Směrnice k doplňkové činnosti

Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod HAANKA » čtv 25. lis 2010 14:38:27

Moc prosím o radu k sestavení směrnice k doplňkové činnosti, ohledně prodeje obědů cizím strávníkům.
Děkuji HAANKA :cry:
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod agama » úte 22. bře 2011 13:57:10

Připojuji se k žádosti HAANKy: nemá někdo směrnici k doplňkové činnosti (nebo součást účetní směrnice) - co tam má všechno být - druhy DĆ, klíčování nákladů, a dál?? prosím dobré duše o zaslání soukromou zprávou. děkuji moc.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod eva.pro » úte 22. bře 2011 16:13:24

To by nás bylo asi víc, taky bych moc ráda. :cry:
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod kozmova » úte 22. bře 2011 18:24:42

Dobrý den děvčata,
pokusím se dát Vám sem přilohu se směrnicí k doplňkové činnosti. Přiznám se, že jsem ji plodila :) několik dní, tak snad se bude hodit.
Přeji všem hodně zdaru :bye:
Vnitřní předpis k provozování doplňkové činnosti.doc

Vkládala jsem dokument poprvé, tak dejte vědět zda to klaplo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod kozmova » úte 22. bře 2011 18:28:16

Ještě k mému předešlému příspěvku. Pokud tam někdo najdete nějakou chybu prosím napiště mi to, abych si to opravila. Může se stát, že tam budu mít něco co není dostatečně jasné, ale mě to samozřejmě jasné je :D :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod nono » stř 23. bře 2011 0:47:25

Přečetla jsem si přiloženou směrnici k doplňkové činnosti - vaření obědů pro cizí strávníky. My máme také školní kuchyň při ZŠ a vaříme pro cizí strávníky.
Mám také vypracovanou SMĚRNICI. V té Vaší jsem nenalezla způsob rozklíčování nákladů na hlavní a vedlejší - tedy hospodářskou činnost. Jak tedy provádíte zaúčtování jednotlivých nákladů ?
Podle jakého klíče ? Myslím, že toto ve Vaší směrnici chybí. Po nás to chtěl auditor - museli jsme to tam přesně vypsat. Přeúčtování z hlavní do vedlejší činnosti - podle tohoto daného klíče provádím vždy za čtvrtletí.
V práci budu až 24.3. - pošlu vám naší směrnici v příloze ke zkouknutí (ale nevím jak ji sem vložit |:-(| - poraďte).
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod kozmova » stř 23. bře 2011 7:33:37

Děkuji za upozornění, to mě vůbec nenapadlo to tam vpasovat. Dělám to automaticky a tak mě to netrklo. Rozúčtování dělám vždy v červnu a prosinci. Mám udělanou kalkulaci, kterou má vedoucí ŠJ zadanou v PC a každý měsíc mám přesné vyúčtování. Za jednotlivé měsíce si to sleduji v excelové tabulce. Následně si převedu peníze z účtu na účet a podle této tabulky přeúčtuji všechny náklady z hlavní do vedlejší po položkách. Budu ráda, když mi směrnici pošlete, protože když jsem tvořila tuhle neměla jsem se čeho chytit.
Jinak až bude psát příspěvek a bude chtít vložit přílohu, tak dole je záložka "přiloha". Tak na ni kliknete a vložíte přílohu. Dělala jsem to také porpvé a jsem ráda, že to vyšlo.
Přeji hezký den. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod HAANKA » stř 23. bře 2011 7:41:52

Nevíte prosím, když si zaměstnanci kupují ještě obědy domů zda počet odebraných obědů je brán jako počet cizých strávníků? Děkuji
HAANKA
 
Příspěvky: 144
Registrován: pon 04. říj 2010 13:45:32

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod Peťula » stř 23. bře 2011 8:40:20

Přidávám naše směrnice, stravování nemáme.
2010 směrnice Dč.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod kozmova » stř 23. bře 2011 10:30:24

HAANKA píše:Nevíte prosím, když si zaměstnanci kupují ještě obědy domů zda počet odebraných obědů je brán jako počet cizých strávníků? Děkuji

"Kupují obědy domů" - nevím co tím myslíte? Pokud mají zaměstnanci řádně zaplacený oběd, další si kupují jako cizí strávník. Pokud tím myslíte třeba zbytkový oběd, tak ten si může samozřejmě normálně koupit za stanovenou cenu zbytkového oběda. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod nono » pát 25. bře 2011 13:39:41

posílám slíbenou naši směrnici - doplňková činnost (je již pár let stará, tak možná najdete co bych měla opravit)
předem díky za kontrolu :bye:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod eva.pro » stř 18. kvě 2011 14:11:18

Mám prosbu - chceme si zřídit doplňkovou činnost - hostinská činnost (stravování). Nemáte někdo takový "mustr" co jste psali na zřizovatele do žádosti o povolení doplňkové činnosti? A ještě - nejdříve musíme mít asi povolenou doplňkovou činnost a pak nám teprve může živnostenský úřad vystavit povolení na provozování hostinské činnosti, že? O:-)
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod kozmova » čtv 19. kvě 2011 6:22:42

Pokud chcete provozovat hospodářskou činnost musíte ji mít nejdříve uvedenou ve zřizovací listině a teprve potom můžete podnikat další kroky. Jinak to nejde: :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod dreamer2 » úte 23. srp 2011 15:07:22

Odpusťte případnou naivitu mého dotazu (dnešek je jedním ze dnů, kdy jsem totálně "vykoukaná" a pochybuji už úplně o všem).
Přeúčtování nákladů z hlavní do doplňkové činnosti - např. materiál SU 501 a(!) používáte pro doplňkovou činnost různé AU dle druhu materiálu (jako u hlavní činnosti) anebo jeden AU prostě pro materiál VHČ?
Druhy/činnosti VHČ vedu pod UZ.
Děkuji. :?


nono píše:Přečetla jsem si přiloženou směrnici k doplňkové činnosti - vaření obědů pro cizí strávníky. My máme také školní kuchyň při ZŠ a vaříme pro cizí strávníky.
Mám také vypracovanou SMĚRNICI. V té Vaší jsem nenalezla způsob rozklíčování nákladů na hlavní a vedlejší - tedy hospodářskou činnost. Jak tedy provádíte zaúčtování jednotlivých nákladů ?
Podle jakého klíče ? Myslím, že toto ve Vaší směrnici chybí. Po nás to chtěl auditor - museli jsme to tam přesně vypsat. Přeúčtování z hlavní do vedlejší činnosti - podle tohoto daného klíče provádím vždy za čtvrtletí.
V práci budu až 24.3. - pošlu vám naší směrnici v příloze ke zkouknutí (ale nevím jak ji sem vložit |:-(| - poraďte).
dreamer2
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. zář 2009 8:17:55

Re: Směrnice k doplňkové činnosti

Příspěvekod nono » čtv 08. zář 2011 8:53:36

používán AU
např. potraviny 501 600 v hlavní činnosti a ještě si dělím na zakázky v hl.činn. je to 0
501 609 ve vedl.činnosti ve vedl.čin. je to zakázka č.1
atd. např. 518 200 hl.čin. zakázka 0
518 209 vedl.čin. zakázka 1
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Další

Zpět na Platové, účetní a jiné směrnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků