půjčka z FKSP

sociální půjčky a výpomoci, návratné i nenávratné, doklady

půjčka z FKSP

Příspěvekod merci » pát 15. kvě 2009 7:58:06

Zaměstnanec si vzal půjčku z FKSP a přinesl fakturu v eurech, takže vznikl v bance poplatek 195,- Kč na převod. Mám tento poplatek vybrat v hotovosti od zaměstnance nebo to můžu přičíst k faktuře, kterou bude splácet. A ještě se chci zeptat, jestli na faktuře má být adresa zaměstnace, který si půjčuje peníze nebo naší školy, která tu fakturu platí. :bye:
merci
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 30. bře 2009 10:17:00

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod refi » pát 15. kvě 2009 8:48:32

záleží na tom, v jaké výši dostal půjčku, museli byste jinak o tu částku přepsat smlouvu. JInak je podle mně jedno, jakým způsobem to uhradí, jestli ve splátce nebo rovnou do pokladny. faktura by měla být podle mně na zaměstnance, vy mu jenom půjčujete, ale nekupujete to za něj. je to pak jeho majetek, ne školy.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod quendery » pát 15. kvě 2009 11:56:56

Zdravím, když jsme tady měli kontrolu, tak chtěla, aby faktura byla napsána na školu, protože ji platí škola z účtu FKSP/ hotovostně převést na pracovníka přece nelze/ a v textu specifikována částka za službu, zboží a td. pro zaměstnance naší školy ......jméno atd. :? :? :?
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod Hanča » úte 19. kvě 2009 13:56:19

Faktura musí každopádně znít na zaměstnavatele. V textu bude uveden druh zboží a jméno zaměstnance, pro kterého je půjčka určena. Předem musí být uzavřena smlouva na přesnou částku s určením jak bude půjčka splácena i v případě, že bude ukončen pracovní poměr.(My ve smlouvách také vyjmenováváme, na co přesně je půjčka určena, co za ní bylo zakoupeno). Proto, pokud bude zaměstnavatel hradit včetně bankovního poplatku, musí být smlouva sepsána včetně této částky. Jinak si myslím, že pokud rozdíl uhradí zaměstnanec a neobjeví se to ve Vašem účetnictví, nemusí se smlouva předělávat. Zatím zdravím a přeji hodně úspěchů všem
:)
Hanča
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 03. bře 2009 9:40:47

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod Dája » čtv 21. kvě 2009 8:27:37

Faktura musí být zásadně na jmého zaměstnance, který půjčku čerpá, protože organizace se má chovat jako banka. Ta taky půjčí na určitý nákup peníze, které proplatí na základě dokladu.Pokud je faktura vyšší, než než je ve smlouvě stanoveno, zaměstnanec před proplacením faktury rozdíl doplatí, zaúčtuje se na MD účtu půjčky mínusově, pak se proplatí faktura a zaúčtuje se na MD účtu půjčky plusem.Pokud zaměstnanec přinese již proplacený doklad (účtenku), který je vyšší, než poskytnutá půjčka, z pokladny se proplatí pouze do výše poskytnuté půjčky. Ovšem pozor, napřed musí být z účtu FKSP tyto prostředky převedeny na běžný účet. Přeji zdar :).
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod quendery » pon 22. čer 2009 16:10:32

Zdravím, jak jsem již psala podle kontroly, kterou jsme měli faktury musí být vystaveny - odběratel - škola, příjemce-pracovník. :bye: Jinak půjčky se u nás zásadně platí bezhotovostní formou. Žádost a půjčku a smlouva je samozřejmostí. Pokud je částka za "něco" větší, řešíme to zálohovou fakturou na částku, která je uvedena v žádosti o půjčku - většinou se s dodavatelem jde domluvit. U menších věcí, třeba nábytku si pracovník předem zjistí cenu a půjčka je vždy o trochu větší/zaokrouhlená/ -nikdy nic zaměstnanci nevracíme - půjčku splatí potom do faktické částky, ale vždy bezhotovostně převodem nebo splátkou na náš BÚ FKSP, nikdy přes pokladnu. [:} [:} [:}
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod Dája » úte 23. čer 2009 13:43:57

Nám taky kontrola nutila, že fa musí být na organizaci. Já jsem volala do Prahy na MFČR, mluvila jsem s paní ing. Věrou Zdeňkovou, která snad by měla být nástupkyní paní Libnarové, ta byla tak ochotná, že mi poslala mail, kde potvrzovala moji verzi, že fa je na jmého zaměstnance. Bohužel máme takového ajtíka šikovného, |:-(| že když mi dával nový počítač, zbořil mi poštu a kolegyně,které jsem ten mail vytiskla, ho vyhodila!!!!! Každopádne je to už 2 roky, telefon tehdy byl 257044064, mail vera.zdenkova@mfcr.cz. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod Jana F. » stř 16. zář 2009 9:43:04

Prosím Vas,vedete pujčky z FKSP pres 912???Diky
Jana F.
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27. kvě 2009 13:36:49

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod Dája » stř 16. zář 2009 11:05:24

Ne. jen přes 335/243. Pak při kontrole okruhu FKSP se zůstatek banky liší mimo jiné o nesplacené půjčky. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod eva.pro » stř 16. zář 2009 11:10:21

Taky tak - přes 335.
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: půjčka z FKSP

Příspěvekod Jana F. » stř 16. zář 2009 12:39:53

Tak to jste me udelali radost...delam to stejne. Dik ;)
Jana F.
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27. kvě 2009 13:36:49


Zpět na Půjčky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron