Může ředitel současně účtovat ?

Může ředitel současně účtovat ?

Příspěvekod Minea.M » úte 30. lis 2010 11:02:10

Hezký den, mám následující dotaz - může ředitel příspěvkové organizace současně vést účetniství (tzn. účtovat)? Dle zákona o FK by byl příkazcem operace, správce rozpočtu a hlavní účetní dle zákona o FK by byla jiná osoba, např. vedoucí jídelny, tzn. nedošlo by ke sloučení PO a SR, HU. Ale ředitel by byl osoba odpovědná za zaúčtování dle zákona o účetnictví ? Je tento případ možný ? Pokud ne, v kterém právním předpise bych našla odůvodnění ?
Minea.M
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30. lis 2010 10:56:34

Re: Může ředitel současně účtovat ?

Příspěvekod Dája2 » úte 30. lis 2010 12:13:33

Nevím, který předpis to zakazuje, ale z logiky věci jmenovat vedoucí jídelny správcem rozpočtu a hlavní účetní, když o tom nemá zřejmě ani páru a účtovat nebude? Nehledě na pracovní zařazení a finanční ohodnocení hlavní účetní podle katalogu. A myslím, že hlavní účetní odpovídá za zaúčtování - proto je hlavní. Spíše bych uvažovala o příkazci, kterým může být vedoucí organizace nebo vedoucí zaměstnanci jím pověření. Už tam nemáte jiného vedoucího? :( . Z pohledu kontroly si myslím bude lepší, když ředitel bude správce rozpočtu a hlavní účetní - tak může efektivně příkazce usměrňovat i kontrolovat. Jsem zvědavá na názory ostatních. :bye:
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Může ředitel současně účtovat ?

Příspěvekod refi » úte 30. lis 2010 12:56:42

mě by spíše zajímalo, jak je to doopravdy. kdo opravdu co dělá.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Vnitřní kontrolní systém

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron