průběžná kontrola příjmů a výdajů

průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod kratochvíle » pon 31. led 2011 20:17:58

Mám kontrole dokázat, že provádíme průběžnou kontrolu. Prosím o pomoc, jak na to. Máme košilky na fakturách, vše podepisuje ředitel a účetní, máme rozpočet a jeho vyhodnocení. Co ale ta průběžná? Kde to vzít?
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod jolana » pon 31. led 2011 20:25:31

no školení nám jeden pán vysvětloval, že jde o to průběžně vyhodnocovat již nasmlouvané dodávky..například, že dodavatel potravin je pořád ten nejlevnější..jestli udělat šetření na trhu podle nějakých vybraných položek..těžko budu vyhodnocovat všechny potraviny..to už se nevyjádřil..ale já bych to viděla asi takhle..Stanovit si směrnicí..kdo ..co ..jak často..a udělat o tom zápis..
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41

Re: průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod saba » úte 01. úno 2011 8:47:52

Dobrý den, u nás máme docela přísný vnitřní kontrolní systém, vyžaduje ho zřizovatel, kontrola každý rok. Na každý druh máme samostatný list A4 - předběžná, průběžná, následná a to jak u příjmů tak u výdajů. Celkově je toho celý šanon, podle mě to nic neuhlídá, ale udělat to musím.
Průběžnou dělám např. na dodržení termínu úhrad za naše faktury, zde udělám i záznam, že jsem něco urgovala telefonicky, dále, že nám správně přichází dotace z ÚP, že jsou správně vyúčtovány granty (dodržen limit a spoluúčast), dále např. reklamace vyúčtování elektriky (nesouhlasil elektroměr), namátkovou kontrolu výběru stravného atd.
Na něco dalšího určitě přijdete. Letos by tam určitě šlo přidat sledování UZ 33027 - to je vůbec perlička. Stačí udělat několik záznamů, nidko už nemůže říct, že průběžnou kontrolu nedělát :) e. Hezký den
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod Dája2 » úte 01. úno 2011 9:43:23

My jsme v průběžné měli např. kontrolu plateb faktur dle splatnosti, kontrolu skladů, kontrolu splácení půjček FKSP. A ten, kdo to měl na triku napsal: kontrola dodržování splatnosti faktur - provedena u faktur č. 1001 - 1035, nebyly shledány závady (nebo byly :? ). :bye:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod kratochvíle » úte 01. úno 2011 19:33:08

Děkuji za tipy. Mám s tím ale osobní problém, protože odmítám vytvářet další papíry. I kdyby jen kvůli lesům :bad:
Takže považuji za průběžnou kontrolu úhradu faktur do banky, kde se musí ředitel podepsat elektronicky, aby se tam dostal, dále mé zaúčtování, kdy zkontroluji, zda je na košilce napsáno, kdy byla faktura uhrazena. A tak. Je elektronický podpis "právoplatný"? Nenapadá vás ještě něco dalšího, co se dělá běžně podle zákona o účetnictví?
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 20:10:52

to chápu, je to papírování, které se v praxi nemusí vůbec dodržovat, když není vůle. nebo naopak v praxi se to dělá, ale musí se kvůli toho popsat stohy papíru. kdyby takhle fungovalo celé naše hospodářství, to by neunikla pryč ani korunka a nemuseli nám snižovat platy, prodlužovat odchod do důchodu, neplatit nemocenské ....
jestli jste si ještě nepročetla, nějaké závěry z kontroly u nás jsem uvedla do tohoto tématu http://radimesi.cz/viewtopic.php?f=52&t=945
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod kratochvíle » stř 02. úno 2011 14:12:56

Pročetla jsem si "přímý přenos", vtipný nápad :thumbs up:
My už máme kontrolu taky za sebou, taky se ohlásily DVA (!) dny předem, ale našly jen pár drobností. Průběžnou kontrolu daj do zápisu :D
kratochvíle
 
Příspěvky: 154
Registrován: pon 22. úno 2010 23:38:31

Re: průběžná kontrola příjmů a výdajů

Příspěvekod Jitule11 » úte 26. dub 2011 11:55:36

Prosím, jak vypadá u Vás průběžná, přeběžná kontrola mezd a odvodů?? Stačí podpis na Doklad účtování mezd - příkazce operace a správce rozpočtu??
Jitule11
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 15. pro 2009 9:51:55


Zpět na Vnitřní kontrolní systém

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků