku a závazků, Harmonogram úč. závěrek, Časové rozlišování nákl. a výnosů....., Vedení pokladny, Oběh úč. dokladů, Závodní stravování, Spisová služba...archivace...., Fondové hospodaření, Poskytování OOPP, FKSP, Věcná pomoc chovanců, Vnitřní kontrolní systém,
Bankovnictví, Používání mailu a internetu, Léčebný režim zam., Cestovní náhrady.
Podotýkám, že jsme DD.
3. Do které směrnice můžu přidat jmenování škodní komise? Myslela jsem, že bych jí zavedla do Inventarizace, když už se tam zmiňuje Inventarizační komise, tak bych tam mohla hned připsat Škodní komisi. Je nutné nějaké podepsané Pověření nebo stačí rozhodnutí ředitele o obsazení těchto komisí? Doteď tam mám uvedeny je funkce těch, kteří jsou v inv. komisi, kdyby se vyměnilo personální obsazení, funkce bude pořád stejná.
Uf, to je otázek při pátku..... :mosking: .
Tak krásný víkend a v pondělí šupky dupky na Radímesi.cz :yahoo: .
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod refi » pát 12. lis 2010 12:57:14

alenko, my u nás máme vše (rozděleno na jednotlivé kapitoly) buď ve vnitřní účetní směrnici nebo ve vnitřní platové směrnici a podepsaný seznam máme u obou :D takže když to máte takto rozpitváno, vzala bych jako pravidlo podpisu to, zda ta či ona směrnice obsahuje informaci, kterou by měl znát někdo jiný než vy, protože mu z ní vyplývají nějaké povinnosti či nároky. jako příklad uvedu - pod účtový rozvrh podpisy neee, pod cestovní náhrady ano. a tak berte směrnici jednu po druhé a vyhodnoťte si ji.

škodní komise má řešit jakoukoliv škodu, která organizaci vznikne, tzn. nebude se týkaz pouze majetku, může jít i o mzdy nebo pokladnu atd. takže tu bych - když se dívám na váš seznam - připsala nejspíš do vnitřního kontrolního systému. :thumbs up:

taky přeji krásný víkend, snad nás to nikam neodfoukne a v pondělí se tu zase uvidíme online :bye:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod Peťula » pát 12. lis 2010 13:35:15

Také máme směrnice rozděleny do tří "sekcí" - organizační, pracovně právní a účetní. U každé je pak seznam s podpisy pracovníků, kterých se týkají.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod AlenaK. » pát 12. lis 2010 13:51:28

Přesně tak, u některých směrnic je lehčí rozeznat, koho všechno s ní seznámit, ale ne všechny jsou tak jednozačné. Nějak se tím prokoušu. Našemu zřizovateli se nelíbil "seznam zaměstnanců" seznámených se směrnicemi (podpisy zaměstnanců na jednom listě přiložený ke směrnicím, kde bylo uvedeno, že byli seznámeni se směrnicemi našeho DD) není to pro ně prý dostačující co se týče informace "s jakými směrnicemi byli zaměstnanci seznámeni". Zřejmě to pobrali po svém :mosking: . Ale líbí se mi nápad rozdělit směrnice na "sekce", takže až si to rozdělím, překopu první list směrnic (se asi nudim nebo co? |:-(| , mám tolik práce a pořád si vymýšlím další a další :D ).
A co seznam razítek, kam ho mám lípnout? Mohl by to být Oběh úč. dokladů i Vnitřní kontrolní systém, že?
Děkuji!
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod Monča » pát 25. úno 2011 15:06:18

dobrý den, můžete mi prosím někdo poslat na mail tomas.stafa@seznam.cz vzory vašich vypracovaných směrnic od 1.1.2010?účtuji ve zjednodušeném rozsahu, moc moc děkuji

1.systém zpracování účetnictví, úschova účetních písemností
2.majetek a jeho oceňování, odpisový plán
3.zásoby a jejich evidence, oceňování zásob
4.zásady pro účtování nákladů a výnosů a pro jejich časové rozlišování, dohadné položky
5.inventarizace majetku a závazků , tvorba rezerv, tvorba a používání opravných položek, kurzové rozdíly
6.směrnice finanční kontroly
7.o oběhu účetních dokladů
8.převodový můstek
9.harmonogram účetních závěrek
10.směrnice k doplňkové činnosti
Monča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 04. kvě 2010 9:39:26

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod Pepča » stř 04. kvě 2011 10:35:38

Dobrý den,
mohl bych někoho poprosit o zaslání mustru na směrnici o oběhu účetních dokladů na email cajoe@seznam.cz.
Byl bych vám moc vděčný!!

Děkuji
Pepan
Pepča
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. kvě 2011 10:34:22

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod hanna » čtv 08. pro 2011 8:38:01

Prosím o radu. Vzhledem k tomu, že od 1.1.2012 se slučuje naše gymnázium se SOŠ, musíme sjednotit směrnice. Přepracovávám
směrnici o cestovních náhradách. Naše škola nevlastní služební auto, ale SOŠ ano, takže nemám žádnou zkušenost se služebními auty. Myslíte si, že pravidla ohledně používání služebních aut patří do směrnice o cestovních náhradách? Podle mě by se směrnice o cest. náhradách měla týkat pouze náhrad zaměstnanců v případě pracovních cest nebo se mýlím? Prosím, jak máte tyto směrnice ošetřeny? Dvě směrnice nebo vše v jedné? Mohla by mně, prosím, některá poslat vzor na e-mail: meriha@seznam.cz? Nebo alespoň pár rad. Děkuji moc.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod hanna » pát 09. pro 2011 6:39:17

Prosím, kdo má služební auto a mohl by mně podat nějakou informaci co s ním (jak píšu výše). Děkuji.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod hanna » pon 12. pro 2011 6:36:37

Prosím, máte pravidla ohledně používání služebního auta součástí Směrnice o cestovních náhradách nebo samostatně?
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Vnitřní směrnice

Příspěvekod techňa » pon 12. pro 2011 16:20:47

Dobrý den,
cestovní náhrady a služební vozidla by měly mít každý zvlášť směrnici.
Pokud mohu doporučit celkem dobré směrnice jsou na www.vsechnyzakony.cz.

Přeji hezký den
techňa
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 04. bře 2009 12:16:41

Předchozí

Zpět na Platové, účetní a jiné směrnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků