FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

penzijní připojištění, životní pojištění, příspěvky na stravné, ošatné aj., podmínky poskytování

FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod HJana » stř 10. říj 2012 9:12:00

Prosím, jak účetně řešíte užívání vlastní tělocvičny pro pravidelné sportování ( volejbal ) vlastními zaměstnanci? Přišla pani ředitelka jak toto máme ošetřeno s fondem FKSP. Brala jsem využívání vlastních prázdných prostor jako lepší než platit z FKSP za cizí prostory. :? Děkuji za podobné případy užívání majetku.
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod refi » stř 10. říj 2012 9:23:04

no teda ... nějak by mě nenapadlo, že by se toto mělo účetně řešit? a proč??
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod HJana » stř 10. říj 2012 9:40:18

Taky si myslím, že se toto neřeší. Ale, já už si nejsem ničím jistá ! Zřizovatel (město) podporuje své mimoškolní organizace ve sportovní činnosti a ty nemají prostory a tak asi se mluvilo o tom kdo naši tělocvičnu využívá a jak a kdy a hlavně za kolik. Vedení školy nemá asi jistotu zda takto tělocvičnu zaměstnanci můžou využívat. Díky. :bye:
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod refi » stř 10. říj 2012 9:45:25

chápu, občas mě taky někdo tak nahlodá, že slyším trávu růst :mosking: kdysi se u nás taky hrával pravidelně volejbal našimi zaměstnanci po pracovní době a nikdo to neřešil, tak doufám, že se na tom nic nemění. v momentě, kdy jde o cizí lidi nebo instituce, tak to je jiná :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod HJana » stř 10. říj 2012 9:47:15

Děkuji. Ještě někde pohledám a pak jim to přednesu. :drinks:
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod nono » stř 10. říj 2012 12:21:23

U nás máme SMĚRNICI, která se nazývá "podmínky pronájmu tělocvičny". Naši tělocvičnu totiž užívají i cizí, kroužky dětí..... a v té směrnici máme jedem odstavec : zaměstnanci a žáci...... zdarma.
Tím to máme "zlegalizované".
Také nám jednou auditor napadl, že jsme si jako pracovníci školy udělali "posezení v učebně - cvičná kuchyňka a že jsme si ve školní jídelně připravili pohoštění (ze svých zásob). Takže i na toto máme papír...... že v rámci stmelování kolektivu atd. atd. můžeme.....
Teď mám ale já dotaz, který asi patří do jiné kategorie (sorry refi)
prý nám může ČŠI napadnout při kontrole, že nemáme vyřešený úklid - mzda uklizečky - po těchto mimoškolních akcích. Prý musíme doložit (např. DPP - mimo naše uklizečky), že platíme ten úklid z jiných peněz než z peněz školáků. Jaký je na to Váš názor ????
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod HJana » stř 10. říj 2012 12:31:38

Ani u nás u pronájmu tělocvičny a jiných učebem nemáme řešenu odměnu za úklid z těchto ost.výnosů. Dle pokynu města pronajímáme prostory i jiným organ. zřizovatele a to od 01/13 bez platby. Lámu si hlavu z čeho zaplatit uklízečkám i údržbu školníkovi za tuto práci, třeba odměnou př.2 x ročně a dát v SW Avensio zdroj.fin jiná činnost? :?
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: FKSP - pravidelné užívání vlast.tělocvičny

Příspěvekod refi » stř 10. říj 2012 13:03:57

u nás jsme to udělali tak, že mi hospodářka spočítala pronajímanou plochu cizím organizacím, vzali jsme poměr této plochy k ostatní uklízené ploše a vzniklé procento přeúčtovávám do nákladů doplňkové činnosti - tedy hradím z výnosů za pronájem.
takže ve výsledku je uklízečka hrazena ze 74% z přímých nákladů a z 26% z doplňkové činnosti. a o odměnách si můžeme nechat všichni leda tak zdát :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Benefity

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků