nesplacená půjčka FKSP

sociální půjčky a výpomoci, návratné i nenávratné, doklady

nesplacená půjčka FKSP

Příspěvekod Hanula » pon 07. led 2013 15:02:17

Zdravím Vás chytré hlavy, nevíte náhodou někdo jak naložit při odpisu nesplacené půjčky.
Soud rozhodl, že dlužník nemůže půjčku zaplatit, protože nemá z čeho. Potřebujeme půjčku
odepsat. Jen si nejsem jistá, když je to půjčka FKSP jak na to. Logicky náklady z vyřazené
pohledávky je 557/335. Ale to mi ještě neřeší peníze na účtu FKSP, daly byste je tam
z BÚ organizace? nebo mám ještě jedno řešení rovnou to zaúčtovat 412/335. Díky za radu.
Hanula
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 03. čer 2009 14:08:11

Re: nesplacená půjčka FKSP

Příspěvekod refi » pon 07. led 2013 15:17:16

sice jsme tohle ještě nemuseli řešit, hlavně i proto, že na půjčky už u nás nejsou pár let peníze :mosking: , ale tak nějak podle logiky bych to dorovnala z provozních nákladů. přece jen by se nemělo ubírat ostatním zaměstnancům z fondu, který je už tak malý. ale třeba vám někdy odpoví odborně a ne laicky, jako já ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: nesplacená půjčka FKSP

Příspěvekod jolana » stř 09. led 2013 18:01:32

nevím..ale já bych to na náklad nedávala..spíš bych ponížila fond..čím je tvořen FKSP?..myslím že tato varianta..úhradu dluhu za zaměstnance z provozních peněz by byla porušení rozpočtové kázně..

Vyhláška 114/2002 Sb., § 2.
příděl +

(2) Další příjmy fondu tvoří:

a) splátky půjček na bytové účely poskytnutých do konce roku 1992,
b) náhrada škod a pojistná plnění od pojišťovny vztahující se k majetku pořízenému z fondu,
c) peněžní a jiné dary určené do fondu.

(3) U příspěvkových organizací jsou příjmem fondu také příjmy z pronájmu rekreačních a sportovních zařízení, na jejichž provoz příspěvková organizace přispívá z fondu.

v loňském roce /2012/ u nás proběhla kontrola..podobný případ jsem měla i já, na pokyn zřizovatele jsem zaúčtovala převod z provozou do FKSP a mám porušení rozpočtové kázně, naštěstí jsem si doklad o doporučeném postupu schovala..odbor hlavního účetního se asi dnes nestačí divit..co podepsali..finančáci měli radost..já teda menší :)
jolana
 
Příspěvky: 51
Registrován: pon 30. srp 2010 21:19:41

Re: nesplacená půjčka FKSP

Příspěvekod Hanula » úte 22. led 2013 13:46:37

zdravím ještě jednou, díky za pomoc a Vaše úvahy, pátrala jsem dál a po konzultaci s auditorkou je skutečně dobře
odepsat nesplacenou půjčku jako škodu přímo z FKSP (412/335). Ještě že Vás mám milá děvčata.
Hanula
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 03. čer 2009 14:08:11

Re: nesplacená půjčka FKSP

Příspěvekod refi » úte 22. led 2013 14:42:59

díky za zpětnou vazbu, já bych šetřila fond, ale holt účetně špatně :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Půjčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků