Unišek+FKSP - lze vyměnit za stávající způsob?

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Unišek+FKSP - lze vyměnit za stávající způsob?

Příspěvekod pmaja » pát 26. čer 2020 12:34:07

Dobrý den, prosím o konzultaci. Jsme střední škola a jsem tu poměrně nová (od března 2020). Před tím jsem pracovala v podnikatelské sféře, takže s FKSP zatím nemám zkušenosti. Nyní to děláme tak, že zaměstnancům přispíváme dle vyhlášky o FKSP částku 4000 Kč/rok (rekreace, knihy, vitamíny, brýle) a při pracovních jubileích mají nárok na nepeněžní dar, ale přijde mně to strašně složité - několikrát se musí faktura vrátit, protože není správně vystavena, s některými zaměstnanci se musíme dohadovat na co můžeme přispět a na co ne a oni se častokrát zlobí, protože si myslí, že je to náš výmysl a navíc i tak si myslím, že bychom v tomto mohli pochybit. Zaměstnanec provede pak úhradu rozdílu na náš účet pro FKSP a my pak zaplatíme celou částku faktury dodavateli. Napadlo mě, zda by pro nás nebylo jednodušší tyto příspěvky řešit v rámci poukazu např. Unišek+FKSP. Na první pohled se mně to zdá daleko administrativně jednodušší a domnívám se, že bychom tu odpovědnost za oprávněnost příspěvků (na co ano a na co ne) ze sebe tak trochu sňali. Co myslíte Vy? Máte s tím někdo zkušenost?
Děkuji za názory.
pmaja

Zpět na Rekreace, sport, kultura