Příspěvek z FKSP

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Příspěvek z FKSP

Příspěvekod Neználek » pát 15. čer 2012 15:19:32

Dobrý den,
pracuji jako mzdová účetní na základní škole, nejsem všeobecná účetní. Požádala jsem o příspěvek z FKSP na akci organizovanou střední školou, kterou navštěvuje můj syn. Jde o šk. výlet na 5 dní do Francie, cena je pro žáka 5100,- Kč, jedou tam s třídní učitelkou příští týden. Můj zaměstnavatel mi příspěvek zamítl, že se jedná o akci organizovanou školou, nejedná se o rekreaci apod. Přitom některé maminky se na třídní schůzce domluvily s učitelkou, že jim střední škola vystaví fakturu na tento výlet, oni ji dají svému zaměstnavateli (např. firma, městský úřad) a ti jim na toto přispějí. Je jim jedno, že jde o školní výlet. Proč to někde jde a někde ne?
A nyní došlo k paradoxu. Naše základní škola pořádá každý rok o prázdninách týdenní tábor pro děti (není hrazeno ze státního rozpočtu, ale vyberou se peníze od rodičů a z toho se vše platí, i platy vedoucích atd) a tohoto tábora se zúčastní děti zaměstnanců školy a tito zaměstnanci dostanou příspěvek z FKSP, i když to organizuje naše škola. Nějak tomu nerozumím.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Příspěvek z FKSP

Příspěvekod Martina691 » stř 20. čer 2012 7:58:10

Dobrý den,
pokud chce u nás ve škole zaměstnanec přispět na školní akci svého dítěte - myslím tím akci úplně jiné školy, tak přispíváme, ale vždy chci mít na faktuře uvedeno, že se nejedná o povinnou školní akci, nejlépe pak uvést, že se jedná o zájezd. Faktura vždy předem a v plné výši a rozdíl mezi celkovou částkou a příspěvkem platí zaměstnanec na účet školy.
A na rekreační pobyty konané ve vlastních zařízeních lze připsívat z FKSP - §8 Vyhláška o FKSP.
Hezký den.
Martina691
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát 06. bře 2009 8:59:56


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků